Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Незнам што да ти кажам, незнам како да почнам.
Незнам што да правам :nesum:
Знам дека те сакам.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
А кој мене воопшто ме праша дали те сакам?

Невестата ја вратија дома, ама без мене.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Кога конечно мислев дека те заборавив,ете повторно ме мачиш..Мислев времето лечи се,но не јас пак те сакам како некогаш..Зошто ми го правиш ова?:(
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Понекогаш, кога станува збор за мене и за тебе, тешко ми е да одберам зборови како да се изразам. Сепак, и покрај перманентната ментална блокада на тоа поле, ќе се обидам барем дел од тоа што го чувствувам за тебе да го преточам во неколку килобајти.

Кога првпат влезе во мојот живот воопшто не помислив дека ќе дојдеме до ова ниво. Те перцепирав како интересно девојче со голем капацитет и мрза во краен стадиум. Ни сам не знам како, постепено ми влезе под кожа неверојатно брзо. Те засакав за многу кратко време, и само Бог (и Болиглава) знајт како ми беше во моменти на двоумење кога некои информации грешно си ги толкував, измачувајќи се навечер мислејќи до доцните часови дали конечно ќе бидеш моја или некој коњ ќе се испречи на патот до мојата кралица. Психичката тежина на двоумењето и стравот ме совладуваше и заспивав меланхолично тешејќи се: „Се’ ќе е убо, ај, без секирации“.

Сега, кога ќе погледнам наназад на тие моменти, се насмевнувам, се потсетувам кој среќен кучкин син сум што те имам и почнувам да го живеам денот. Секој ден го започнувам со мисла за тебе, и проверувам да не си ми пишала смс додека сум спиел за да ме изненадиш утрото. Ти си моја хероина. А светот без херои е како земја без сонце, како трка што никогаш не завршува, како време без место... Светот без херои е ништо, и во никој случај не е место за мене.

Секогаш кога ќе се сетам на твоето насмевнато лице, озарено поради тоа што ме гледа, ми го прави денот поубав и ме расположува, колку и да ми оделе лошо работите или да не се продавала робата во дуќанот за спортска опрема. Времето без тебе ми се чини вечност, ги бројам деновите кога ќе те видам повторно, кога ќе те прегрнам и ќе сум на седмо небо од среќа. Затоа што ти си ми се’, мој спас и утеха, колку и да се чинат невозможни и недостижни во моментот.

Се сеќавам кога те видов првиот пат како да беше вчера. Такво мало и изгубено се шлаеше пред Космофон, се врткаше лево-десно од нервоза очекувајќи да се појавам од некоја страна. Уште ја чувствувам топлината од твоите прегратки и преубавите моменти поминати заедно. После подолго време токму тогаш едно пиво ми беше тамам и не ми се присака уш едно. Последно така ми беше во седмо одделение, ко ми беше мозочето ко орев и ко ме фаќаше едно. Уживам со тебе просто, во најобичните муабети, во препирките, во компромисите, во се’... Ми годи кога си љубоморна дури и кога е без причина, затоа што тоа ми е уште еден доказ дека го чувствуваш истото што и јас.

По еден месец, кога ќе се свртам назад, што можам да речам?
Ти благодарам за твојата безрезервна и чиста љубов, за твојата искреност и ти благодарам за тоа што постоиш. Понекогаш, слушајќи го Dave Koz и опуштајќи се, се запрашувам со што те заслужив јас тебе? Сеуште не знам, а да си кажам искрено, не ми е ни важно. Важно ми е дека те имам само за себе, дека си цврсто решена како и јас да ја одбраниме врската од сите зли јазици и намери и ме исполнуваш во секој поглед. Изгледа Господ ме сакат во последно време, нишо не напрајв, тој среди да ми се наредет коцките. Фала бачко, должник сум ти. :)
Најсреќен период во животов, дефинитивно.

Преубаво поминат еден месец најмила, да ни се множет, уште сто да си исчекаме! :back:
Те сакам! :wub:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Се почна на шала и тоа со стиховите кои се слушаа околу нас "Unbreak my heart say you'll love me again"и никој не веруваше дека таа песна ке стане песната на нашата љубов.Денот кога се запознавме ми беше најубавиот ден во мојот живот досега.До тој час не верував дека можам и јас некого да сакам, дека некој многу ке ми недостига .....дека некоја ....Почнав да верувам кога после 1 состанок ти ми стана како опиум ги броев дури и минутите до моментот кога пак ке те видам.Иако поминавме низ многу падови и мали прекини сепак успеавме заедно во се.Честитки малечка за преубавите 20 месеци поминати:back:.И ноква кога ке се поклопат стрелките на часовникот сакам да си до мене , твоите прекрасни очи(кои во последно време се тажни:( само мене да ме гледаат, само јас да добивам насмевки од тебе, само јас да ги почуствувам твоите допири ......знам дека сум себичен ама ......:toe:.Едвај чекам да те видам ноква и заедно да прославиме јубилејот :back::back:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Еден месец.

Оние што ме знаат подобро ќе си помислат : Зарем Леона? Таа, што никогаш не се замараше со љубов? Да, јас. Не ми е гајле, морам да си го кажам она што го мислам...

Месец. Малку... Жалам што ова нашево прекрасново не се случи порано, што немав претходно време да уживам во тебе, во твојата целокупна љубов. Тоа е она што ме исполнува, она што ме мотивира, да си помислам дека утре ќе биде подобро. Ти си причината поради која многу ноќи седам будна, размислувајќи дали и ти го чувствуваш она што го чувствувам јас. Голема љубов, љубов којашто некогаш ме плаши, ме плаши од самата помисла дека би можела да завршам сама.

Сакам се` во врска со тебе. Начинот на кој ми простуваш кога секојдневно се понашам како кретен, начинот на кој ме развеселуваш кога сум тажна, начинот на кој правиш се` да е совршенo. Го сакам тоа што ме научи да кажам извини, збор на којшто не му давав никакво посебно значење, се додека не те сретнав...

Што повеќе да кажам? Сакам што ме сакаш на начинот на којшто ме сакаш...
Среќен еден месец, најсако најмало мое, нека ова нашево никогаш не заврши...
Те сакам! До небото, до ѕведите, и назад! Не знам да бројам до толку! :wub:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ах не планирам сеа да се лигам или да се жалам.
Само ми недостигаш и ова можда е единствено нешто кај шо можам да го искажам тоа.
Срам ми е дури и да им кажам на мојте најблиски.Се правам дека сум те заборавила.Мислев дури и дека е така....
Само ги затворам очите и те гледам.Само така сум со тебе.Можам да сум и поинаку и во реалноста.Знам дека ти не правиш за тоа проблем никогаш.Јас сум таа што не сака да биде играчка.
Не сакам да мислиш дека секогаш можеш да ме имаш.Затоа вака и се однесувам.Дали е правилно да се измачувам себе си на овој начин?Можеби ќе е подобро да ја тргнам оваа гордост и да ти се јавам.Колку само знам дека никогаш нема тоа да го направам.
Знајш дек јас вечерва дома ќе сум?И ден пак ќе го враќам оној ист заебан филм дур бевме заедно?Не....Незнајш.
Можда и не ни помислуваш на мене.Тук шо зборвам бе...Сигурно не помислуваш.Доста си ја давам ова глупа надеж.
Изгледа ќе те заборам ако си најдам друг.Да! Така сигурно ќе те заборам.
Ама проблемот е кој да е тој другиот?Сите ги споредвам со тебе.Сите се и подобри од тебе.Но ни со сите заедно мислам дека нема да ми е како што ми беше додека бев со тебе.
Глупаво звучи нели?Да знам.....Така и се осеќам...
Јас напрајв да дојт до ова го знам тоа и свесна сум.И да можев да го вратам времето пак исто ќе постапам.Разумно е кога бираш меѓу среќа и тага да ја одбериш тагата?Хммм мислам не.Но тоа сум јас.Таква сум!
Ах сум се изнапишала.Ти за мене не би напишал ни една е*ена реченица.
Некој би напишал цела книга.Но не!Тие не ми се 'интересни' јас сум се загледала во тебе.
Ах..Доста е веќе.Џабе пишувам.Никогаш нема да ти го кажам ова.
Членовиве над мене за на крај ставиле заљубена анимација.
Јас нема да ја ставам.Ниту да напишам дека те сакам.
Само едноставо ќе заминам.Така како што ќе заминам и од твојот живот.Така посакувам и ти да заминеш од мојот!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Се би дала да го вратам времето назад. Ветувам дека нема да бидам толку упорна и напорна. Се надевам дека ке ме разбереш. И дека ќе имам шанса да ти покажам колку ми е жал.
Те сакам,не заборавај.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Малечка фала ти за преубавата вечер, за сите насмевки за сите моменти и за тоа иако бев нерасположен тотално ме расположи.Од ден на ден се повеке те сакам и иако сме разделени само еден час знаеш ли колку многу ми недостигаш.Незнам како ке издржам два дена да не те видам ТЕ САКАМ:back:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не сакав вака да заврши, верувај ми... Ама знаев дека еден кога тогаш ќе се оддалечи и многу ми е глупо што тоа сум јас... Знам дека си среќен за мене, ама и знам дека не ти е толку сеедно колку што покажуваш... Те знам, неможеш да ме излажеш... Ама неможам да направам ништо околу тоа... Едино ти посакувам да си најдеш и ти некоја во брзо време и да бидеш среќен, како што сум јас сега...
Фала ти зе се' што имаш направено за мене, знам дека многу работи не сум заслужила... И иако не веруваш, ќе те сакам секогаш... Можеби не на начинот на кој сум те сакала, али сепак... Секогаш ќе ми бидеш драг... И се надевам близок, затоа што не сакам да те изгубам како другар... Знам дека викаат дека после љубов не иде другарство, ама можеме да пробаме, нели? Не сакам и ти да си отидеш од животов мој... Премногу ми значиш и нема да те пуштам! :)
Ако ти треба нешто, слободно побарај... Секогаш ќе бидам тука за тебе, исто како што и ти си за мене...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Стварно си најголемиот кретен на планетата земја.Добро зарем можеше да правиш драми цела божја недела.Па што не си направи еден серијал?Ме молиш да ти простам нешто што никогаш ама баш никогаш не би простила...Ме молиш да ти простам тоа што ме повредуваш секојдневно..прејдов преку многу работи,заборавив многу,ама ова ја прели чашата..А ти што правиш во врска со тоа да јас ти простам?Освен тоа извини, што едвај го кажуваш...
Хммм апсолутно едно големо НИШТО...
Ако толку не можеш да издржиш без мене ни секунда,немаше вака да останат работите и немаше да се помириш така лесно со моето негодување кое добро знаеш дека е оправдано и тоа максимално...
Ме сакаш...аха сигурно..Колку што знам љубовта не се изразува така ..и да ме сакаше немаше да кренеш раце...
Веќе ги потрошив сите зборови,сили...се изморив.Ме премори фактичката состојба.Состојба во која ти постојано ми даваш причини за тага...и покрај се мислам дека не залужив такво нешто...
Веројатно ќе сфатиш нешто од ова...ахам да можда и ...
Ај доста беше, прекинувам да пишувам..немам сили...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Прв пост на другарска база [Женско-женска врска]. Kрај на едно прекрасно пријателство. Однапред предупредувам дека НЕ сум лезбејка, и дека темава е „Во врска со љубовта“ во која спаѓаат различни видови на љубов...

...Извини. Извини за работите што те натерав да ги речеш, иако знам дека не сме и двете во право. Фала ти за сите работи, сите убави и лоши моменти поминати заедно. Не знам дали ќе се пронајдеш во постов, ама секако, тоа не е битно, затоа што си знаеш. Не требаше да се раскине нашево прекрасно на ваков начин, ама веќе е касно за враќање.
Еднаш рече..
Tебе: напиша:
Леона, што и да се случи сакам да останеш мојата најдобра другарка, кога не ни е денот да се тешиме заедно и да ми го креваш расположението кога сум даун. Се надевам дека и после ЈБТ нашата дружба ќе продолжи додека не се распаднеме во некој старечки дом.
.
Но, не можеме да имаме се` што ќе посакаме, нели?
Поздрав најмило, знам дека нема да биде исто иако се смириме...
Те сакам, но некои работи не се простуваат и забораваат така лесно.
 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Хех, ништо не сакам да му кажам, сакам само да се најдиме сами негде и само од некоја страна Моre then words да засвири и немора ништо да правиме, само еднаш да се гушниме...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Така, така... Уживај ти на планина пентарејќи се по мразови додека девојка ти учи и си ја треска главата! Уф, не знаеш колку сакам да сум и јас сега таму, не само зошто оваа година ич не видов снег, туку затоа што после еден куп време поминато со тебе на плажа, би сакала да сме заедно и на планина! Ајде, ако се е во ред, ќе биде и тоа... Иначе, две недели, говедо! Едвај чекам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom