Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Значи како што можам да си пројдам со тебе, не можам со никој друг :love: Ама нема веќе алкохол сред сесија, енде. И да, кучето ти е ко глушец со хормони хранет :icon_mrgr:
 
С

Сатори

Гостин
Дајам ти версе и ноте, све моје шарене перле на ДАР!
Још те могу пјесмом купити? Лукаво и слаткоречиво? Још увек могу ти подвалити љубав?
 
L

Ligeia

Гостин
Добро бе злато мое најубаво,па ти не си нормален.Што психа ќе бевте воа маживе? :D Се радуваше вчера на логото на Барса што ти го подарив како мало дете,ме сотре од гушкање и бакнување и цел ден беше насмеан како млада невеста а минатиот роденден за часовникот за кој штедев цела година да ти го купам само промрморе едно фала и изгледаше како кутија цигари да сум ти подарила.Бог да чува и да брани колку сме различни жените од вас!
Едвај чекам да дојде утрe да си прославиме во твојот омилен мексикански ресторант...кога би знаел само што сум ти подготвила за вечерта,цела ноќ мисли му ја.:D :love:
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Што ако ми даде цела ќеса со кајсии кога од твојата уста излегоа толку лоши зборови? Зошто сеуште не си сфатил дека дури не ја покажеш почитта што ја заслужувам џабе ти се сите добри нешта што ќе ги направиш. Не ми треба твоето внимание...потребна ми е твојата почит.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Доста само ја употребував изреката - "Вистинската љубов доаѓа кога најмалку се надеваш", со тебе се уверив дека е баш така :love:
Нема поубаво чувство од тоа да сакаш и да бидеш сакан. Не постои човек на планетава кој што не сака да биде искрено сакан. Ти благодарам за се' величествен... за секој поминат миг, за секоја поделена среќа, болка, проблем, успех.
Телепатијата до сега одлично функционираше, се надевам ќе продолжи добро да се покажува и понатаму.
Животот е убав кога имаш со кого да споделиш се'.
Овие 3 години нека ни се показател како треба да функционираме во иднина.
Tе сакам и сакам да остарам со тебе

п.с.Не е важно кој ќе потегне иницијатива, важно е како истата ќе напредува
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Yeah I'm smiling, but you're not the reason anymore...;)

... дури веќе не си ми причина за болка. Само чиста рамнодушност и празен поглед. Толку е. И болката е емоција. И лутината е емоција.Ти веќе никогаш нема да добиеш трошка моја емоција и внимание, ниту пак насмевка. Секому според заслугите, а ти... ти не си заслужил ниедна моја емоција. Моите емоции се скапоцени и нема да ги трошам на секој што ничим изазван му текнало да си влезе и излезе од мојот живот. Јас сум прв избор, а не алтернатива. ;)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Како што може да се види од приложеното...поарно да си ќутам

 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Колку те замразев во самиот момент кога ми го кажа тоа! А, ако е вистина... е тогаш има да те запалам... кретен најглупав!
не знам кај отидна срцево мое...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom