Втора шанса

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Едноставно ако ме изневери толку од се. Нема шанса пак да ја добие мојата доверба целосно. Може ке бидеме заедно пак по извесно време ама тоа нема да биде она првото....
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
a n g e l c e напиша:
многу подруго е кога тој ке ти каже и ако „имал причина „ да ти ја каже што тоа не верувам за причината

а многу подруго е кога некој сосема трет те истушира и ти рече синоќа твојот дечко беше со онаа ...

тогаш ситуацијата создава многу нервоза и на крајот врската која траела некое време ке се претвори во нешто најгрозно :toe:
lol причина за варање....не би рекол али нема везе
мене исто би ми се фатило дали она ќе ми признае или ќе дознаам од некој трет све иде у пропаст џабе е,се иде у пропаст:smir: ненене:nenene:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ako e izneveruvanje vo prasanje noo way!

Bez razmisluvanje mi se ima deseno ova i zatvoriv vrata i ne ni pomisliv da gi otvoram, se cuvstvuvas izigrano predadeno pa kolku i da ti znacela vrskata koj ednas izneveril ke izneveri i pak !!
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Ako e izneveruvanje vo prasanje noo way!

Bez razmisluvanje mi se ima deseno ova i zatvoriv vrata i ne ni pomisliv da gi otvoram, se cuvstvuvas izigrano predadeno pa kolku i da ti znacela vrskata koj ednas izneveril ke izneveri i pak !!
da vo pravo si!! i mene mi e strav ednostavno da prostam neversto zosto kako prvo se gubi doverbata vo partnerot sto e vazno za vrska a posle idat prefrluvanja...i normalno tuka e i somnezot deka pa ke izneveri:(:qrqr
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Зависи од тоа што згрешила
Ако ме изневерила, значи ја загубила довербата која ја стекнала, нема прошка, значи нема втора шанса
Ако си зела премногу слобода да прави што сака и да мисли дека контролира се, тоа се исправа, значи има место за размислување за втора шанса.
А околу малите грешки, на кои подоцна гледаме како на глупости, секако дека има втора, трета, четврта... И т.н.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако нешто мразам,тоа е лажење и изневерување.Во истиот момент кога ќе чујам дека ме излажал за нешто големо или пак дека ме изневерил,ставам крај на врската,без разлика колку ми значи.
Ако навистина сум му значела нешто немало да ме изневери.
Башка јас ќе ја изгубам довербата во него,а ми нема логика да имам врска во која што нема доверба.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Секнд ченс-ако е за нешто ситница глупост-да на секаого!
Али за изневерување, лажење енд стаф никогаш!

Еднаш изгубената доверба многу многу тешко се враќа!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Зависи за кого. Сите викате дека би простиле неверство, но ретко кој простил од вас. Не би сакал да се најдете во таква ситуација, но баш би сакал да видам дали би изреагирале како што пишувате:icon_cool
Јас сум простила...и не се кам зарди то, мислам дека заслужи уште една шанса..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Jas prostiv...dadov vtora sansa no toa mi bese najgolemata greska vo zivotov...Se kaam i se nadevam deka nikogas poveke nema da ja poftoram istata greska....Vrskata otkako mu prostiv mi bese pekol,zasto otkako ednas ke mu prostis mu davas do znaejne deka se mozi da ti napravi a ti pak si so nego.Ednostavno te poseduva....Ve sovetuvam nikako nikako vtora sansa...Prviot pat koga nekoj ke ve izneveri vi pokazal kolku ve pocituval kako licnost,kolku ve cenel i sakal...Vtoriot pat sto vi bi pokazal???
Se sto se slucilo ednas ke se sluci i 2 pati....
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
и јас викав исто ко вас!никогаш нема да и простам неверсто!
но тоа ми се сличи и и простив!а знаете зошто?затоа што ја сакав премногу и не можев без неа!
потоа врската се претвори во пекол и после два месеца раскинавме,затоа што сватив дека тоа нема да можам да и го простам никогаш!
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
cek, ovaa tema neli e ista ko i "dali bi prostile neverstvo" ...temite se odnesuvaat na isto, dokolku dadete vtora sansa ,znaci ste prostile i povtorno ste zaedno ...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Dokolku zamine so nekoja fujka za edna vecer i od nea dobie toa sto ne moze od mene i dokolku seuste sum mu jas na prvo mesto i e so mene vo javnost...bi mozela da prostam i da dadam vtora sansa.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Dokolku zamine so nekoja fujka za edna vecer i od nea dobie toa sto ne moze od mene i dokolku seuste sum mu jas na prvo mesto i e so mene vo javnost...bi mozela da prostam i da dadam vtora sansa.
Izvini, ama ova nekako ne mozam da go razberam.... Kako toa, da zamine so nekoja za edna vecer i da go dobie toa sto go saka, a sto od tebe ne moze da go dobie, kako sto kazuvas, i posle da ti rece "Pa, znaes, ti si mi na prvo mesto vo zivotot, ama bev so nea poradi toa i toa!" I so ima toa vrska, dali e so tebe vo javnost ili ne? Za tebe e bitno drugite da vidat deka ste vie zaedno? Pa toj neka odi posle so koja saka za edna vecer?!?!
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Izvini, ama ova nekako ne mozam da go razberam.... Kako toa, da zamine so nekoja za edna vecer i da go dobie toa sto go saka, a sto od tebe ne moze da go dobie, kako sto kazuvas, i posle da ti rece "Pa, znaes, ti si mi na prvo mesto vo zivotot, ama bev so nea poradi toa i toa!" I so ima toa vrska, dali e so tebe vo javnost ili ne? Za tebe e bitno drugite da vidat deka ste vie zaedno? Pa toj neka odi posle so koja saka za edna vecer?!?!
A ne ne...:nenene:greshka si svanal/la. Sakav da kazam-na pr ako imas dolga vrska so nekoj koj sto znaes deka te saka i ti go sakas, te izneveril ednas so nekoja fujka ( mislev na lesna) i so ti ke mu raskinis poradi toa? ke unistis dolga vrska poradi nekoja so ne zasluzuva?
A za toa vo javnosta...bitno e i toa mnogu. So samoto toa so e so tebe vo javnost a ne so taa sto te izneveril znaci deka ti mu znacis a ne taa. Kako bi ti bilo da doznaes deka nekoj te izneveruva i so nea za raka se setal niz cel grad i ja zapoznaval so negovi prijateli...drugari..itn itn???
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Spored mene sekoj zasluzuva vtora sansa, barem ako svarno nekoj te saka. a ako mu pruzis na nekoj 2 sansa so ne te saka i so te zafrkava.. ke ima i 3 . 4 . 5 .6 sansa :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom