Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Те познавам само неколку недели, а толку слободно се чувствувам кога ти зборувам.Твојот поглед ми влева доверба каква што одамна сакав да имам во некому.Долго време можам да ги гледам цртите на твоето лице и во себе да му се заблагодарувам на животот што дозволи нашите патишта да се сретнат.
Почнуваш да ми значиш...многу.
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
Сакам да ти кажам...... е стварно не те биваше за секс правење
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Ова веќе оди кон подобро 3-4 дена не сме се спукале. Мислам дека почнуваш да се опаметуваш! :D
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sakam da ti kazam deka unisti se vo mene, rusi ostana samo pepel samo prav a vrz niv tolku mnogu solozi bolka krici na moeto srce... Zar bi mozela da kazam srce ne ostana vise od nego nema veke srce ti go stolci go unisti na milion parcinja sega samo bolka od nego, nikoj aka dlaboko ne unisti se vo mene......... me natera da go zamrazam sopstvenoto telo sopstvenite usni sopstvenite oci koi ne gledaaa podaleku od tebe. Nikogas drug ne znaev ni da poglednav te molev te prekolnuvav a ti unistie se sto gradev tolku dolgo se nadevav prokleto se nadevav deka nekogas ke bide od nas nesto prokleto placev prokleto te sakav neizmerno beskrajno nnikogas podlaboko nikogas pobolno... a ti me unisti eeeej me ostavi zaboravi na cie rao pl;aacese dodeka ssi igraese ona so mene... tollku goodini pominaa ti dadov se vsusnost nikoj drug i ne postoi vo mojot zivot!! za mene postoese samo ti samo tvoeto ime samo tvojot lik i telooo a sega me ostavi taka ladno taka bolno taka grdooo......... EEEhhhhh koga bi mozela da ti kazam se sto leze vo ovaaa prokleta dusa........eehh koga bi imalo zborovi so koi bi ti opisala kolku prokleto mi trebas..........
 
С

Сатори

Гостин
And if by chance you get caught in my web, I can make your life a living hell.But remember this.I am in that web too.The difference between me and you is that you can get out!
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
You held my hand, but you were too afraid to speak and I could never understand.
I remember when you leaned in quick to kiss me, and I swear,
that not a single force on earth could stop the trembling of my hand,

I still remember the silence, and how we'd always find a way
to turn and run to our mistakes.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Слушни ме те молам
...седам сама во 4 ѕида и се прашувам зошто, зошто ЗОШТО мораше ова да се случи?
Сети се на онаа наша прва вечер кога ни се сретнаа погледите.
Те молам, немој да си толку суров со мене, верувај ми кога ќе ги затворам очите веднаш твојот лик ми излегува пред мене и посакувам никогаш да не ги отворам за да можам постојано да те гледам, да те гледам и само да те гледам.
И те молам, ако некогаш ме сретнеш во град понашај се како ништо да не се случило...
Чао и немој да заборавиш дека постојано мислам на тебе и само на тебе
Чао!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Ти кажав дека ќе се сменам а тоа и го правам зарем не гледаш? Зашто не ми помогнеш туку ми одмагаш? Зашто ме врачаш назад? Зарем не треба да гледаме напред?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ain't no mountain high enough, ain't no valley low enough, ain't no river wide enough to keep me from getting to you baby. :)
Што метафорично, што буквално нели:)))
 

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Te сакам затоа што ме разбираш, те сакам затоа што ме смееш, те сакам затоа што ја имаш најубавата насмевка која некогаш ја имам видено. Те сакам затоа што мислењето на тебе ме исполнува со чувство кое не се искажува, затоа што твојата љубов ми помогна да се откријам себеси, затоа што со тебе животот е 1000 пати поинтересен. Кога прв пат те видов ми беше страв да зборувам со тебе, кога прв пат зборував со тебе ми беше страв дека ми се допаѓаш, кога прв пат ми се допадна ми беше страв дека те сакам, сега кога те сакам страв ми е да не те изгубам. Те сакам затоа што ти си ти.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Ako ja ispruzam rakata ce te dopram dodeka spies i nezno ce te miluvam po kosata,kako utrinska rosa ce gi dopram tvoite usni so vkus na ovosje i poleka ce izlezam kako soncev zrak..Ako ja otvoram rakata,veterot pravi pat na ljubovta pomegu prstite do moeto srce,gi nosi tvoite baknezi dalecni, odamna zaboraveni.....Seuste go custvuvam mirisot na tebe,tvojot dopir nezen vo nocta i sepotot na usnite...Kako i sega da sum vo tvojata pregratka,cvrsta i zastitnicka dodeka veterot igra so pramenite od mojata kosa,a tolku mi e udobno do tvoeto srce,uzivam dodeka zdivot mi go gree teloto...Znam naskoro ce te vidam mozebi pak,mozebi povtorno ce go sretnam tvojot pogled sto mi kazuvase iljada tajni na tvoeto srce...a dali povtorno ce te dopram??? Ne bi imala hrabrost da gi baknam tvoite usni,na koi sigurno nema da mozam da odoleaam, no bi sakala da ti gi kazam tajnite koi ne uspeav da gi spodelam so tebe,bi sakala da ti kazam deka polovina od moeto srce ostana kaj tebe....Bi sakala da gi dobijam site moi sonista nazad,mominskite zelbi za utrata nedoziveani...I sto bi bilo ako povtorno te sretnam,...no ne bi mozela..znam deka togas ce zapre vremeto,ce isceznat site losi zborovi., a ce postoime samo TI i JAS.....Ti ljubovta na mojot zivot,sonce na moeto nebo.....samo ti sakan moj..No sepak ljubov moja, ako me vidis zamini pokraj mene kako stranec, ako te dopram trgnise kako stranec da te doprel,ako ti gi ponudam usnite,ne gi baknuvaj..samo prodolzi da cekoris,a jas ce te razberam..Te sakam mil moj,beskrajno........no sepak ti mrazime.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Хах, ма ќе те игнорирам на велико! Да не мислиш дека се сполетав шо те видов ? Охх ноууу. Ќе си добиеш тоа шо си заслужи!:sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom