Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

T

TaMчЕ

Гостин
Во врска со љубовта сакам да ти кажам декааааааааа...едвај чекам да идеме на одмор :je: :cug:
И да знаеш дека ќе пијам јас, колку сакаш ти забранувај ми :pipi: :back:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Седми јуни...седум месеци полни со љубов 777 катаљони пати поголема од хамбургер од седмица ....... затрипав :icon_mrgr
Се надевам седмицава ќе ни донесе уште поголема среќа во љубовта, мада и вака не се жалам. Не ми се верува дека баш ти стана девојката со која сум блиску да ја стигнам најдолгата врска стара веќе 5 години :kesa: Не ми се верува дека после долго време се врзав со некоја и немам никаква желба да се одврзам. Напротив сакам ова што го имаме да трае засекогаш и да проживуваме само убави моменти какви што имавме досега. Сите викаат дека после 6-тиот месец веќе не се чуствува правата љубов туку се е само навика. Но дали е навика, да мислам на тебе 24/7, дали е навика правам се за да бидеш среќна, дали е навика да едвај чекам да те видам за да си поминеме најубаво смеејќи се и шетајќи се по Скопските улици :wub: Повеќе би рекол дека тоа е тоа вистинското и давам збор дека ќе си каснам од јајцата ако не сум во право :icon_mrgr Од сегашна гледна точка не гледам ништо што би не разделило, ниту пак гледам начин да преживеам ако не сме заедно (уф звучам како екс сталкерот на Маца:kesa:). Овој месец го положивме испитот на верноста, а сите заеднички поминати моменти само ми покажаа дека едноставно ни е судено да сме заедно. Те сакам повеќе од вчера, а помалку од утре... стара фраза која морам да ја применам затоа што е баш она што вистински го доловува тоа што го чуствувам. Те сакаааааааааааааааааам :wub:
Немој некој да ме сопрел сега затоа што ќе го скршам :icon_mrgr
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Phew, much easier. Не жалам за ниедна минута од нашето време и секогаш ќе ги памтам најубавите работи и ќе се насмевнам кога ќе ми текне на тебе, но официјално го вртам новиот лист, со многу простор за нови спомени, а тебе те оставам во минатото. :)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Некогаш иам желба да дојдам и да ти отпеам една серенада под тераса да ти распобркам тоа комшиите :) И да си знаеш само .. колку повеќе сум со тебе .. толку повеќе сакам да сум до тебе :( .. па не е фер ова бе! И блузонот го изгубив (лажам у плакар позади до пижамите ми е) ... така да нема да ти го вратам .. жалам! И да си знаеш уште нешто .. пониска сум само 1.344 милиметри! Ииии да си знаеш дека ептен многу ме нервираш .. али ептен ептен ... ама сепак многу те сакам :)

И да те потсетам уште еднаш :) ТЕ САКАМ :) ♥
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Во врска со љубовта ај вонт ту аск сомтинг... :

КУЧКО КОГА ЌЕ МИ ГИ ВРАТИШ СЛУШАЛКИТЕЕЕЕ?!?!?!??!?!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ти си...ти си како празничните ручеци на баба ми.
И не е ова некоја болна фиксација. Не. Само ти си топло, вкусно, познато, а возбудливо, смирувачко и едноставно парче животна енергија кое кога го вкусувам ми ги пали сијаличките на новогодишната елка во главата. И се станува празник.
Те грицкам скоро веќе половина година. А, сакам да остане за вечност.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Ајде веќе кога си "моја книга", каде што само запишувам а никој не може да прочита..ќе го "запишам" и ова..
Љубовта има законитости во својот развиток , свои животни времиња, како цвеќето како човечкиот живот. Таа има своја раскошна пролет, свое жешко лето и конечно, есен која за едните е топла, светла и плодоносна, а за другите - студена, гнила и јалова.
Ми се чини дека меѓу тешките работи во животот, љубовта е најтешка...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Вау, увежбана суптилност.
Раце горе од мене.
И farewell само, нишо друго.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Не можам да си поверувам на чувствава во мене..Не можам да поверувам дека те сакам повеќе од се.А уште помалку дека ЈАС успеав да се врзам толку многу за некој...Заврши учебнава година и како што ти кажав и сабајле..многу ми е бедно што нема да те гледам секој ден . Само се надевам дека ќе си исполниш тоа што ми рече (барем ме теши тоа што секогаш тоа што ќе го кажеш го исполнуваш) Имам доверба во себе и за разлика од порано веќе го нема оној страв во мене дека навечер кога си со друштво можно е да ... се тоа се измени..сменет си и ти и тоа добро го знам.И знам дека ќе има лумпување низ парк но нема да ме разочараш со некоја твоја постапка.Добро го знам тоа ! и како што кажа самиот...ќе се гледаме! Ќе најдам начин за да те гледам почесто летово..(иако ќе бидеме на 200 метри оддалеченост во Парк ) хаха :) и знаеш дека кога ќе учиш ќе бидам до тебе.И кога ќе имаш свирки ќе бидам во првите борбени редови за да те пази од возбудени девојчиња :P тааквааа сум знаеш дека стално те пазам ..! Те сакам малено и уште дооолго ќе те сакам! и не се предавам летово.Ќе го издржиме мушки .Па макар и малце да те гледам
Те сакам
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Truth is, i got a bigger room because i want to share it with you, Xiki unnie. <3
Сега се останува на тебе.. Sisters carry each others' burdens, you know.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Сонцееееее најмило...фала што секогаш знаеш да ме насмееш.Што знаеш да ме изненадиш.
Те сакам проклето најмногу...Ги сакам твоите очи,твојата коса,твојата насмевка.
Love oh Love:wub:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Love, oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love
Like a satellite I’m in an orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love
Oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love
:back:
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
^ не мора да станеш во 9, стани во 8:pipi:

туку што сакав јас да кажам......а да.....е па сакам да ти кажам дека.....те сакам? хм......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom