Врска во тајност

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Devilish Angel напиша:
Сум се нашла и во таква ситуација, гадна работа е тоа тајноста, секако дека е интересно за двајцата но тешкото е во тоа што неможеш кога сакаш да си ја искажеш љубовта мора да чекаш да бидете на сигурно за да си изразите љубов .. не е тоа тоа .. Но сепак мислам дека и таквите врски успеваат ако има искрена љубов од двете страни нормално дека на крај љубовта ке победи
Немам што да додадам...ова е мојата верзија!:pehar:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Raskinav so decko mi i posle 2 dena se fativ so negov najdobar drugar, i prvo nesto sto se dogovorivme nema nikoj da znae.
Ne mi se dopagase ni malku tipot ama se fativ so nego onaka.
I posle 1 mesec site doznaa a nie prestanavme da se krieme, i idevme 9 meseci i potoa go otkaciv. Inaku ovaa mi e najdolgata vrska dosega, a imav samo 16 godini
:kajg:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Хеппа на срцето преграда да се става... хммм тешко... сепак, животот е пред мене, за во иднина ќе праиме муабет :)
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Aceva напиша:
Може да ми наброиш, Форчун, три разлога зошто мора врската да биде тајна. Мислам дека не го сфаќам прашањето. Овај ноч није био мој дан.
не ми даа легално па морам вака да ти даам зелено... Тајна врска? МА ДАААААААААААААААААААААААЈ!!!!

Не признаам такво нешо. До сеа у живот 2 пати сум имал 2 девојки у ист момент, и двата пати се понашав најнормално, кој ме види види... Мош пошо сум немал шо да изгубам. Ама, ако имаш шо да изгубиш, чукни си ја главата у ѕид, и не прај глупости!!!

А ако е ради други причини тајна, глеј или брзо да ја направиш јавна, или барај го знакот “излез“...


Р.Ѕ. Мож сум јас нешо ненормален, ама возбудата за мене е во искажувањето на љубовта, во милите погледи, во правење луди работи заедно пред цел свет, во свршувањето на цициња, во смс пораката “купи цигари“ ако си залежан а знаеш дека партнерот ќе се врати скоро дома... (иначе насти хебит е тоа, треба да се баталат цигарите, заб.прев.). Возбудата не е во тоа да изебам некоја и да му набијам рогови на нејзиниот, или во женски случај, да изеба некого за да он се разведе од неговата... Мој став де ова, на сите не им рипа адреналинот на исто!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Добро тука не станува збор само за врска меѓу двајца кои веќе имаат друга врска. Може да се само тие, да нема трети личности од страна.

Dolphin напиша:
А ако е ради други причини тајна, глеј или брзо да ја направиш јавна, или барај го знакот ”излез”...
Тука на „излез” мислиш на крај на врската? Што ако премногу се сакаат, а не смеат од некои причини врската да ја направат јавна? Двајцата го сакаат тоа, но ете не е можно тоа (има и такви случаи, нели?).

Dolphin напиша:
Р.Ѕ. Мож сум јас нешо ненормален, ама возбудата за мене е во искажувањето на љубовта, во милите погледи, во правење луди работи заедно пред цел свет, во свршувањето на цициња, во смс пораката ”купи цигари” ако си залежан а знаеш дека партнерот ќе се врати скоро дома... (иначе насти хебит е тоа, треба да се баталат цигарите, заб.прев.). Возбудата не е во тоа да изебам некоја и да му набијам рогови на нејзиниот, или во женски случај, да изеба некого за да он се разведе од неговата... Мој став де ова, на сите не им рипа адреналинот на исто!
Во ред, колку што те сфатив тука зборуваш за „врска” во која двајцата веќе имаат друга врска.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Врска во тајност истовремено интересна, но и ризична. Сум имала и моментите од таа врска тешко дека некогаш ќе ги заборавам. Во секој случај вреди да се искуси.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сум имал врска во тајност,некако ми беше поинтересно и доста забавно затоа што ми беше нешто ново и дотогаш неискусено
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Cool напиша:
Врска во тајност истовремено интересна, но и ризична. Сум имала и моментите од таа врска тешко дека некогаш ќе ги заборавам. Во секој случај вреди да се искуси.
Исто и јас...
Ризична е стварно...
Само што остава поголеми траги од една обична врска после тоа...
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ThA-BiTcH напиша:
Исто и јас...
Ризична е стварно...
Само што остава поголеми траги од една обична врска после тоа...
da rizichna i plus najtapa na svet kazi mi kako ke izreagirash koa ke go vidish u kafich ti so drugarki on so drugar !!!
mnogu tapa mene mi se ima deseno mnogu e odvraten osechajot
 
P

Princ

Гостин
Од тоа што го прочитав на првата страна епилог:
- Жените биле и поддржуваат таква врска.
- Мажите биле и не поддржуваат таква врска. Вклучувајќи ме и мене :)
Шо знам, било интимна, било љубовна.. не ми е слатка ако морам да кријам.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Сум имала тајна врска. Врската беше тајна затоа што дечкото не сакаше никој да знае, мислеше дека така е подобро за двајцата - и во право беше. Криењето ми беше малку глупаво, а морам да кажам и ризично, да не можеш денски ко чоек да излезеш да не те види некој, ама врската беше океј во глобала. Ако има љубов се се може.. ама ништо не останува скриено. Некој ден по раскинувањето тие што дознаа брзо брзо да им кажат на другите.. и сите те преплавуваат со прашања од типот.. “а ма стварно ти и ..?“:icon_mad::ija:
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
1
tajna vrska? eh toa e sigurno nesto mnoooooooooooogu tajno za da se zboruva bilo kade.no ete se zboruva i ovde pa neznam kolku e tajno.pa so da kazam ako ve karaat doma pa krijtese, ako ne vi dozvoluvaat od doma krijtese,ako ve mrazat vo drustvoto koga ke bidete so licnosta koja ja sakate menetego drustvoto,no najubavo e zabranetoto ovoshje neli?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The`bItCh напиша:
Сум имала тајна врска. Врската беше тајна затоа што дечкото не сакаше никој да знае, мислеше дека така е подобро за двајцата - и во право беше. Криењето ми беше малку глупаво, а морам да кажам и ризично, да не можеш денски ко чоек да излезеш да не те види некој, ама врската беше океј во глобала. Ако има љубов се се може.. ама ништо не останува скриено. Некој ден по раскинувањето тие што дознаа брзо брзо да им кажат на другите.. и сите те преплавуваат со прашања од типот.. “а ма стварно ти и ..?“:icon_mad::ija:

Еееее секогаш ќе има такви, кои немаат свој живот и ќе се мешаат во туѓиот!
И мрзам коа некој ме испрашува така, исто ко тебе што ти направиле.
Башка, толку ли се глупи, чим сум чувала во тајност, многу нормално дека нема да сакам да зборам за тоа!:icon_mad:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Vrska vo tajnost ... hehehehe sum gi imal i ke gi imam vo zivotov moj .... mene stalno mi bile interesni i mi bile zabavni (se kries da ne te vidat, gledas da ne se izdades nesakajki u muabet ... pa koa ke te vidat imas situacija neso karanje, pa pravenje na rabotite od crno belo itn itn).
A [posebni pricini zasto bi se vpushtale vo tajni vrski nema ... mzoe da bide sve i ssvasta
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
Tajna vrska moze da bide OK ako ne planirate nisto dolgorocno. Ama stom primetis deka ide nataka (nakaj ozbilno) ili prekini ja tajnosta ili prekini ja vrskata. Moj sovet i mislenje od iskustvo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom