Врска - без обврска

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Primamliva tema, kako sto kaza nekoj pred toa, amo ke kazam deka toa vodi kon nisto, ali ako se cuvstvuvate ubavo sto da ne:) ne e bitno dali jas sum imala ili ne, samo treba da se gled da ne se zaljubis u partnerot, posto dogovorot si e drug neli?
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
врска-без обврска,па не знам дали тоа спаѓа под врска. Во зависност од тоа како поединецот го сваќа поимот врска, така може да има врска-без обврска, или врска со обврски
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
:coffee:Ууууу...малку зезнато.

Ми се допаѓа замислата на врска без обврска, но лошо е ако подоцна тука се вмешаат чувства. Лошо ќе биде ако не се обострани. Девојката се заљубува во дечкото(а он се држи до договорот)/ и обратно. Заклучок? Па нема, никад не знаеме што како ќе заврши. Ама вреди да се проба.:wink:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Pa bilo koja vrska zapocnuva bez obcrski,nikoj od strat ne go predviduva brakot i taka da odgovorot na temata e toj koj stoe,zapocnuvas bez obvrski zavrsuvas so 1 kup,ako ne ti e receno ne ti e fajront.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
кога ги слушнам тие зборови ВРСКА БЕЗ ОБВРСКИ не ми личи на врска тоа.Го мразам тоа и несакам таква неизвесност можеби сега су грешка за ваквиот одговор но сепак во моментов сум против тоа:nenene:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сега најмногу ми одговара тоа, со обете раце би прифатил. Никакви зближувања и врзувања.
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Сложувам се со СЕЛЕНА, никој на почетокот не знае како ќе иде врската, еве јас моментално со тоа девојче што сум во врска тоа испадна онака и не ни мислевме дека ќе тераме повеќе од 1 месец, и тоа ми беше како врска без обврска, но потоа времето си го покажува своето...да чукнам во дрво уште сме заедно
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
врска без обврска = на врска безврска.. кратко јасно едноставно
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Врска без обврска = Intimacy without Intricacy. Везден на располагање јебачица. Друго што има? Ништо.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Врска без обврска = кур се тресе во најлон ќесе. Сум пробал, не оди. Jебига. Секогаш едната страна сака повеќе или помалце. Едино може да запали ако дотичните имаат мал морал или поштовање меѓу себе(со други зборови: ич не ми чуе за тебе) или пак можеби јас сум delusional.

Или може и вака:

Monna напиша:
Ми се допаѓа замислата на врска без обврска, но лошо е ако подоцна тука се вмешаат чувства. Лошо ќе биде ако не се обострани. Девојката се заљубува во дечкото(а он се држи до договорот)/ и обратно. Заклучок? Па нема, никад не знаеме што како ќе заврши. Ама вреди да се проба.:wink:
:)
 
Член од
30 март 2020
Мислења
42
Поени од реакции
140
Со оглед какви времиња се сеа и колку е тоа актуелно, вреди да се воскресне темава за нови мислења:P
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Хммммм, некој друг да го претркал @Zaptija Stojkov и рециклирал тема стара 12 години...

Или Заптија сменил ник па сега е спмпатичен, за да брка женски на форумов :D
 
Член од
30 март 2020
Мислења
42
Поени од реакции
140
Не го знам заптија и шо праел, јас сум твитерџија шо дошол на форум, и намерно барав некоја стара тема, посебен шмек имаат за нови мислења :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom