Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.312
Поени од реакции
10.332
Пепелафте , што би рекле пријателите...Х-че.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ти ја посветувам песнава,зашто доста беше од моја страна и ти благодарам што ми го расчисти мојот емоционален мозок,сега само рационално :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.752
Поени од реакции
8.011
... прекрасна си! И цела вечност да бидам со тебе, пак нема да ми биде доволно. Те сакам! :**
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Сакам да те прегрнам силно и да те бакнам:love: , во овој момент многу ми фалиш.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
71
Поени од реакции
207
Откупувам папочна врвца - сакам да ја имам секогаш покрај себе...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Многу сакам да го поминувам времето со тебе, секоја минута кога не си тука ме нервира и ме напиња. Обожавам кога си лежиме, си гледаме во таван и си кажуваме колку си значиме еден на друг. Те сакам!
Не верував дека ќе најдам некој што ќе ме сака искрено и безусловно како тебе!
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Вчера една пеперуга ми слета на раката.

фала пеперутке, ја сфатив пораката.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aко уште еднаш ми побараше лењир и ми се насмееше така идиотски, ќе те прашав пред сите од колку цм лењири сакаш, жими се. :D
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Мислев дека вечерва ќе бидиме само јас и ти... како секогаш во некоја магија како само јас и ти да стоиме во пурпурна светлина околу нас, со мали ѕвездички кои го прават моментот, неверојатен. Мислев дека тие ѕвездички ќе ги осветлуваат усните кои копнеат да ги навлажнат другите .. Мислев дека само ти ќе можеш да ми го промениш расположението. Се облеков онака како што ти сакаш...се смеев на начинот на кој ти сакаш, ја носев косата на страна, како што ти сакаш, пробав да ти ја чешкам раката ама ти не примети..само се потргна. Ако мислиш дека тоа не погаѓа во срце.. браво. :) Знаеш како е кога го чекаш тој саат кога сивите облаци треба да ги тргне силниот ветер, а тој ветер си ти, А место тоа тој ти донесе само бура? Ете така беше и сега..Знаеш како е кога се го гледаш како во чад? Иако се не се средило ти пробуваш со една насмевка да го исправиш своето тмурно време, но ветрот не дозволува да се случи тоа..

Искрено сум мислела и сум пробала МИЛИОН начини како да ти докажам дека барем се е океј во врската? А ти со едно просто прашање, " бидеќи сите други правеле така" ми ја уништуваш надежта за доброто?
На МИЛИОН начини сум ти кажала дека те сакам најмногу, и дека никој и ништо нема да ме тргне од мене.. А ти со глупости..... незнам што да кажам, со глупости ми уништуваш надеш.
Еве сега повторно ти кажувам, ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ, НИКОЈ НЕМА ДА МЕ РАЗДЕЛИ ОД ТЕБЕ..
Друг начин не остана, освен и овде да пишам така..
Па сега размисли дали јас сум како таа, дали таа плачеше кога тебе не ти беше добро, или се задоволуваше со други.
Изгледа не знаеш како е да сакаш со моето срце, незнае како еден поглед на страна, кон друг, ме прави да се чуствувам валкано...
Само тебе едно валкано срце одамна ти ги заматило мислите за тоа што е вистинска љубов.. незнам кога ќе помини ова и колку ќе издржам. Но само да ти кажам... Те сакам. <3

 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
А секој од нас да тргне по свој пат?
Прашање на време е кога само Бог ќе ми ја подари таа сила...
 
S

Sagan

Гостин
''Веќе спиеш, те испивам со очи, на сон се насмевнуваш како дете.
Сакам времето да запре за миг, и да бидеш само за мене. За мене...''

Си го напишала на статус и чекаш коментар, лајк...?!
Посакуваш да ти припаѓа човек кој ни самиот себе не си припаѓа, мила...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom