Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Која иронија, под прозор да слушаш мачки како мјаукаат во очај, и да се тешиш: ајде уште малку, уште месец дена.
Па ај преку таквото веќе!!
И сега, пак, како млада невеста да чекам, е не те чекам бре!! Ќе го вклучам Си Џеј, ама не те чекам. Бесна сум. Најмногу на себе. Затоа што сум твојот виновник. Виновникот и за твоите грешки. Јас направив да се случат.
Е ќе ја скинам мачкава жими се!!
..ете ти.. Ми фаљиш. Ми фаљи кавга. Ајде. Мрдај.:duel:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
дека сакам да ме разбереш и утешиш....сакам да знаеш дека и јас не можам секогаш да сум среќна и насмеана, дека има моменти кога ми требаш да застанеш покрај мене цврсто, да зборуваш, да ме гушкаш и да ја вратиш насмевката на моето лице...ми требш во тие а моменти а тебе нигде те нема......:cry::cry::cry::cry:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Nu-uh, I`m not into word games at the moment. I`m too busy. Let`s simplify it.
All you have to do is stand there until I decide I`m in the mood for action.
Move aroung a little while you`re standing there, otherwise, where`s the fun in catching a rabbit when it came to you by itself? :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
I'm like a thief in the night, who can't get enough.

Уф,сакам пак да сум со тебе,уште одма.
Алчен сум, но што да правам кога срцево уште од сега почнува да ми збори за тебе.
 
V

[vladimir]

Гостин
Те пронајдов. Оттогаш се обидувам да те впијам со сите сетила, малку по малку, колку што можам повеќе, за дел од тебе да остане кога ќе заминеш, тивко, чекор по чекор. Те сакам каква што си, онолку колку што никој до сега не измерил, те сакам зашто постоиш. :back:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Ми недостигаш до лудило. Навистина не можам да ги поднесам километриве меѓу нас. Одвај чекам да дојде понеделник и повторно да бидеме заедно, маченце мое најсакано.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Зш не ме сакаш бре?!Мочко еден!:)
Озбилно сеа....Шо сакаш од мене?Со тебе се трудам веќе доооооооолго време и зш?За џабе...Немат некакви резултати!
Секогаш истото та истото.Исто почвиме и исто завршвиме.
Тапкаме во место...Се вртиме во круг.
Епа не сакам да е така..Сакам да видам некој резултати,нешто шо ми покажвит дека сум успеала да постигнам нешто...
И по се шо се имат случено уште не ми идат умот.
Уште сакам да те гушкам.Несакам ништо друго.Само да те гушкам.
Некако многу се чувствувам сигурно и заштитено во твоите прегратки:pipi:
И после се уште си мое гушкало...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
And I miss you... Like the deserts miss the rain...
And I miss you... Like the deserts miss the rain...

I really do. :( Can't wait for the freaking night to be over...

Не можаш да замислаш колку ми е мака што не можам да ти го купам тоа што сакав за матурската. Ама ај, ќе пробам низ Македонија да најдам нешто слично, иако мислам дека дијамантчето ќе ти стоеше супер. :back:

Here's something to you:

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е доста ми е! Доста ми е од бесцелно лутање, доста ми е од луѓе што не знаат што сакат, доста ми е од матни игри, доста ми е од ладно/топло/кочан/вруќо и така до бескрај, доста ми е од мачки и глувци, доста ми е од пушти/фати. Доста ми е, мајке ми. Се уморив. Аман! Доста беше од вртење кругови ко киша око Крагуевца.

Потрагата по ангелот се уште продолжува, но ја ставам во мирување. Ако некој реши да се јави/појави/whatever во меѓувреме, супер, ако не - никому ништо. Знам дека мене веќе око не ми трепнува. Доста беше. Уствари не мора да биде ангел, само нека знае што сака и нека крене два прста.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Ти да пиеш и да ти летаат мислите на едено место да видиш како е!
Е!
Не дека ќе го прочиташ ова..
Не дека ти е гајле..
Не дека се замараш...ама ај..
*пцофка*
Te сакам бе у пм..
Минатиот пат дури сакав да ти кажам...ама ме сецна...
Не можев коа знаев дека е џабе...
Цела ваљда..
И ваљда последен пост за табе, шо да правам кога на сите начини ми покажуваш дека не ме сакаш..
Во некој друг живот I guess..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Уф, уште месец дена и таму сум. Не можам да дочекам! Сакам и ова лето да го поминам со тебе ^^
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ем те сакам, ем ми се смееш кога ќе паднам... Ем си искрен само кога си пијан. Знаеш дека ми е тешко секогаш кога сум без тебе. Но во последно време и кога сум со тебе ми е тешко. Ти си диво месо, во мене си и ќе ме убиеш. Сакам излез од монотонијата и ќе се потрудам да го најдам. Или со тебе или без тебе. Веројатно со тебе, ако си спремен да соработуваш. Велиш, гордоста ќе ме убие... Епа и тебе твојата тврдоглавост и негледање подалеку од носот.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Сори али едноставно мораше така да биде...
јес да си женкарче и можеш да смуваш која сакаш,ти ме одбра мене :nesvest:
не ми се веруваше, но покрај се што ми кажаа некако како да поверував, иако и не верувам на зборови, а и не паѓам на истите!!!

Не те сакам..немам некои посебни чуства за тебе и затоа не можев да бидам со тебе ... те молам свати ме..
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Кратско и јасно ,,Те сакам,, !!!
Но пак не сакам да бидам краток за тебе бидејќи мојата љубов е голема па затоа и ова ќе биде : долго, големо, бесконечно проследено со многу чуства. Па сеа да почнам. Но од каде ? Од почетокот, нели ? Па... не знам, не сум бил олку заљубен како сега што сум и се плашим да не тргне нешто накј погрешен пат. Човек сум кој секогаш се држи до тоа дека ако не ризикуваш никогаш нема да добиеш. Таков сум, обожавам да ризикуем. Но ти си посебна приказна. Не можам да ризикувам во врска за тебе. Не веруам во вечна љубов, но ова со тебе ако не е вечно зашто тогаш не ризикувам. Зошто за прв пат во животот се плашам да повлечам потег. Можеби затоа што мислам дека ти си единствена и никаде не би можел да најдем некоја како тебе. Некоја што ќе ја сакам толку многу. Некоја која многу ми недостига во животов. Некоја добра. Некоја верна. Некоја искрена. Некоја чесна како тебе. Па тука доаѓа стравот, стравот од пораз. Секогаш сум бил оптимиста освен во овја случај. Никој пат не сум мислел на пораз освен сега. Ти си посебна, запамтиго тоа. Но можеби никогаш нема да го прочиташ ова, а иако го прочиташ нема да знаеш дека е за тебе наменето. Се надевам дека некогаш ќе дознаеш, кога ќе нема да мислам на пораз, кога ќе бидем спремен. А и ти ме учеше на ...,, тоа што е твое само ќе дојде,, ...епа ае да видиме дали си била во право.

п.с Те Сакам... ми требаш, дојди!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Samo za mojata ljubov golema i neuspesna :(

mnogu te sakav se pravev za da go zabelezizs toa, se sto sakav e samo da ti se doblizam i da ti kazam kolku te sakam, no ti me trgna mi dade do znaenje deka ne sum ti ramna deka ne treba da bidam so tebe... steta! steta sto ne dade prilika na vakva ljubov sto ja nosev za tebe, ljubov dlaboka kako morsko dno, cista kako detska dusa... i samo tvoja! :(:(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom