Врска - без обврска

Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
jas imav vrska bez obvrska edna godina i nesto,i sekoj pat si vikav deka e posleden,a nikogas ne go praktikuvav
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Врска без обврска Не е лоша работа али некако не ми се коментира за тоа:icon_lol:
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
Врска без обврски?

Shto mislite za vrskata bez obvrski ? Dali praktikuvate takvi vrski ?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Дали практикувам?!?Па само такви врски сум имала,ако тоа уопште може да се нарече врска.Не ми е интересно кога сум со некој подолго време.Место не ме фаќа:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
skoro site vrski mi bile vrski bez obvrski osven edna!! interesni mi se ne se zamara neam sho da mislam kaj e so koj e !
da se slusham sekoj den i zborenje po telefon!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Па тоа повеќе личи на фак-бади.
Тоа е веќе нешто
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Vrska bez obvrska e aj TOP, ako uspees da ostanes na toa!
Mnoooguuu cesto se desava taa vrska daprerasen vo vrska so obvrska.
Treba da se igra pametno vo takvi situacii :)
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Ej .. druarice i drugovi...vrska bez vrska..abe vidi vaka..toa ubava rabota e..mislam najubava..da ti bide ubavo a da ne si opstednat..ama za zal Gospod kako ne napravil nas muskite..sekogas go jademe nemien..i bas deneska se prasuvam..tuka vo italija ima edna poslovica koja vika "dira ti piu un pele di figa da 100 cavali insieme"...te vlece poveke edno pickino vlakno nego 100 konja zaedno..pa se prasuvam cel den..zasto nema identicna poslovica za zenskiot rod..nego sekogas nie sme tie so rogovi na glava...aj sega terajte si vrska bez vrska:)!!!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Interesno e da imash vakva vrska bez nikavi obvrski...seks radi seks... povremeno druzenje...koga sakas...i to...sum imala takva vrska samo so eden covek i toa samo vo period koga ne sum imala vrska so obvrska...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Сум си уживал у такви врски без обврски и супер ми било.Ама...било и поминало
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
spored mene vrska bez obvrska ne postoi.ako ima vrska togas mora da ima i nekakva obvrska.ponekogas i seks za seks e obvrska.zatoa sto obicno vo tie vrski ide ona kolku davas tolku primas,sto znaci nekogas prifakas i koga nesakas, poradi toa da ne bides odbien koga ti ke sakas:) I mislam deka tesko takvo nesto da trae poveke od eden mesec a da ne se rodat nikakvi cuvstva od ednata strana!!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Zbratko напиша:
Mnoooguuu cesto se desava taa vrska daprerasen vo vrska so obvrska.
Јас пак мислам дека не е баш така. Кога ќе навикнеш на таква врска (без обрврска), таа личност не ја гледаш како личност која би можела да ти е партнер, туку само за пополнување на слободно време, како потреба. Но, секако има и исклучоци (кои мислам се поретки):)

GoCka напиша:
spored mene vrska bez obvrska ne postoi.ako ima vrska togas mora da ima i nekakva obvrska.ponekogas i seks za seks e obvrska.zatoa sto obicno vo tie vrski ide ona kolku davas tolku primas,sto znaci nekogas prifakas i koga nesakas, poradi toa da ne bides odbien koga ti ke sakas:) I mislam deka tesko takvo nesto da trae poveke od eden mesec a da ne se rodat nikakvi cuvstva od ednata strana!!!
Тука не станува баш збор за обврска каква што наведуваш ти. А ако зборуваме за обрвски во една врска (нормална), малку е груб тој збор и не треба баш буквално да се толкува. Во врска исполнета со љубов, разбирање, оддавање и не е баш убаво да се каже дека тоа се прави сфатено како обврска. Во таква врска правиш се затоа што од срце го сакаш тоа, а не затоа што мораш. Обврската ја сфаќам како нешто што ти е должност да направиш.

А врската без обврска нема потреба да ја одржуваш преку често слушање, гледање и да не набројувам други работи кои се присутни во една врска (познато им е на сите на што мислам).
Врска без обрвска ти е еден вентил, нешто кое го користиш како релаксација, празниш потреба и чао пријатно до следното видување (кога ќе ми текне да те побарам или кога тебе ќе ти текне).
И зошто да мора да прифатиш секс ако не сакаш? Глупаво е малку тоа, ајде сега ќе тргаме цртички кој, колку и кога се согласувал да има секс.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
DACY напиша:
"dira ti piu un pele di figa da 100 cavali insieme"...te vlece poveke edno pickino vlakno nego 100 konja zaedno..
Дали да заклучам дека итањанкиве не се депилисат. Цук-цук, се повеќе ме разочаруваат.
И од кај ти е идејава дека роговите се ексклузивно машки украс? И ние ги носиме, само се тапираме повисоко, па не се гледаат.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Е врска без обврска је најбоља ствар само жените и не се баш толку за - за разлика од мажите
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
FortunE tokmu toa sakav da go slusnam:) potpolno si vo pravo_Ova definitibno e najdobroto mislenje na ovoj moj muabet vo koj i jas ne veruvam.samo tolku mnogu sum go slusala vo okolinata sto sakav da vidam kako reagira:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom