Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Фала ти за џ. :icon_lol:
А за лисиците повели и друг пат. :icon_lol:
И да не заборавиш ...
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Никогаш нема да ги заборавам моментите поминати со тебе, никогаш нема да ја заборавам првата вечер, кога и дождот не ми беше проблем.. најубавиот период од мојов живот. Сите оние убави работи кои ги кажа и направи за мене .. дури сега сфаќам што имав покрај себе, сега се присетувам на се и ненормално многу ми недостига секоја измината секунда. Секој нов ден и секој нов настан ме потсеќа на тоа и сега сфаќам што значело тоа - кога ќе изгубиш некого сфаќаш колку многу ти значел. Но не, не те изгубив, те пуштив, не се борев . :(

Со тебе го поминав најубавиот дочек за Нова Година во мојот живот, најубавиот Божиќ, најубавиот роденден. Среќна сум поради тоа и знам, памтам се како да беше вчера.. зошто испадна вака уште не знам :(

Се надевам дека и ти чувствуваш барем мал дел од ова.. се надевам дека не се каеш за времето поминато со мене, за се што имавме.
Те сакав како никого до сега. Ми беше, си и секогаш ќе ми бидеш најубавото нешто во мојот живот, без разлика дали си до мене или не..

Не знам зошто, но се уште имам надеж, не знам дали би требало, но ете.. :( Надежта последна умирала, демек..
 

Keи

метаморфоза по потреба
Член од
8 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
...ти си мојата Дениција во машки род.
И да, моите прсти одамна престанаа да лепат букви на овие неколку инчи, но моево срце не престана да те:wub:.
Кога повторно нема да ми е гајле што мислат твоите очи за моите ментални отрови, ќе ти дозволам да ме читаш.
Дотогаш...:music5:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.569
Поени од реакции
69.686
Уф јеботе уште еден прекрасен викенд е зад нас:wub::wub:
Малце се смрзнавме али ајде љубовта не топли нас, не ни е потребно ништо друго:vozbud::je: Иииииииии вака подновена те сакам уште повеќе:party3::party3:
Прекрасно беше на дождов и вчера и денес. А уште поубаво ќе биде кога ќе заснежи:wink: Уствари со тебе ми е најубаво во било кое годишно време:angel1::angel1:
Иииии желбата што си ја замислив :pipi: Знаеш дека уште таа желба да се исполни и ни Чак Норис нема да може да не раздели :vozbud: Али јебига инат си магарешки, ама пак те сакам највеќе на свет:back: Лека ноќ:love3:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
14.11.2009 - 14.12.2009:тс:
Еден месец...Прекрасен! Месец кој ја разубави оваа глупава година.Сфатив како е да сакаш,почитуваш,цениш и да ти биде возвратено со истиот интензитет.Што и да кажам малку е во споредба со тоа што го чувствувам.
Те сакам!!!
И посакувам овака да остане засекогаш :тс:
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
Те сакам премногу за да можам да престанам да те сакам.Осуден сум да те сакам,без можност да те заборавам.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Знам да ме лудо волиш, знам да би ми душу дала, сваџалице моја мала

:)

Направи нешто малечка, напиши, јави се, дојди... можеш само радост да донесеш.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
бебе моее разбуди се
те сакам најмногу на цел свет.колку само сакам да те видам,колку само ми недостигаш.
те молам отвори ги очите те молам не ме напуштај.
и срцево ми се кршит и душава ми се кинит.
не е можно ова да се случува.Не!Ова е само сон!Не може мене да ми се случува ова,не може тебе да ти се случува ова.Зошто баш ти?Имаш само 16 години.Ми теквит на нашиот последен муабет и кажвеше дека си премногу среќна,а јас неможев да те дослушам зш требаше да се спремам за нашкола.
Извини за сите лоши работи.
Дали ги памтиш тие лета поминати заедно?Посебно последново мммм колку само беше добро.Те сакам моја омилена братучедке.
Ми недостигет сите моменти дур бевме заедно.Ти теквит ко мали ко мислевме песни и ко скокавме и пеевме?Ти теквит со вошките?На барбите на кој секогаш ти бев љубоморна...
А ко бев јас таму и ко чувавме зајци,ко ме запозна со шемата.Ти теквит ко се скаравме и другиот ден ко имав алергија?
И ко ме научи на песнине од Слаткар...Свиди сакам уште еднаш да те слушнам кај шо ги пејш иако ги мразев премногу.
Журкана на Корали од Самрак до зори беше најубото нешто во мојов живот и сум среќна шо бев со тебе.И ми недостигет сите оние испиени коњаци и ко сакавме да платиме све во 19.И оние вечери кај Аце дома.И оние плачења и жалења.Посебно оние клупи во паркот кај шо знаевме да кисниме.Те сакам,те скам,те сакам.Божице моја отвори ги очите како можеа тебе да ти го напрает то?
Те сонвам,ми требаш,ми недостигаш ме болит душава зш не си овде до мене.КО лавица сум ранета и оваа болка полека ме убива не можам да земам воздух се гушам.
Се надевав дека се ќе се среди имав надеж дека ова ќе е само сон,и дека ќе го допрајме тој муабет и ќе ми кажиш колку си среќна.
Ох не е можно.Охх ова не се случува.Дома само тажни лелеци и болка.
Злосторникот да плати за ова што го направи.
Те сакам.Те молам разбуди се.Не им вервам на докторите
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Може е лошо или добро али у петокот ти ги следеф другарите..За ДА ВИДАМ ДАЛИ ЌЕ СТИГНАТ ДО тебе ДА ВИДАМ ШТО праиш, со кој си...ова она..несмее све да биде лабилно нели:toe:
И така како што го свртеф цел грат следејќи ги на крај заклучиф дека ти си бил домаа со мајка ти!...хмммм и така

Те видоф и у весник(списание) ептен беше убаф и најбоље беше интервјуто.. :vozbud:
ТЕ САКАААМ!:pipi::helou:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не сатив ни тогаш, ни сега, а ни никогаш нема да сватам... Зошто, зошто избрза до тој степен, зошто не се сврте кај мене кога немаше кај кој друг, и за тоа бев тука, не само за добро... Ја испуштивме врската од раце и двајцата, знам дека не бев ни јас перфектен, но знам дека секогаш пробував да ја извлечам маката што те мачеше баш во тој клучен период кога врската се нишаше. Но никако не можев да добијам одговор. Не се кршеше оревот, а тоа придонесе јас да се чувствував разочарано, тажно, што не можев да допрам до тебе, до таа болка што беше скријена во тебе.

Во сета таа разнишана ситуација, кога разговаравме, кога искрено ти кажав дека те сакам, ти ми рече дека не знаеш што осеќаш за мене. И тоа болеше, најпрвин го протолкував како не, но после ти дадов шанса да размислиш, ти дадов неодреден период да размислиш што навистина чувствуваш за мене, ијако умот и срцето не треба да се мешаат, сепак, решив да ти дадам време да размислиш, со оглед на моите чувства тогаш, и со оглед на тоа што делуваше многу збунето...

По некој ден, ми рече не. Рече дека чим до тука стигнавме, никогаш нема да биде како порано, рече дека подобро ќе биде секој да си тргне по свој пат. До тогаш, се надевав дека можеме да ја средиме ситуацијата, но ова беше крајот. Тука ме закопа. Тука го достигнавме дното.

Те снема еден период, се помирував со фактот дека не ме сакаш... и добро ми одеше, за сега да ми го кажеш сево ова. Сето тоа време, размислував дали беше во право кога рече дека нема да биде како порано. На почетокот, бев сигурен дека може да се среди, но со тек на време, се смени се’. Сега јас не гледам иднина во нас... сега јас мислам дека нема да биде како порано. Жалам што така се сврти тркалото, но тоа е тоа, тоа е сега во мојата глава.

Ќе биде се ок, знам дека ќе пројде. Ми значиш, меѓутоа не знам дали некогаш ќе се осеќам како порано... се смени нешто во мене, после сите тие кажани работи од твоја страна. Жалам, но така е...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Те сакам, ми требаш, ми недостигаш како никогаш порано.
Душата ми е од стакло, стакло кое е малку пукнато, се` уште успевам да го задржам цело, но до кога?Не можам уште долго да издржам.
Ја чекам твојата помош, твојот поглед, твоите зборови.
Твојот чекор постојано го пратам, и кога мислиш дека не те гледам, јас се вртам и те гледам при секоја разделба, и си велам во себе, те молам Боже не дозволувај ова да е последниот пат.
Секогаш кога ќе се разделиме, не ти велам чао, ти велам, се гледаме.Затоа што не сакам да ти кажам чао, никогаш не би ти кажала чао.
Зошто да му кажам чао на суштеството кое ме направи толку среќна и исполнета, ме направи да љубам а истовремено да се чуствувам љубена, иако пукнатината се` уште беше тука.На моменти ја заборавав, но некои моменти, не се забораваат.Дали ќе служат како поука или нешто друго, не знам, времето ќе покаже.

Имаш лепак?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom