Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Значи, секој ебен пат е иста приказната: кога ке помислам дека веќе почнувам да те вадам од себе и оп, еве те во мојот сон. А воопшто не сум помислил на тебе... Знам дека беше ти и дека ми кажа оти знаеш дека тука пишувам само за тебе и јас ти признав. така некако беше... и погоди што: денеска си ми цел ден во мислите... се питам како ли си, дали си добро...?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Дали некогаш сте биле во ситуација каде не сакате веќе да се глупирате и да менувате партнери секој втор месец но исто така имате чуство дека не сте подготвени да бидете во сериозна врска.... чуството за мене е грозно
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Т. веќе втор пат те сонувам во една иста недела... не можам а да не знам како си... ? :(
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Сакам да кажам, секогаш кога сум со неа ми се јаде...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Неќам да си одиш од тука колку и да звучи себично и знам дека не ме гледаш на начинот на кој те гледам јас бар така велиш ама боли.....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Zbog mene ne placi, suza nisam vrijedan, kasno je da se sada menjam.
 
N

Nathan

Гостин
Ти се нурнувам едвај чујно под прекривка, но ти ме насетуваш и нагонски ги обвиткуваш своите долги екстремитети околу мене. Во љубовната егзалтација која не’ опфаќа обајцата, ти ги мрсам праменчињата коса и ти ги бакнувам клепките, дур’ слушам како бројот на нашите срцеви отчукувања се изедначува. Сите мои чакри се отвораат и јас се престорувам во овоплотено агапе, надвиснувајќи се над земските тежини, спремно да се вгнезди безрезервно во сечие срце, како што ти си вгнезден во моето битие...[DOUBLEPOST=1543513038][/DOUBLEPOST]И така ме спопаднува срам над сопствениот китнесто-клиширан пост на оваа инаку софткор, овај, многу сериозна тема.
 
Последно уредено од модератор:

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
I only know, only know, how to go, on the open road, to it's ebb and flow,
and my hair will dance to the wind to your sins
to fill life to the brim with your grin and my grin,
and my thoughts run wild, yesterday i was but a child,
and to me life can't be mild, being carefree fills my smile.
Won't you, pick up the coin and flip it around
and when it falls to the ground won't you tell me what you found..
you found life.
And all that's here ..
erethic love and strife...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Т. уште многу време ќе помине пред да кажам дека сум на правиот пат да те заборавам... Оти и после толку време, сеуште осеќам празнина во мене... Празнина шо е прикриена под една маска која (морам) пак ја ставам само шо ќе се тргнам од форумот. Не е лесно понекојпат... Воопшто не е лесно... Посебно не кога имам сеуште чувства за тебе... Знаеш, ко од никаде ќе видам или чујам нешто за тебе, јас се блокирам... Не можам да реагирам. Некако се затварам во себе и одам низ сеќавањата дека шо си ти. Глупаво и смешно може да звучи и знам оти е така ама срцето Т. никојпат не заборава... Споменот рано или касно ќе избледее ама емоцијата, е незаборавна. Она е вечна... Исто како и твоето место во мене. Требаше да се вратиме да бидеме пак заедно кога реално имавме шанса за тоа...
 
S

stayy wolf

Гостин
Сакам да ти кажам дека во последно време премногу ме нервираш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom