Втора шанса

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Ako ztanuva zbor za zensko nema sansa..poso poznato e deka 90% od zenskite koga ke izneverat toa go pravat so emocii....i sea ako taja pocustvuva emocii ednas prema drug znaci ne me saka dovolno i nema potreba jas sto da ostanam so neze....a i cim ima prvpat najverojatno ke ima i vtor...
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Ne bi mu dala vtora sansa.zosto ako sega go napravil toa koj mi garantira deka nema pak da go stori.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Sum dala sansa no vrskata nikogas povtorno ne moze da bide toa sto bila...Veke toa ne licese na vrska,na ljubov i uzivajne...Toa bese pekol,prekoruvajne ednostavno izmacuvajne za dvajcata,posebno za mene...I ne bi ja napravila povtorno istata greska zasto od toa bolno iskustvo svativ deka:stom nekoja licnost te izneveri ednas so toa ti pokazala deka najprvin ne te pocituva tebe kako licnost a ne pa da ocekuvas nesto poveke kako na primer ljubov...Mislam sovet do site:ako se najdite vo takva situacija nemojte da davate vtora sansa....prviot pat sto vi pokazal???mislite deka vo idnina ke se podobri....nikoj ne zasluzuva da vi go zagorci zivotov dva pati...
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
иако од секогаш сум била против вторите шанси, кога сакаш некого срцето никого не сака да слуша
мојот тип ме изневери, всушност и не одевме баш тоа време, но си го имавме муабетот

сепак од тогаш имаме истрпено мн работи заедно и никогаш нема да се покајам за шансата што си ја дадовме...........

i'm feeling luckyyyyyy

:music3:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Верувам во вторa шансa:)
 

For_My_Love_o-0

...Morsko Prase...
Член од
25 мај 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Vtora sansa nikogas ne bi i dal ako me saka taa nema da me izneveri a ako me izneveri pa pose zgresiv pfff takvi greski ne se pravat,moze samo edni obicni drugari da si bideme posle seto toa....:toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
:nenene: Nema sansi, nema teoretski sansi da prostam neverstvo, Ako ednas me izneveril, ke go napravi toa i pak i pak i pak, zatoa NEMA LABAVO I KRAJ
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Зависи од ситуацијата ама досега најчесто сум давал втора шанса :)
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Втора и последна-да.А ако простам и ме изневери пак,знаејќи дека веќе еднаш премногу ме повредил,го бришам од животов.Таков човек не сакам да биде присутен во ниедна сфера од моево постоење.
 
S

Sweet666

Гостин
Ако се работи за втора шанса после варање, нема шанси...Но, ако сме раскинале поради други причини, а сега некој бара втора шанса, е тогаш не можам да се одлучам...
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Втора шанса имам давано, зборам воопшто, не за изневерување, и секогаш испаѓало дека џабе била дадена таа шанса. Така да, втора шанса веќе одамна НЕ. А конкретно за љубовта, ако еднаш нешто се скрши, може само да се залепи, а тоа не е повеќе исто, нели.
 
S

Sweet666

Гостин
Втора шанса имам давано, зборам воопшто, не за изневерување, и секогаш испаѓало дека џабе била дадена таа шанса. Така да, втора шанса веќе одамна НЕ. А конкретно за љубовта, ако еднаш нешто се скрши, може само да се залепи, а тоа не е повеќе исто, нели.
Точно така и покрај сите ветувања нема да биде исто..Но се наоѓам во една мн лоша ситуација, кога не знам што треба да направам, за да постапам правилно..
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Зависи што било причина за крај. Ако вреди да се размислува за втора шанса, тогаш одговори си на следниве прашања... Дали особата безусловно признава дека згрешила? Колку е упорна да ја добие таа втора шанса? Што се' е спремна да направи за да ја добие? Како покажува дека заслужува втора шанса?
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
toj sto ne se najdol vo takva situacija moze da go kaze toa deka ke dade vtora sansa...jas se najdov vo takva situacija i mnogu e tesko da prostis...no ako go sakas i ako znae tocno da ti kaze zosto i kako go napravil i deka zgresil i deka "NEMA" da se poftori....sepak zavisi do licnosta kolko ti znaci i dali zasluzuva 2 sansa....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom