Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Годините не направија едно. Не можеме да и препознаеме сопствените состојки во кашата ЈАС и ТИ, Ти и ЈАС почнавме да се плашиме еден од друг...
Или ја сум само таа која се плаши па затоа страда??
Оставам на времето да покаже!
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Дали по втор пат се заљубувам во тебе?! Или се плашам да не бидам сама?! Зошто се смениа толку работите? ... А ако те изгубам засекогаш?! Тоа нема да можам да си го простам никогаш.
....Помогни ми за да знам што да правам! За да можеме и двајцата да продолжиме понатаму во животот.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Фала ти за се што направи денеска! Овој ден ќе го памтам цел живот!:love::love::love::love:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.707
The Garden of Love
BY William Blake
I went to the Garden of Love,
And saw what I never had seen:
A Chapel was built in the midst,
Where I used to play on the green.

And the gates of this Chapel were shut,
And Thou shalt not' writ over the door;
So I turn'd to the Garden of Love,
That so many sweet flowers bore,

And I saw it was filled with graves,
And tomb-stones where flowers should be:
And Priests in black gowns were walking their rounds,
And binding with briars my joys and desires.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.707
Peace, my heart, let the time for the parting be sweet.
Let it not be a death but completeness.
Let love melt into memory and pain into songs.
Let the flight through the sky end in the folding of the wings over the nest.
Let the last touch of your hands be gentle like the flower of the night.
Stand still, O Beautiful End, for a moment, and say your last words in silence.
I bow to you and hold up my lamp to light you on your way.

~Rabindranath Tagore
 
К

командо

Гостин
I just wanted to say that... I love you my sugar teddy <3

подоцна, повеќе :pipi:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ти си доказ дека ќе умрам сама
Дека се е безмислено, и дека навистина декструктивноста е креативна.
Дека сексот никогаш нема да биде ко во Америчките комедии, но не дај боже да биде ко во Европските драми.
И нема добро и лошо, не постои лага и вистина, се е цикличен континиум, социјален конструкт.
Нема природни закони, зачнувањето е чудесија, а човештвото сатира.
Нема смисла во семејните вредности, се мразиме зошто живееме заедно, а се сакаме за да го поднесеме тоа.
Ти си смртта на моето его, најубавото нешто што можеше да ми се случи.
Не знам како може ова да биде љубовна изјава.
Прекрасно е зошто е очајно, и од толку очај не останува ништо друго освен љубов.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Секогаш си истото влажно маче. :$
Мислиш дека не приметив дека гласот, ти трепереше кога ти се доближив до вратот? Ја почувствував струјата во нозете која ти помина, иако ти не ја примети. Носето ти беше водено и ладно, а за другото да не зборувам..
Незнам зошто ама караница на дожд, ми беше посебно јако, добро, супер, нешто. Чувствувам поврзаност три пати повеќе од предходно,после ова.
И зошто заминуваш кога сакаш да сум ти во прегратки?
..се се гледа на ликот, како што кажа. Те сакам !
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
чим можеме пола година, можеме уште толку :)
да ни се множат мици! те сакам♥
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
When i first saw you, you took my breath away. When u first talked to me, i couldn't think. When u touched me i got shivers all through my body. And when we first kissed, i floated away in my dreams...

And now... now i even couldn't remember your face! :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Оти не можам тебе, и оти не можам и не смеам таму, ке ти кажам ваму, па ако прочиташ, добро, ако не, .....ке ми помине додека прочиташ.
Најинтересно од се е што она што највеќе го сакам кај тебе, таа подобро го опиша од мене. Не сум заљубена, колку што сум опуштена со тебе. Ме збунуваш и се ми разјаснуваш. Не сум заљубена, а сум љубоморна. А никогаш не сум била на никој.Не сум заљубена, а иам потреба да ти кажам се што чувствувам и гледам. Не сум вљубена, а се кажувам кај сум. Не сум заљубена, а ако те нема повеќе од еден саат, те мислам кај си. И повеќе од еден саат поминав на постов.
Јас дефинитивно сум забегана.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
И дури сега, додека ти слатко спиеш веднаш до мене, а ја си кулирам со пивцето, цигарчето и лаптопот..дури сега, во овој момент, сфаќам дека нема враќање назад. Верувал или не, се случи она што никад не ни помислував дека може да ми се случи - станав тотално, незамисливо зависна од тебе. Види не` до кај стасавме??? А кога ќе се сетам дека се почна како наивна игра, обична авантура на двајца љубовни криминалци, кои толку време од животот поминале освојувајќи и кршејќи туѓи срца, никогаш не помислувајќи дека и нивните срца можат да бидат освоени од некој ист, ако не и полош од нив самите.... И не можам а да не се прашам, дали човекот кој лежи до мене е истиот оној кој онаа априлска ноќ толку директно ме соблекуваше со поглед, не грижејќи се каков впечаток ќе остави, оној кој беше познат како дечко кој никад нема да се смири?? А, дали и јас сум истата онаа девојка која ги гризеше твоите усни додека дождот се цедеше по нашите тела, мислејќи дека и таа вечер, како и многу претходни, ќе биде само забава, само уште една ноќ без спомени??? Не знам каде води сево ова, но знам само едно, веќе одамна нема назад. Знам дека што и да се случи, ти засекогаш ќе бидеш едно важно поглавје во мојот живот. И дај веќе престани со `рчењето, ме убиваш!!!!
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Јас сум ти такво створење што секогаш знае да ги искомлицира работите. Но ти ме свати:) Ме свати кога самата себе си неможев да се сватам. Во клучниот момент кога можев да ги зезнам работите. И не ми гајле каков си за другите...Мене си ми потребен баш таков каков што си. Кажав дека малку ни фали еве го сега тоа малку така да Бании немој да ги зезнеш сега работите немоој. Нека потрае... Убаво е:pipi:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Љубов, не ме лажеш мене, туку себе си! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom