Врска - без обврска

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Врска без обврска, самиот збор си кажува се. Значи нема јавувања секојдневно, нема прашања од стилот кај си со кого си што правеше и слично, со еден збор нема полагање сметки за се. Туку едноставно задоволување на потреби, а во таквите врски нормално дека ако на едната страна не и дошло до задоволување на потребите нема обврска да ја задоволи другата страна, затоа постојат таквите врски.
А дека може да дојде до љубов во таквите врски може но немора да значи дека ќе биде така, со тек на време голема е веројатноста едната страна да почне да чувствува нешто за партнерот.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Sex bez obvrski

Znaci, ne sakate vrska ( zasto ne bi ja sakale?), ne se raboti za ednovecerna ebanka, tuku za vrska koja se sveduva na...sex. Bez obvrski, bez vrzuvanje.
Sto e toa sto ke ve natera- ke ve motivira na takov cekor? Koj e lezetot? Sto dobivate so toa? Ili gubite, seedno, ama sepak davate prednost na takva "vrska"?

Zirnav poveke postovi od razlicni temi sto se vrtele okolu muabetov, ama ne vidov vakva konkretna tema. Ako gresam, brisete vednas, nema problem.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
која е таа врска што се сведува само на секс?
Дефинитивно не сум за!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не сум за. Глупо е, да имаш само секс со некој, а не си во врска.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
JeCILaDy напиша:
Не сум за. Глупо е, да имаш само секс со некој, а не си во врска.
Финтата е тоа баш дека си во врска..али врска базирана само на секс!:lud:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Oti e glupo? Sexot e povrzan so ljubov? Ljubovta e apstraktna imenka, koja sepak po temive koi gi citam e nemereno zlato, nali ovaj:wub:

I dobro e da se bara ljubovta, svetov se izvitoperi vo poslednive decenii vo toj pogled.

Prasanjeto mi e: sexot e i ne e instinktivna potreba, ili zivotinski motiv. A ljubovta e potreba na dusata. Koga ke mu dadete prednost na sexot nad ljubovta, i ke imate SAMO sexualna vrska?

Jas ke vi kazam za mene: koga ke mi dojde preku glava od pateticni mazi, povrsni zanesenjaci, i tupi mlitavci. Ete taka! I ke odlucam da svrtam po moe: ako se do tolku spremni da si secat pola k*r za pleskanje i da te vodat u maticno a ne te ni poznava, so mi e gajle???
Ili sum :lud: ? So mislite? Ke se lupnes navecer so onoj od niv koj najveke ke ti odgovara ( iako e nevozmozno vrska da imas so nego poradi gorenavedenite epiteti i atributi), ke ti sfari kafe sabajle, ke si teras rabota preku denot, ke si pies kafe so luge, posle ke si pogledate nekoj film ( pa i zaedno da ziveete zasto da ne?), uste po nekoja partija sex, i nek si ebat mater i mazi i sve!:pishtoldz

Mnogu mi e zal sto vi pisuvam vaka gnevno, ama takov mi e denot. Ne gi mozam veke, mi se smaci od takov narod. Vie sto imate pod 18, ic da ne me citate! Oti utre mozebi pooptimisticna ke se razbudam, pa ke odlucam da mu dadam sansa na entoni hopkins:toe: :wub: ili na george clooney? a? koj e podobar?
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Vrska bez obvrska...

Nadopolnuvanje na emocionalnata praznina preku sexot so istomislenik
( sonesreknik )...velam nadopolnuvanje a ne ISPOLNUVANJE koe nesto go ima samo so vistinski partner so site pozitivni i negativni strani od vrskata megu koi e i obvrskata.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
JASMIN напиша:
Oti e glupo? Sexot e povrzan so ljubov? Ljubovta e apstraktna imenka, koja sepak po temive koi gi citam e nemereno zlato, nali ovaj:wub:

I dobro e da se bara ljubovta, svetov se izvitoperi vo poslednive decenii vo toj pogled.

Prasanjeto mi e: sexot e i ne e instinktivna potreba, ili zivotinski motiv. A ljubovta e potreba na dusata. Koga ke mu dadete prednost na sexot nad ljubovta, i ke imate SAMO sexualna vrska?

Jas ke vi kazam za mene: koga ke mi dojde preku glava od pateticni mazi, povrsni zanesenjaci, i tupi mlitavci. Ete taka! I ke odlucam da svrtam po moe: ako se do tolku spremni da si secat pola k*r za pleskanje i da te vodat u maticno a ne te ni poznava, so mi e gajle???
Ili sum :lud: ? So mislite? Ke se lupnes navecer so onoj od niv koj najveke ke ti odgovara ( iako e nevozmozno vrska da imas so nego poradi gorenavedenite epiteti i atributi), ke ti sfari kafe sabajle, ke si teras rabota preku denot, ke si pies kafe so luge, posle ke si pogledate nekoj film ( pa i zaedno da ziveete zasto da ne?), uste po nekoja partija sex, i nek si ebat mater i mazi i sve!:pishtoldz

Mnogu mi e zal sto vi pisuvam vaka gnevno, ama takov mi e denot. Ne gi mozam veke, mi se smaci od takov narod. Vie sto imate pod 18, ic da ne me citate! Oti utre mozebi pooptimisticna ke se razbudam, pa ke odlucam da mu dadam sansa na entoni hopkins:toe: :wub: ili na george clooney? a? koj e podobar?
Ако разбрав јас нешто освен дека си накурчен/а, а исто незнаеш на што ... незнам што да кажам.

Инаку незнам дали имам одговорено, ама еве да си освежам мислење на темава ... врска без обврска сум немала и нема да имам од проста причина што не ме исполнува тоа, а и сексот како секс не е тоа што треба да е, ако не ми се сите овци на број ...
Според тоа, дефинитивно не поштовам кога некој има таква врска ... зарем неможе да се најде нормален дечко, па треба само за секс да се гледаме со некого? Ниско ...
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Зашто да не, ако ни се погоди хороскопот на двајцата - само напред
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
СЛОБОДНА ВРСКА?

Секој од нас има право на слобода,али кога е во прашање "слободна врсака" јас мислам дека нема подобра работа за лугјето кој живеат слободен живот и се жртви на задоволството (нормално и сексот спагја под задоволство)...
нема потреба да се залјубувате уште на млади години,подобро е да си го живеете животот на слободен начин...
Еј највеќе се ку*чам кога ке слушнам некое девојче од 15-16 години кога ке ми рече дека е заљубена или има подолга врска.
Секундарно доагјам до заклучок дека тие лугје сеуште не сватиле дека
животот е пред нив и дека се премногу млади за да се заљубуваат....
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
DBG напиша:
Секој од нас има право на слобода,али кога е во прашање "слободна врсака" јас мислам дека нема подобра работа за лугјето кој живеат слободен живот и се жртви на задоволството (нормално и сексот спагја под задоволство)...
нема потреба да се залјубувате уште на млади години,подобро е да си го живеете животот на слободен начин...
Еј највеќе се ку*чам кога ке слушнам некое девојче од 15-16 години кога ке ми рече дека е заљубена или има подолга врска.
Секундарно доагјам до заклучок дека тие лугје сеуште не сватиле дека
животот е пред нив и дека се премногу млади за да се заљубуваат....
А ако си у врска онда не можеш слободно да си го живееш животот?Врската е као ропство или...?
Во врска се влегува затоа што заедницата со партнерот ти преставува уживање, а не присила. И треба умеење да оствариш хармоничен однос. А многу лесно е да бидеш сам, и да не сносиш емотивна одговорност за друг.
И ти као советуваш младиве да имаат секс без емоции? Демек ок е на 16-ет години со некој да легнат и да не се поврзаат емотивно, али затоа е страшно погрешно ако се заљубат искрено?:tapp:
Тоа не е никаква слобода...Него нешто што носи до емотивна празнотија.
А ти очигледно не си сфатил ништо околу емотивната зрелост.
Далеку од тоа дека сметам дека е погрешно да имаш врски за една вечер и сл.(јас лично не би, но не ги осудувам воопшто оние кои влегуваат во такви), али па уопште не мислам дека ако се заљубиш и ако стапиш у сериозна врска онда губиш било што.
Затоа малку размисли пред да даваш вакви "совети". И btw, секундарно значи второстепено:helou:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Слободна врска значи брцкање од страна без грижа на совест.Јас сум против!:nenene:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
BoYd напиша:
Слободна врска значи брцкање од страна без грижа на совест.Јас сум против!:nenene:
хахахахаха
извини ама морав да се изгазам од смеење!
Слободна врска зависи од нас самите како ја сфакаме..тоа најчесто се случува кога и двајцата се незаинтересирани за емоционална поврзаност а се заедно од некој прост интерес..(слава/Money или ДОСАДА ЕДНОСТАВНО)
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
ada напиша:
А ако си у врска онда не можеш слободно да си го живееш животот?Врската е као ропство или...?
Во врска се влегува затоа што заедницата со партнерот ти преставува уживање, а не присила. И треба умеење да оствариш хармоничен однос. А многу лесно е да бидеш сам, и да не сносиш емотивна одговорност за друг.
И ти као советуваш младиве да имаат секс без емоции? Демек ок е на 16-ет години со некој да легнат и да не се поврзаат емотивно, али затоа е страшно погрешно ако се заљубат искрено?:tapp:
Тоа не е никаква слобода...Него нешто што носи до емотивна празнотија.
А ти очигледно не си сфатил ништо околу емотивната зрелост.
Далеку од тоа дека сметам дека е погрешно да имаш врски за една вечер и сл.(јас лично не би, но не ги осудувам воопшто оние кои влегуваат во такви), али па уопште не мислам дека ако се заљубиш и ако стапиш у сериозна врска онда губиш било што.
Затоа малку размисли пред да даваш вакви "совети". И btw, секундарно значи второстепено:helou:
прво ко прво никад не ги советувам младите да имаат односи бес емоциии.туку ги советувам да немаат никаков однос зошто самата рече дека се млади....
а ти како што прочите спомнав дека,""доколку си Жртва на задоволството подобро е слободна врска""..
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
ova e edinstvenata rabota u zivotov so nemozam da ja napravam,prvo poso smetam deka so toj ili taa so si vo vrska pred se treba da ti e prijatel a potoa i declko i partner za seks.mozebi sum staromodna ama za mene seksot e kulminacija vo vrskata pa toa za edna nok nekako i ne mi se dopaga kako zvuci.luge osvestete se i ne e higenski:angel1: :angel1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom