Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Сакам да ти кажам дека...

Се секавам на нашите глупости кои ги правевме пред некое време...дека ми недостигаат твоите убави зборови упатени кон мене да ме утешат и да ме направат весела истиот миг.
На моментите кога ме зезаше за да се налутам бидејки ми велеше дека тогаш изгледам баш слатко.
Погледнувам кон небото а ветерот ме гали а јас помислувам дека си ти.
Се секаваш кога таа вечер ме праша:Ме сакаш ли? а јас целата треперев...незнаев што да одговорам.
Иронија...голема иронија.
Ти ме бркаше тогаш,а сега тркалото се сврти.И боли.Пече...
Тебе повеке те нема а јас се шекнувам без твоето присуство.
Секавањата почнуваат да се вракат а јас безпомошна го извикувам без глас твоето име.
Но...без разлика што и друг имам во своите мисли.Ти секогаш ке бидеш посебен...
Никогаш нема да најдам сличен ко тебе.
Можеби ке сакам и други,но никој толку силно и искрено ко тебе.
Бидејки ти ме научи да ги ценам и малите нешта,да се радувам на ситниците и да ја вратам самодовребата која ја имав загубено.
И што на крај?
На крај само двете страни останаа повредени.

Едно да знаеш:Te сакав,те сакам и секогаш ке те сакам.И никогаш нема да те заборавам.

А сега...си заминувам од твојот живот.Засекогаш,но во мислите ке си и понатаму а и во срцето како еден херој кој успеа да го стори она што никој не можеше.Си знаеш што е нели.

:back:
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
...Следниот твој кикс,ти се колнам во самата себе декаке осетиш каква е водата во Вардар...

Ајт губи се.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Знаеш дека те сакам многу а знам дека и ти мене повеќе.
Нека си остане вака засекогаш.:wub:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Пред да си дојдеш..
... вечерва ми беше преубаво :)
ми лавс ју

It's not so easy loving me
It gets so complicated
All the things you gotta be
Everything's changing
But you're the truth
I'm amazed by all your patience
Everything I put you through

when I'm about to fall
Somehow you're always waiting with
Your open arms to catch me
You're gonna save me from myself
From myself, yes
You're gonna save me from myself

My love is tainted by your touch
Well some guys have shown me aces
But you've got that royal flush :icon_bigg
I know it's crazy everyday
Well tomorrow may be shaky
But you never turn away

Don't ask me why I'm crying
'Cause when I start to crumble
You know how to keep me smiling
You always save me from myself
From myself, myself
You're gonna save me from myself

I know it's hard, it's hard
But you've broken all my walls
You've been my strength, so strong
And don't ask me why I love you

It's obvious your tenderness
Is what I need to make me
A better woman to myself
To myself, myself
You're gonna save me from myself
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ааа тиииииии... ти немаш појма како ми е! Дали, дали ти си мој? Или таму нечиј? Мој или сечиј?
Ружо моја, тешко ми е.. и со тебе, и без тебе ! :icon_lol:
Латино, хаус, рап, Куку Леле, шабан..

..Не постои поненормално суштество на планетава од тебе (:) Фала за преубавата роза, ми ја разубавува собата :smir: :back:
И не важи за мене : "..па ко се то заљубио !" Ок ?!
Си немаш поим како изгледаш со тоа погледот што ми го даваш :)
Не те сакам. Не те сакам до секој можен молекул од тебе. Мислам дека нема ни да можам така, бар засега. Ама секогаш ќе бидам вљубена во твојата личност :) Забавен, со најдобра смисла за хумор, интересен, уникатен.. ништо повеќе не гледам и не ми е важно.
Толку далеку, а сепак блиску до тоа што би го посакала.
Нека си биде вака, ни одговара. И онака си швалериште :)
А, да.. и те барав. Не поради заканата.. само сакав. Ти реков дека ќе спиеш :)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Сега си негде, преку океан, во место каде што сега е попладне, каде што се стационирани сите светски сонови, во градот на рок музиката, на 7986 километри од тука.

Жал ми е, за се што направив, за тоа што последното "чао" не ти го кажав кога беше блиску до мене, туку кога беше над Атлантикот. Ова, всушност би требало да биде мојата некреативна метафора за тоа дека секогаш имам закаснети реакции за се што се случува а е поврзано со тебе. А да, наместо во 5 саат сабајле, јас ти пишав во 2 попладне, што е уште еден битен детал.

Мојот свет застануваше откако ќе направеше барем еден чекор. Тоа беа и најсреќните моменти, кога се смеев на тоа како може толку интелигентна личност да прави толку детинести работи - една од работите што најмногу ќе ми недостасува. Погрешно те проценив, сфатив дека си многу подобар од што мислев пред 2 дена.

Ќе памтам се поврзано со тебе. Чувам се поврзано со тебе. Па дури, и она, "tempore omnia vulnera sanabuntur" што ми го кажа пред да си одиш.
Убаво ми е кога се сеќавам. Еден ден...

But until then, we'll go no more a-roving...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Шо беше то љубов :raz:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Те сакам најмногу, од тука до Ѓоко Таневски и назад!!! Среќни 2 години и 9 месеци рибарење со мене! Ај лаф ју!
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Oh, honey.. слатка си преку телефон, oh yes you are, yes you are!! But I still don't give a fuck.

Oк, ќе ми стои статусот уште. Го мразам драматичниот ефект што го ствара. A fucking win-win. Ајде позз.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Природен тек за неприроден почеток...

Колку добро се вклопуваат моите и твоите маани, тоа чудо едно и ти си прв што ме учиш на компромис. :) Повеќе не се насмевнувам,сега се смеам и токму затоа те чувам до мене...затоа што ми е убаво и ќе најдам милион причини за да бидам со тебе. :icon_razz А тие неможат да разберат затоа што секогаш било така и така и ќе остане: едната половина од луѓето никогаш нема да ги разбере различните уживања на другата половина.

“Те имам и ми годи кога ти се восхитуваат други,но не предизвикувај бури,те молам...“. :)
“Ако си цврста,кога-тогаш времето ќе “исфрли“ цврст човек покрај тебе“ (секако дека не ти кажав...се си мислам дека ти си тој...ама исто така си помислив дека можеби има и некој поцврст од тебе :) :) :) ).

Знам дека ќе има стрмнини и разочарувања затоа што сите секогаш очекуваме и се надеваме премногу,но кога една шема на среќа ќе се растури,човечката природа пристапува кон друга; ако првата пресметка е погрешна,вториот пат ќе пресметаме правилно: ќе пронајдеме комфорт некаде...со некого.
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Во врска со љубовта сакам да ти кажам дека преку ташак ми е дојдено у пизду матер све да иде.Џабе се нервирам,таман подзаборавив еве пак,има ли крај ова?Сакам да не те видам пак во мојот живот.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Уште една тивка ноќ полека изминува.
Трагам низ спомените.
Насекаде го гледам твојот насмеан лик.
Те љубам во мислите.
Прекрасен си.
Те сакам до мене во секој миг од денот, во секој дел од секундата...
Ја слушам тишината.
За момент го слушам и тивкото ветре како ги придвижува лисјата од долгогодишната стара кајсија која тивко и болно полека умира.
Ме разнежнува самата помисла дека утре нема да те видам.
Помислата дека нема да ги осетам твоите прсти како минуваат низ мојата коса.
Го осеќам твоето присуство. Чувствувам како да си тука. Ме галиш... но само во мисли.
До мене стои твоја слика.
Се насмевнувам.
Те сакам!
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Во врска со љубовта сакам да ти кажам дека преку ташак ми е дојдено у пизду матер све да иде.Џабе се нервирам,таман подзаборавив еве пак,има ли крај ова?[Сакам да не те видам пак во мојот живот.
Очигледно и ти нејќеш.Незнам до кај води ова али нема врска,после ја сум бил тој што згрешил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom