Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
29 март 2013
Мислења
266
Поени од реакции
238
Ми требаш,
како воздухот кој го дишам..
Те барам насекаде,
во секој непознат лик на улиците на градот
ги барам очите твои..
Тие очи во кои можам да се изгубам и заборавам на време и место..
Те љубам...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Не знам кој сум , не знам кој сакам,а и незнам кај сум, ама би ти влегол без да размислам.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
ЕХЕ хееееееееееееееееееееееееееееее ќе ти пишам нештооооооооооо ама не сегаааа/

Кент ду дет рајт нао. хиихихихихихиихиихихи смешпки :D
 
Член од
9 јануари 2013
Мислења
619
Поени од реакции
466
Сите приказни исти се тажни ко оваа,само ТИ си ми во мислите ...И САМО ПОМИСЛИ НА ТОА ШО СЕ МОЖЕВМЕ ... можеби е доцна А МОЖЕ НЕ, дали крајот вака мириса? Ние двајцата сме за ... во бестрага
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
76
Поени од реакции
23
Кунем ти се животом и рањеном душом својом, кунем ти се кунем уби ме туга за тобом...
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Знаеш дека никогаш не очекуваш дека ќе бидеш спремен на ваков чекор од кој двајцата се плашиме за да бидеме повредени?
* Неможам да верувам колку добро ни пријаше тоа што бевме одалечени подолго време за да сфатиме дека си значиме многу еден на друг.
Тежок период беше, многу но сепак се испалати.

Знаеме и двајцата дека не можеме еден без друг.
Спремни сме и двајцата да го постигнеме тоа што го сакаме и тоа ме радува, иако знам дека нема да биде многу лесно, но со голема желба ќе успееме.
Мило ми е и што си веруваме, тоа ми е најбитно.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Опија ме твој поглед и твоја лепота, па зато не морам да пијем као стока. :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
После долго време се навратив овде да пишам разгледувам и читам ... има доста кои веќе си го пронашле својот љубов партнер а јас останувам во сенката зад сите како наблидувач ... да наблидувам да следам и да се радувам на туѓа среќа ...

 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Дали да се држам до ветеното дека нема да пишувам за тебе или да го кажам она што остана недокажано.

Не знам што сторив од себе...Не знам до која точка дојдов.До лудило?Не,но блиску сум до тоа..Или мислам дека сум...
Игнорираше се што е мое,па дури и денешниот смс...да те прашам само како си...Сакам да знам како си...Не можам ниту тоа да го добијам од тебе?Една е*ана порака?Мала?
Но...на крајот сепак го избришав и твојот број...Зошто ке ми е,кога "неможеш" да ми вратиш?
Пак дојдовме до моето...Дека ме игнорираш иако ми велеше дека тоа не е така.
Знаеш што ме боли?Тоа што ниту едно ветување не исполни,ме боли твојата промена,а уште повеке фактот дека морам да глумам дека ми е сеедно што правиш.
Не,не ми е сеедно...Ниту пак ке ми биде во блиска иднина...А сакам да ми биде,верувај...
Себичен си,само на себе мислиш а што е најтрагично на крајот секогаш гледаш ти да испаднеш жртвата...
Очајна сум,до Алјаска и назад...
Собирам се,одам напред,и ја ставам маската на лицето...Се вртам и ветувам...
Не,не ветувам ништо...туку ке дејствувам...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
1
Само јас знам како се осеќав, ко п***а пред прв однос, кога после 5 години те видов и кога ме бакна во образ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom