Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Извини што вчера не те дружев многу, во хаос бев....ама ТЕ САКАМ :back:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Мило едвај чекам да ми те видам, пукнав цела недела без тебе, ама знам дека ќе ми надокнадиш овие 3 дена. И да, вчера дефинитивно ми беше среќен ден и пренајубо си поминав.
Те сакам, немаш претстава колку :back:
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Volim osmjeh tvoj, baš dobro ti stoji,
još ti bolje stoje poljupci moji,
ma kriv je meni svako kom smiješ se ti,
moja ljubavi.

Volim osmjeh tvoj i nosi ga uvjek,
smij se samo, dušu mi grij’ zauvjek
i krivi su mi svi i krivo mi je sve
kad sam bez tebe.

:srcus:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Еден поглед кажува повеќе од милион зборови...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Сакам во друг правец да тргни. Уште кога те запознав, тие две различни очиња уфффф ми останаа во срцево. Искрено немам ама баш никаква доверба во тебе, не знам зошто, али после она сношти така ми изгледаш. Не му верувам на одредени персони кои ми кажуваа нешто, бидејки до сега не било така ...ке видиме понатаму!
Се чувствувам и глупаво, а во едно и среќна што те запознав, бидејќи пред да се запознаеме имав многу поразлично мислење за тебе.
Ми недостигаш и глупаво ми е кога не си во моја близина, а пак кога си блиску до мене, ги мразам сите шо се до тебе... Не знам, и јас не сакам така да биди, али како шо реков, од таја пуста доверба, не знам! МЕ нервираш некогаш, посебно на школо, али со тоа постигнуваш уште милиони плусови, бидејки ми изглеаш уште понедостижен... Уф збудалувам во вакви изливи на емоции... Сакам да те видам, да те гледам, и да те гушнам...
Но сепак, не знам дали ова ќе остани вака, или можеби ќе се сврти во сосема поинаков правец ...
Убаво ми е многу до тебе, бескрајно многу!!!!!!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сакам да кажам дека ме нервираш..ама ај нема веза...не знам како,секогаш кога ке успеам да се оддалечам и да се смирам од тебе,се појавуваш од не знам каде...кај најде денеска баш пред мене...и па одозгора се смееш...ма дај бе...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Вчера беше најубаво кога игравме. :)

Денес ако не пуштам музика (ич не сакам), пак ќе си поминам цела вечер со тебе. Најубаво на свет ми е.

Те сакам. :wub:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Вчера, денес, утре и деновите кои престојааат.....

Ќе те љубам ЗЕМЈО МИЛА!!!!!!!!!!!!!!!

Се што имам, е твое......
Наздравје
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
во врска во љубовта не сакам нишо да кажам..само сакам да прашам..."Зашто љубовта е толку сурова?" :uvo:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Супер си поминав вечерва,само штета што немавме доволно време да си посветиме на нас двајцата,али така испадна...Те сакам чарапче мое:racinja:
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Кого лажам?Другите или себе? Те сакам многу!!!Иако ме повредуваш:(
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
сакам да ти кажам колку многу те сакам со зборови, затоа што не можам никако поинаку сега за сега, ама немам толку зборови изгледа сум глуп. Сакам да знаеш дека ти ми си се, дел од мене, и ке се борам за тебе, а за тоа дека ќе те повредам, НИКОГАШ, попрво сам би се повредил отколку тебе да те повредам. На моменти се чуствувам како л***о, затоа што заминав а ти ја направи таа одлука со која сум пресреќен. УШТЕ 145 дена и пак ќе те гушнам пак ќе го осетам најубавото нешто на светот што постои а до тогаш, држи се сонце мое.......... за мене не се секирај нека боли, убава болка е оваа
LOVE YOUUUUUUUUUUUUUUUUUU
 
R

reactive89

Гостин
Знам дека читаш. знам дека си онлајн на мсн кога сум и јас, знам се'...

Дај, ајде да збориме за се!!!

Ми недостигаш страшно.... празно ми е без тебе... :nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom