Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.994
Keep stroking you ego like that. It's beautiful. :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Знаеш, не сум јас виновна што ти бакнуваш така добро. Не сум виновна што секогаш знаеш го да кажеш она што ми треба да го слушнам. Ниту пак што знаеш да гушкаш токму така за да се чувствувам среќа во таа прегратка.
Не знаев дека ако те нема цел ден, дека ќе ми недостигаш, што нема да мислам на ништо друго. Не знаев дека ако слушнам за друга околу тебе ке бидам љубоморна и тажна. Не знаев дека непрестано ке мислам на тебе секое разбудување, одење на работа, дремење на пауза....
Не сакав да се заљубам. Бев сигурна дека нема, дека можам да се контролирам и дека само ке го уживам твоето присуство. Ама, ете, се случи. Не знам како, ни кога...само ми удри во глава фактот дека сакам да те гледам, да те слушам како објаснуваш небитни работи, како ме тегнеш за косата и како се смееш. Назад нема. Ова веројатно било одамна, замотакно некаде во главата, скриено и чекало да се појави. За жал, се заљубуев со месеци, со месеци ке се одљубувам. Не мора да биде најболно баш тогаш кога очекував да биде најдобро. Иам некоја лоша среќа, секогаш кога ке сфатам дека сум заљубена, иде крај. Нема фаза на среќа, па кавги, па одљубување, па крај. Само кратка среќа и крај. Не можеш ништо да направиш да не боли. Касно е веќе. Многу касно. А само сакав да бидам среќна.:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Ха, едно кафе историско стана...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Со тебе, расположение од нула до стотче за секунда like np!
Те обожавам :)
♥
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не можам да водам љубов со твојот ум, ама можам со твоето тело. Затоа, остави го умот, заборави на мислите и не кажувај ништо, зошто вечерва ке го слушаме само, говорот на телата.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.752
Поени од реакции
8.011
... премногу се навикнав на тебе и денот без тебе веќе не можам ни да го замислам. Фала ти за сето внимание што ми го даваш! ♥
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Кога на љубовта ќе и дадеме цел и страст за резултат, кога ќе ја ограничиме и "загадиме" со некои наши или туѓи очекувања, тогаш од љубовта сме направиле стремеж. Тоа е она што ја прави да биде причина за страдање, болка и омраза.
Секогаш кога ќе прашате некого зошто сака, го прашувате за таа цел, за таа "страст за резултат", прашање кое ја прави љубовта импотентна.
Знае ли скулпторот зошто сака да прави скулптури? Знае ли писателот зошто сака да пишува?
Зошто? Поради падот на Затоа.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Тронка фалеше да те отерам у три лепе пизде материна вечерва....тоа се знаци на љубоф од моја страна :love:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Се сеќаваш што се случуваше летото???
Се надевам само дека не е премногу доцна за да ги поправам работите.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
for my ex: Многу ми е криво што не те задржав..тогаш не знаев дека го имам најубавото нешто крај себе..дури сега сватив,,после една цела година..последниот пат кога те видов не ти се искажав целосно,немав ни време.Знам дека нема пак да ме засакаш,после толку мачење да ја добиеш љубовта од мене,јас те отргнував се подалеку.Знам дека се избацив со таа порака пред еден месец,но не можев да се контролирам.Се изненади нели?знам..но зошто тогаш пак побара да ме видеш,да поминеш неколку часа со мене?Зошто..кога веднаш потоа ме остави..не ,ти веќе не си истиот.Си станал суров.Сакаш да ме гледаш како се мечам додека се обидувам да ја добијам љубовта од тебе,и уживаш во тоа.Иста бев и јас тогаш.Многу ми е жал.Сеуште некои песни ми будат спомени,оние спомени,нашите.Се смееше со мене,кога бев тажна се обидуваше да го поправиш тоа...А јас?ЈАС Глупавата,не го заслужував тоа,не,...многу бев себична.И прегеска кога ми направи здраво,ја осетив топлината на раката,секогаш ти беа топли,ги топлеше и моите,кои цело време беа смрзнати,ко и моето срце.И да,веднаш се сетив како ме држеше пред сите за рака,додека мене ми беше срам од тоа.Многу се каам.Се надевам дека ке те прегрнам некогаш повторно,така силно како што го правеше ти тоа.И додека велам дека некој друг го сакам,се лажам себеси.Ти си оној кој го заслужува моето срце.Многу ми недостигаш,многу!
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
... со деца краставици... си знаете како идеше, ме мрзи по 100 пати да повторувам. Фала.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
... веќе почнувам да те заборавам. И тебе, и таа после тебе.
А најверојатно и таа после таа после тебе.
Еј, gamet disease, иам страв од приврзување после тебе, а ти никогаш не си ни знаела, да се приврзеш. Очигледно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom