Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Во врска со љубовта сакам да ти кажам дека...престанав да ги бројам деновите од кога веке сме разделени,и да ти кажам и воопшто не ни помислувам на тебе...супер ми е да знаеш.Ти така сакаше нели...епа така нека биде,со срека нека ти е понатаму.Верувај на кого сакаш.
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
sakam da ti kazam deka konecno sum sreken sto te imam vo mojot zivot ....
Pred tebe, sv bese taka ednostavno... sekoja devojka bese kako rutina .... Se dodeka ne se pojavi ti !
mi go promeni zivotot za 30 stepeni ... Sea sme tolku daleku eden od drug ... Ti na edna strana na svetot, jas na druga ...
Edvaj gi cekam denovite koga ke te gusnam i baknam pak !
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ги свртевте сите клупи во паркот тоа беше вашиот втор дом
и не ја ни бакна освен, пардон еднаш на сон
кога таа не се јави... ти го сврте нејзиниот броoj.........
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Ljubavi...

Ja dobro znam da nikad vise necu biti tvoj
pokusavam da zaboravim ti ulicu i broj...

Al dojdu mi dani kad u vazduhu ipak te osetim na cas
I znam da places tiho sto nam zivot prolazi bez nas...

Jer ako je ljubav laz ja sam uvek lagao
A najvise sam tebe slagao...

Al' kad zbrojim dva i dva
ti si jos uvek najbolja
jer bez tebe ja sam pola coveka
pola duse, pola srca doveka ...

Ljubavi...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Вии пеерче,
Те сакам бе! хуху
Али ко ќе завршат сите мучења со школо ќе ти играм на дипломска и и и и ќе испијам едно вино, онакво оцет ак треба.
Ај и летоска ќе се шетаме и и и ќе те мачкам на плажа со тоа шо мирише на кокос. И некад знаеш да ме спиздиш ко дебатираме, шо ми иде да ти ја учукам една. Али доро е - иаме ногу муабети. И пуњачот не знам кај ми е.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Можно ли е да е вистина?
Згрешив. Знам. Повеќе пати. Ми прости. Зарем?
И сега? Што? Ќе биде како што треба?
Смеам да се надевам, или пак ќе биде како и секогаш?...
 
T

TaMчЕ

Гостин
Возејќи се така во 22 околу 22 часот..и поминувајќи покрај тоа зелената зграда се навратив на еден момент што постојано ти го спомнувам кога и да си одиме заедно :) Бешеее мноооогу одамна ама го памтам како вчера...Период кога се понашаше ко најголем кретен но во одредени моменти знаеше да направиш да се чуствувам најубаво...Момент кога ме гушна најсилно и ми кажа дека ме сакаш (ееееееееех колку беа ретки тие моменти)..Дури сега сфаќам колкава промена има во тебе ...Стана најпрекрасното суштество на планетава...Само мразам што последниве неколку недели не те видов асално во школо...седам до тебе со книгата во раце тотално отсутна :( ...и сеа од кога не ти ја гледам насмевката на лице се освестив....летово ќе ти биде кошмар..знам и знам дека ти е преку глава од се..и дека додека другите се шеткараат, ти ќе бидеш во читална и ќе учиш :tapp: Зошто?Затоа што професорите те мразат..и затоа што не знаеш да затвориш уста и да преќутиш -.- ..епа ќе се потиме срце летово тоа е :) ама знаеш дека не те оставам сам ...тоа што ќе го проаѓаш ти ..ќе бидам со тебе ..во СЕ!
И нема да дозволам да ти биде у*рано цело лето..барем ќе има моменти кои ќе ти дадат воља за да преживееш..цел живот беше борец па затоа и ќе продолжиш летово :wink: нема да ти дозволам толку лесно да се откажеш колку и да ти е смачено од се!!!
Те сакам малечко мое!Најмногу! :back:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не ти се пуштам пошо ми се сфиѓаш нешо особено, ти се пуштам пошо мислам дека можам кај тебе.
Не к*р си дигај его.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.292
Јас и ти сме ко црно-бело, алфа-омега, почетокот и крајот.
 
А

Антоние

Гостин
I am Jack's broken heart.

Без мене Џек не може да научи да не си дозволи никогаш повеќе да не биде импресиониран од никого. Сега е тој паметен, и за да биде импресиониран е потребно многу повеќе.

Аххх, парадоксот на глупавиот маж. Кога ќе осети дека навистина и требаш, дека ти е совршена дрога, тогаш повеќе не си и интересен, и повеќе не сака да биде со тебе.

Иронично, нештото кое што ќе го излечи е истото од кое што тој проба да се оттргне. Од безначајните средби, од анимализмот. Море у бестрага нека иде се.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не бе...уживај си ти,уживај во твојот беден кучешки живот...во твојот свет полн со лаги.Не се врти околу тебе светот срцко,не,не:nenene:
Eден ден ако се вратиш,јас ти се колнам дека ке платиш за моите солзи...дупло злато дупло...а тогаш ке се насладувам кога ке те гледам скршен од болка,како што и ти се насладуваше.
А сега ми е убаво со новиот па и воопшто не помислувам на тебе..
Се гледаме...никогаш:back:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
не ме исполнуваш воопшто, секогаш кога ќе ми текне на тебе се чувствувам ... мизерна, глупава..
ете ти.... во врска со која љубов уствари да ти кажам бре! нема љУбов!


и еве ти:
 
M

M del Mar

Гостин
I’m listening to the song we used to sing.Do you remember, butterfly, early summer?
It’s playing on repeat...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
У врска со сексот: Сакам да ти кажам дека.... Сон немам од тебе :drk: :sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom