Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ахх, неописливо е убаво чувството после 4 максимално искористени сати заедно. И ко и секогаш, ја осетив таа тежина на душата ко мораше да си заминиш. Ама сепак фала ти за најпрекрасното утро во последниов 1 месец, се надевам дека ќе мојме почесто да си имаме такви, само наши моменти. :wub:
Те разбирам, под притисок си од сите страни, обврски, нервози... за се’ те разбирам и знај дека секогаш ќе сум тука за да те ислушам, да те утешам, среќна сум шо секогаш со искрен муабет ги решаваме проблемите, и во право си, полесно е кога имаш со кого да си ги споделиш добрите, па и лошите моменти.
И едвај чекам да помине неделава, не сум навикната да сум без тебе појќе од 3-4 дена. Добро, имавме и такви моменти ко ќе не се видевме по десетина дена, ама шо не сме издржале, па за то, уште малку трпение и верба треба за се’ да ни оди според планот. :)
Те сакам сонце мое, најискрено, со цело срце и душа.
Засекогаш, твоето Марче. :back:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.728
I've found a reason for me,
to change who I used to be.
A reason to start over new
and the reason is you..

Се гледаме за едно 2 часа, се надевам пијана. :back:

tesakamok?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дека сум многу разочаран и денес изгубив нешто вредно поради моја глупост.:nesvest:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Don't wake me up
Don't let me go
Cause all I need and all I see is you...

Don't wake me up
Don't let me go
Cause all I hear and dream about is you...
:back:

Talk about amazing happenings... :keke: Best night of my life, ever... Благодарение на тебе... :back: Почнавме малку на криво :cry:, ама завршивме... In heaven... :back: Бај д веј, опушти се малку. Ништо лошо нема да се случи... :pipi: Се гледаме за 26 часа... Или претходно? Има надеж? :pipi:

Can you hear me, when I'm whispering softly to you...? :pipi:

Love you...
:back:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За шо вредат сите овие работи? Се што се обидуваш да изградиш повторно нешто, како само од инает да се руши. Од една во друга лоша работа навлегувам. Секогаш истите грешки ги повторувам и секогаш викам "Наредниот пат ќе биде подобро", нареден пат постои, ама тоа подобро станува полошо.
Криво ми е.
И сега знам дека пак ќе згрешам. Ќе се обидам да ги отргнам мислите.
За мене ќе се обидам, нема веќе опсесии. Иако сакам само да дојди утре...

Некои работи си остануваат непроменети. Зошто само јас треба да сум таа што секогаш мора да се менува, а не другите?
Само јас ќе замижам на многу работи, а на некои поважна е гордноста.

Фала!
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Се разочарав...
И иако муабетов е за љубовта, морав да кажам дек разочарав самата себеси.
Не вервев дек до ова ќе дојт. Никош не вервев. Ама дојде.
Се осеќам...никако. Ко шо би рекол Фантом, ко лајно на дожд.
Дури ни така не се осеќам уствари. Буквално никако не се осеќам.
Седам и не мислам нишо за понатака, не мислам за сега, не мислам за минатото.
Не мислам.
Го трошам времето на ништо. А не ни би сакала да е поинаку.
Не ми е гајле дали сум поминала убо или не, дали иам 1 или 5 музичко, дали сум жива или не...
Неам желба да седам со нив, неам желба да седам со домашниве, неам желба да се прошетам...
Неам желба ни да прам муабет дури. А очигледно, ни другиве немет желба да прает муабет со мене. Ама за чудо...не ми е ни то гајле.
Седам така и го чекам денот ко ќе заминам а знам дека тоаш ќе е уште полошо и се чудам чим ми е вака сеа, шо ќе прам тоаш?
Чекам и нишо не преземам...
Се каам за моментиве шо ги поминвам така глупо... и пак нишо не преземам.
Нишо веќе не ми е важно. Се исто ми е дали и ќе живеам утре.
Глеам среќни лица околу мене а јас рушам атмосфера. Не сакам, ама рушам. А и за то дури не ми е гајле.
Ќе речиш...од горенаведеново, себична сум. Ама себичен чоек е шо глеат само за себе, јас, ни за себе сеа не глеам.
Гајле ми е дали ќе изглеам убо, доволна ми е и една дуксерка. Не морат сеа то...
Не ми е гајле шо спасвам со моево жртвување, а е толку голема работа и мене уште не ми е гајле.
Станав едно тотално бесчувствително суштество.
Станав- НИШТО.
И сигурно се чудет, шо барат сеа постов во темава, ко врска немат со муабетов...
Ама... сакам да кажам дека, вака се чувствувам и во врска со темава, покрај сè шо набројав.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Би сакала да знаеш...
...дека не ми недостигаше само затоа што те немав видено со месеци.
...те сакам, но не сум заљубена. Те сакам како спомен, како дел од минатото, како личност...

Кога вчера те видов, кога се најдовме во иста просторија, се чувствував како што се чувствував додека бевме заедно. Како периодот откако раскинавме никогаш да не бил, како да не поминале толку месеци...

На еден мал дел од мене му фалиш и тој мал дел посакува да сме пак заедно, но не сум веќе истата, сега немам очи само за тебе, без разлика на тоа што ми значиш. Многу работи се сменети, многу нови личности имам во животов и што е најважно во секојдневието. Ти си далеку...

Поради ова го одложував излегувањето на места каде што знаев дека има шанса да те сретнам. Убаво си бев мирна со месеци, а сега имам милион прашалници околу глава..

Без разлика на се, најубаво е да не мислам на тебе. Ова е последен пат да те спомнам, тука, а и било каде.
Некој мора да стави точка.

.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Прекрасни лавиринти од светлина и убавини кои ми предизвикуваат срцебиење и живост, се собрани во тебе! Убаво е да чувствуваме како крвта ни тече низ вените заедно. Не ми се верува дека те пронајдов. Порано, не ни барав. Ти си ми дар од Бог. :love3:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Никогаш не сум те сакала толку многу како во моментов.Можеби се она што ме притиска ме натера да погледнам длабоко во себе и да откријам дека секој миг поминат без тебе е скапоцен.Начисто полудувам кога не си до мене.Ми недостигаш најмило мое,те љубам.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Долго не сум напишала во темава затоа што така се чуствував,И сега пошто сум најголемата кукавица која на друг начин неможе да изрази тоа што чуствува ке го изразам со постов кој се надевам дека ке биде прочитан од вистинските лица.
Има моменти кога посакуваш, а желбата не е исполнета. Кога сакаш, а љубовта не е возвратена. Кога плачес, а солзи неможат да потечат. Кога она што срцето го чувствува усните неможат да го кажат. Постојат зборови со кои започнува една љубовна приказна, но за да ја разбереш нејзината содржина потребно е да сакаш. Јас ја сватив, а ти?
М[FONT=&quot]i[/FONT] ја подари сета љубов, но го погреши човекот – ja[FONT=&quot]s[/FONT] за љубов незна[FONT=&quot]m[/FONT]. М[FONT=&quot]i[/FONT] ја подари светлината на животот, но залудно - [FONT=&quot]jas[/FONT] гледаa[FONT=&quot]v [/FONT] во мракот. [FONT=&quot]Me saka[ [/FONT] со целиот жар во себе, но згреши –[FONT=&quot]mene [/FONT] жарот неможеше да [FONT=&quot]me stopli[/FONT]. Го остави својот живот и живееше само за [FONT=&quot]mene [/FONT] -[FONT=&quot]jas [/FONT] ни малку не го заслужув[FONT=&quot]av [/FONT] тоа.[FONT=&quot]Mi [/FONT] го подари срцето, но не требаше ,бидејки јас го изгубив значењето на зборот љубов и едноставно ни знам ниту можам, ниту сакам да сакам некого:ДА таа сум ,за џабе толку изненадување повеке не сум иста.[FONT=&quot][/FONT]
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
За прв пат сум среќна што плачам. За прв пат плачам од среќа. Освен веројатно, кога се родив. Фала ти што направи да плачам од радост, од љубов, со срце полно со топлина, а не од ладни мразулци. Било кое живеење на друг живот без тебе, би било умирање. И лебот, и земјата, и сонцето и дождот, се` би поделила со тебе.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Епа, се надевам не згрешив :) Уште не ми се верува, али добро :)
И ми се свиѓа тоа што ми го кажа... Т.е. ми се свиѓаа 2 работи што ги кажа :wub:
Се надевам ќе успее врскава, а и јас ќе се потрудам највеќе што можам, затоа што вреди :) Се осеќам ко да те знам многу подолго од 2 месеци... Супер ми е, опуштена сум, среќна! Ми требаше нешто вакво... И ете, кој чека, ќе дочека... А најсреќна сум што сепак си го одржав ветувањето што си го дадов...
Убаво да спиеш :back:
TIll tomorrow...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
I can't ever get enough of you...
Ever!

And...ever!

Love you hon!
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Хани, посебен ден е денеска :pipi: Нека ти биде најсреќен, како и целата година која е пред тебе. Порасна више, не е заебанција ова :pos: (се зезам, не ми се љути).. Уживај, искористи ја максимално секоја минута, остани тоа што си и не заборавај дека те сакам најмногу, најмногу! :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

:back: :back: :back: :back: :back: :back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom