Врска - без обврска

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Објаснување

Dani^^^ напиша:
Искрено се надевам дека некој ден ќе те разберам :)
Обврската е составен дел од врската. Нема врска без обврска. Dani е мала и кога ќе порасне, ќе и се каже само.
:) :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
cyberlady напиша:
Обврската е составен дел од врската. Нема врска без обврска. Dani е мала и кога ќе порасне, ќе и се каже само.
:) :)
Сеа те разбрав:)Но ако си го прочитала мојот пост кажав дека врска без обврска и не е врска т.е неможе да се нарече врска.Повеќе е задоволување на ниски:) страсти и чао пријатно.Така да сосема се сложувам со тоа дека со врската си иде и обврска колку мала или голема и да е...:wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
врска без обврска оправдувам само во случај на припејд картица, нели ти даваат картица и добиваш врска, а немаш никаква обврска. Се зезам, најдоброто нешто што може да му се случи на машко е да си купи кола, а после тоа да има врска бе обврска (до 22 години)
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Dimitarc напиша:
врска без обврска оправдувам само во случај на припејд картица, нели ти даваат картица и добиваш врска, а немаш никаква обврска. Се зезам, најдоброто нешто што може да му се случи на машко е да си купи кола, а после тоа да има врска бе обврска (до 22 години)
:pos::pos::pos:potpolno se slagam so tebe...toa e edinstvena vrska bez obrska so ima smisla:)inace nema logika:)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Обврска може да постои само ако се работи за брак.
Се друго е врска безврска.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Не се сложувам истоимен пријателе. Море не обврски, него ланци, кајли од 10 кила! Све имам видено.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Што кога партнерот ти рече : “Сакам врска без обврска!“

Mene stotuku mi se desi ova. Deckoto so kogo idam 1 godina denes mi rece sakam vrska ama bez obvrska. Sto treba toa da znaci?Ova se ima desavano i prethodno i toa dva pati, ali posle 2-3 dena se pravi deka nisto ne bilo. Sto treba da se pravi vo vakvi situacii?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Darrena напиша:
Mene stotuku mi se desi ova. Deckoto so kogo idam 1 godina denes mi rece sakam vrska ama bez obvrska. Sto treba toa da znaci?Ova se ima desavano i prethodno i toa dva pati, ali posle 2-3 dena se pravi deka nisto ne bilo. Sto treba da se pravi vo vakvi situacii?
Ќе прифатиш ако ти одговара - ако не ќе си најдеш нов :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Значи дека се плаши да не го жениш, и дека сака да плеска други истовремено. Предухитри го и кажи му дека и ти сакаш да се плескаш со други, па да видиш како ќе промени мислење.

Disclaimer : не значи дека советов треба да ми го прифатиш безусловно! Врската што ја имаш ти си ја познаваш најдобро, па одмери самата.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Па не сум јас таа која сака да го жени, уште сум мала. Тој ги форсира работите уште од старт, а после еј чекај многу убрзавме. Или му се скараа другарите со девојките па сега и нему му се иде у машко друштво во град.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Па реков јас де : не мора да бидете залепени како газ и гаќи еден за друг! Што има врска машкото друштво ако тој не сака да има сериозна врска :wink:

До него е а не до друштвото!!!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Колку си мала, извини на прашање?

Ако стварно се сметаш за мала, врска од една година ти е прилично долга. Во секој случај, ако е така како што велиш (за машко друштво - да не е за женско друштво случајно?) - слободно пушти го, ти излези си со твое друштво, па немате папочна врвца.

Или најдобро, прашај го што подразбира под обврска.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Проблемот не е во тоа дека некој некому забранил да излегува со друштво. И јас сакам да излегувам сама. Проблемот е што под тоа врска без обврска тој мисли и дека не треба да ми се јавува, не треба да се гледаме туку сето тоа ќе биде кога нему ќе му текне. Јас не би можела така. Да му се јавам и да му речам еј ај сега ти кулирај ќе ти се јавам кога ќе ми пројде периодов, туку ќе му објаснам што ми се случува и зошто не можеме да функционираме како претходно

А да, имам 22 години, и мислев мала во смисол не сум спремна за брак.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Абе тој гарант сака да боцне нешто друго, или веќе боцка. Барај нов.
Поштувам машка солидарност, додуша, ама пак мислам дека треба да бараш нов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom