Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Сатори

Гостин
Потполно уверена, комплетно сигурна дури и додека чекорам низ местата што ја убија убавината во мене што ти ја врати, знам и не верувам дека некогаш ќе заборавам, дека те сакам сонце, дека си воздухот низ моите бели дробови.
Прости ми што некогаш воопшто не сум била сигурна во тебе поради моето минато, закопано е, мртво е ... пецкањето на ликот е моментално, мојата љубов кон тебе е константна.
Те љубам!
Те љубам!
Да, те љубам!
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
See, I used to be so shy
Sit at home and fantasize
but I ain't wasting no more time
Cause I've got to make you mine...


hehe kako te nacekav,bas koa si setav so mama:helou:...aj koa ke se vratam od odmor se nadevam ke bide nesto....iskreno,mi se zasvigja mnogu:kesa::back:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Јеботе ?00 км далечина :cry:

Ти поаѓај и среќно, а јас почнувам да бројам кога ќе се вратиш!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ќе ти го натакнам како никој досега, или како ти милуваш да спомнам, ќе ти го бапнам мило. Најверојатно има во таа фраза повеќе емоции.
Едвај чекам еј. Ќе те сардисам покрај ѕид нема да знаеш кај да бегаш, нема ни потреба истото.
Па кога ќе ти го ставам ќе ми викаш, ама мелодично на увце.
И ќе ми те орам цела вечер, чупенце мое.
Ќе ми рикаш ко лос фатен во канадска прерија, ама од задоволство. Ќе те забакнувам и подебнам, прво нежно после нема да те остаам на раат.
Уф, ми се ебе очигледно.:)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Многу сум збунета кога си ти во прашање..
Понекогаш се прашувам дали сум заљубена у тебе, или у замислата што ја имам за тебе..

Зошто ми е вака, а сонц ??

:uvo:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Sto li ke pravam bez tebe ni samata neznam ovie 2 dena dodeka da se vratam postojano ke mislam na tebe i tebe i samo tebe...te sakam sonce moeeeeeeeeee
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Нејкам да помислам за понатама.. ке живеем од денеска за утре.. :( знам оти после нема да можам да те гледам.. ама нејкам да помислам на тва.. нејкам да минат деновите.. колку повеке минат толку е пократко времето да сме заедно зашоо..... :( :( :(... .. Те засакувам ного .. и ного ми е убаво со тебе.. и не знам как ке е как ка ке одаш на факс.. :(... Luv Ya my hunny banny..:wub:

SAKAM TE !!!
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Иако сум збунета, пак како и секогаш ја барам грешката у мене.. Сеа моабетов што беше пред малце у моментот ме охрабри да не бидам толку носталгична и да соберам сила за да променам нешто.. Ама сега кога ќе размислам.. Колку и да сум збунета, те сакам.. Те Сакам, јебига.. :icon_conf
 
С

Сатори

Гостин
Повеќе немам ниту зборови, а енергијата во мене се распрскува на милион мали парчиња, кога сум крај тебе се фокусира, се претопува.
Злато ... никогаш не сум била посреќна.
Благодарам, балагодрам, благодарам!
Ме врати во живот, ме натера да си ги исполнам соновите!

Те љубам!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Te sakam.....mi nedostigas.....subo ni bese ovie dena zaedno :back:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јас бате неможамд а те сфатам ни сконтам ни укапирам.. ништо од тоа
али дефинитивно нема ти да бидеш тој маж за кого ќе си ја скратам бескрајната слобода што во овој момент ја уживам...
гуш



огромна поддршка на Крејзи
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Neznam sto bi pravela bez tebe...ti si mojata podrska, mojata sreka, mojata ljubov i nemozam da disam bez tebe, nema den da mi pomine bez tebe, bez moite misli upateni kon tebe i se nadevam deka taka ke ostane...
te sakam sonce moe, bebe moe, ljubov moja koja mi go razubave zivotov i odvaj cekam da odime an odmor zaedno...:back:
backi do tebe iako si daleku od mene:love2::love3::angel1:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Убаво да си поминеш злато на одмор овие денови не се секирај нема да те изневерам иако сеуште се сомневаш во мене.Како и да е знај дека те сакам и одвај чекам да се вратиш :back:
 
K

kat.<3

Гостин
maybe i will never see your face.i just wanted you to know that i've missed you all my life.do you know just how much i need you.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.692
Поени од реакции
13.328
Many days have passed since you left for the holidays. An eternity... And yet I`m looking forward to see you... I miss your smile, like the desert misses the water. In my mind you wander like a beduin in the desert seeking for a sip of water.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom