Впечатоци од Кајгана собиранката во Охрид!

Статус
Затворена за нови мислења.

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
:oftopik:



:pos2: :pos2: :pos2:
Тоа е. Една мала незгода и оп ќе се засени се` убаво. Шо не кажеш колку убаво возев пивната и на штикла во споредба со сите други мажи, а не само тоа што те насмеало ...:pos2:

Туку друго ми беше муабетот ... на тој што му се доаѓа и е во можност, ќе дојде и без организиран превоз. Јас секогаш доаѓам Скопје и не кукам некој да ме носи со кола. Автобусите зошто возат?
Башка, сабајле после 5-6 има линија за назад за секаде, па со повратна карта, не гледам во што е проблемот и така да се дојде. Може и со смештај да се искомбинира, но кој како му дозволуваат условите - така нека си се огранизира. Не за друго, ама сигурно дека никој неможе за една општа собиранка да огранизира превоз од сите градови до тој во кој се случува собиранката. :toe:

п.с. Јас смештај неможам да понудам, но можам бесплатен превоз до Струга, бесплатен интернет во затворен простор со бесплатно кафенце и сокче и придремување на столче за тие што можат така. Може да ве собере двајстина души.
Кај мене неколку така, кај Геџо 10, а другите ценкајте се за соби во Охрид. :vozbud: :pos2: :pusi:
Дивне јас и кики доаѓаме кај тебе посабајлечки на кафе:) Бива? Само дали ќе можеш да ни кажеш за автобуси од Струга за Скопје?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
МЕТАЛЕЦОТ :nesvest:
Постот ти е избришан не затоа што си понудил сместување, туку затоа што темава не е да си се рекламираш. А барем да се пријавеше дека ќе доаѓаш, па да те сфатам.
Пријави се (всушност, за тоа е темава) дека доаѓаш ако доаѓаш и после пиши си дека имаш место за сместување.

1. Fortune
2. Дивајн
3. Мистичен
4. Acid
5. кики
6. Точкест
7. Serpico
8. deXterche
9. Fantom_oh
10. elence*$
11. Мартин$
12. G e G o
13. burn84
14. Болиглава
15. DarkWalker
16. Apokalipto
17. Lady
18. NLO
19. BuSarCe
20. Crazy in Love
21. MaRyJaNe-poison
22. Б_О_Ж_И_Н_О
23. dzimej
24. kekeke
25. the_best69
26. ~~BoZiCa~~
27. maca

Машала:vozbud:

Само да напоменам, ако некој откаже доаѓање, а претходно се пријавил, ќе го молам да ме извести за да го тргнеме од список. Јас се надевам дека нема да испадне како што ми рече вчера Дивајн дека половината од тие што се пријавиле нема да дојдат.

И дајте не се вадете со муабети „Не знам дали од работа ќе ме пуштат“. Затоа е кажано скоро три недели однапред, за да има време да си средат тие кои сакаат да дојдат.

:cug:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ако не се поебе нешто ке дојдам :)
Ке ви носам мало друштво, може?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ако има некој од Скопје па заедно со автобус да идеме ќе дојдам, а вака сам не ми се доаѓа. А осеќам ако идеме ќе биде ненормално јако.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Хммм како да го кажам ова ... хм хм хм .... - ИДАМ!!! (најверојатно не сам) плус ќе си обезбедам полициска прудружба за враќање ако не се одлучиме да праиме викенд цел во Охрид (а знам дека ке се одлучиме зашто имаме добри домаќини во тој Охридско-Струшки реон) ...

Договорете се кој од вас ќе ми обезбеди броадбанд 50% од времето (преферирам wireless за да влечам кабли) :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Еве да кажам дека се пријавувам.
Само не сум сигурен дали од ноќна смена ќе тргнам кон Охрид или ќе имам слободна ноќ пред тоа.

Разликата е очигледна, оние што ме виделе ненаспан, знаат дека НЕ вибрирам!!! Ќе барам женски скут да легнам глава и да предам ко мачор.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Lele idam i jas sega, ke napravam tamu nekoja egzibicija, da se cudit vekov!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Собиранка во чест на Мојот роденден алал да ви е!
Неможам да дојдам ама се надевам дека убаво ке си поминете!
Убаво, ќе ти го честитам. И Манчини истотака.:)
Него... коментаров да биде последен од типот не можам, не можам... не можам, може? Нема да ви пиши никој неоправдани, нити ќе ви побара оправдание, ако не одите на оваа собиранка... наминете на следната. Со вакви непотребни постови на темава може да дојде до забуни. Некој по грешка може да се изброи двапати, некој да се промаши и сл.

Ок, фала. :)
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
ами до 00:00 ???? не е фер А кој е за капење тој ден нека кажит,јас друштво ќе му прам. п.с. и јас идам пишете таму
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Кој oд струмица ке оде?.. барем заедно да одаме ако има некој шо ке оде... оти сакам и јас да дојдам :(
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Кој oд струмица ке оде?.. барем заедно да одаме ако има некој шо ке оде... оти сакам и јас да дојдам :(

Мацо јас одам , ај ако сакаш со мене :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Конечно поблиску до мене. Кој е од Ресен нека се пријавува јас возам :) одиме засега Чомбе Апокалипто и тие :)
 
N

n/a

Гостин
Ејјј....
Што искочила една убава и интересна тема да се чудиш...
(и ја чудим,жими све,еј !!! )
Башка што ми го одговара да го укомпонисам сос роџендан хеј...
није за прича.

Него...јас сум го зборел и со Дивајн и со Фортуне.
И сум ги прашувал нешто месец дена уназад,хеј.
:toe:
И ја још увек чудим.
Што стана со журката на брод?
И дали вие ќе дојдете со нас? :vozbud::vozbud::vozbud:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ќе се договарате нешто од скопје тие што се заедно да се иде, нешто се предомислив и мене ми се иде сега, а тоа што е под 18 до 00:00 нема проблем, можеме после ние помалите на друго место да продолжиме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom