Впечатоци од Кајгана собиранката во Охрид!

Статус
Затворена за нови мислења.

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
А бе, дан сакат некој уствари да кажит во колку саатот одприлика ке започне лудувањето? Имат луѓе кои што до покасно се на работа.... така да... секоја предвремена информација би била ценета и позитивно би придонесла до навремено и прецизно организирање за точноста и присуството на еден ваков несекојдневен спектакл.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
I'm riding SHOTGUN,ако до тогаш не ја опраам колата.

Мистик и Acid,за сместување ќе идеме исто ко лани бе :)

Но сепак има два фактори кои би ме спречиле да дојдам.

1.Ако на 24 имам колоквиум,мада дотогаш би требало да заврши колоквиумска.Уствари кој шиша колоквиуми :)
2.Ако случајно никој не ме земе у кола. (многу битен фактор)
Ни` го нема Коки за да правиме копија на минатата собиранка. Плус, нејќам да се враќаме во 6-7 сабајле полупијани и ненаспани.. мада би прифатил, ако пак ја видам Дивајн како вози на тротоар (нема лутиш, добар момент беше) :)

Јас исто како Мац.. идам ако немам 2 колоквиуми наредени за на 26ти, и ако најдам превоз (=
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дан сакат некој да дојдам и јас ?!?
Jaс:vozbud:
Уствари шо зборвам, ти секако ќе си таму:pos2:
Ти ќе се грижиш за најбитниот дел.

А бе, дан сакат некој уствари да кажит во колку саатот одприлика ке започне лудувањето? Имат луѓе кои што до покасно се на работа.... така да... секоја предвремена информација би била ценета и позитивно би придонесла до навремено и прецизно организирање за точноста и присуството на еден ваков несекојдневен спектакл.
Не знам за другите, ама јас ќе бидам на местото порано, морам да одам да им кажам колку маси ќе ни се потребни и како да се распоредени (затоа пишав на темава да има само пријавувања и евентуално договарање за превоз и слично).
Пријатно сум изненадена што испаѓа дека ќе има повеќе луѓе отколку што мислев, ќе им го окупираме просторот мх мх:vozbud:

И да, ќе заборавев да кажам, јас таму ќе бидам во 21:30 и ќе ве очекувам да ми дојдете накај 22:00. Таму отвораат подоцна бидејќи е ноќен клуб, но за нас ќе отворат порано. Ќе фрлам уште некој збор ако може барем половина час да се помести и да одиме порано.
Има време, за се` ќе ве известам неколку дена пред собиранката.

И доста ме терате да откривам детали:pos2:

Не знам кој прашуваше за превоз до Прилеп, ама мислам дека нема толку доцна автобус за натака.
Добро, ајде, ќе бидам добра и на малолетните малку им го продолжувам престојот, ама забрането ви е да пиете алкохол :star:

Апдејт на листата на оние кои се сигурни дека ќе дојдат

1. Fortune
2. Дивајн
3. Мистичен
4. Acid
5. кики
6. Точкест
7. Serpico
8. deXterche
9. Fantom_oh
10. elence*$
11. Мартин$
12. G e G o
13. burn84
14. Болиглава
15. DarkWalker
16. Apokalipto
17. Lady
18. NLO
19. BuSarCe
20. Crazy in Love
21. MaRyJaNe-poison
22. Б_О_Ж_И_Н_О
 

NLO

Член од
24 мај 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
Благодарам за исцрпниот одговор :) и УРААА, ме има на официјалната листа. Јас сум V.I.P сега :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.133
Идам и јас 100000000 %, Форчн, адирај ме на листата.:)
 

kekeke

HELP PLZ WHAT IS 1+1 !?
Член од
13 март 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Их, нормално дека третава ќе е даааааалеку подобра од двете заедно, бидеќи јас ќе сум таму нормално :)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Лично не се знам со многу кајганџии, ама од ОХ сум а собиранкава тука ми е така да немат шанса да не идам.

Ајт се пулиме таму.:je:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Баш би сакал да дојдам,ако ме примате.
Него,не ми се иде сам,затоа зависи од другар ми како ќе стои со пари.
Ако е се ОК со него(финансиски),а би требало,пошто му е матура,тогаш идеме сигурно.
Инаку,и он е член на форумов.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
:oftopik:

Ни` го нема Коки за да правиме копија на минатата собиранка. Плус, нејќам да се враќаме во 6-7 сабајле полупијани и ненаспани.. мада би прифатил, ако пак ја видам Дивајн како вози на тротоар (нема лутиш, добар момент беше) :)

Јас исто како Мац.. идам ако немам 2 колоквиуми наредени за на 26ти, и ако најдам превоз (=
:pos2: :pos2: :pos2:
Тоа е. Една мала незгода и оп ќе се засени се` убаво. Шо не кажеш колку убаво возев пивната и на штикла во споредба со сите други мажи, а не само тоа што те насмеало ...:pos2:

Туку друго ми беше муабетот ... на тој што му се доаѓа и е во можност, ќе дојде и без организиран превоз. Јас секогаш доаѓам Скопје и не кукам некој да ме носи со кола. Автобусите зошто возат?
Башка, сабајле после 5-6 има линија за назад за секаде, па со повратна карта, не гледам во што е проблемот и така да се дојде. Може и со смештај да се искомбинира, но кој како му дозволуваат условите - така нека си се огранизира. Не за друго, ама сигурно дека никој неможе за една општа собиранка да огранизира превоз од сите градови до тој во кој се случува собиранката. :toe:

п.с. Јас смештај неможам да понудам, но можам бесплатен превоз до Струга, бесплатен интернет во затворен простор со бесплатно кафенце и сокче и придремување на столче за тие што можат така. Може да ве собере двајстина души.
Кај мене неколку така, кај Геџо 10, а другите ценкајте се за соби во Охрид. :vozbud: :pos2: :pusi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дилема.... Геџо или Дивајн :)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Збиранка у Охрида града :klaber:баш Acid вчера ми спомна,ама ако 24 е тоталка неработен ондак јас за Охрид тргам уште на 23 после работа со уште еден другар...така да 50-50 е работава,а многу ќе се разочарам ако ми го учукаат да работиме и у сабота...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Збиранка у Охрида града :klaber:баш Acid вчера ми спомна,ама ако 24 е тоталка неработен ондак јас за Охрид тргам уште на 23 после работа со уште еден другар...така да 50-50 е работава,а многу ќе се разочарам ако ми го учукаат да работиме и у сабота...
Барај си со време да бидеш прва смена, договарај се со колегите :)
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
od ohrid sum,taka da sigurna idam:baeh:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ке биде јако а ? Ова ке ми биде прв пат да идам на собиранка .. се надевам ке запознаам многу пријатели хаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom