Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
5
Manijace moe te obozavammm!!!...ubavo da mi spies...:back:
...utre...uffff...utree...:vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ах, прееска ми текна дека помина денов и дека заврши 6ти,започна 7 јули.

6.7.07.

Најубавата ноќ, најубавото ѕвездено небо. Не ми се верува дека помина година.
Дефинитивно таа вечер, ќе остане во мое долго сеќавање.:pipi:

Иако сум свесна дека тоа беше тогаш и нема никогаш повеќе да биде.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.722
Поени од реакции
11.154
I am sorry I am weak
I am sorry for your pain
I am sorry I was the one that hurt you
Yet again
I am sorry for the tears
That I know I have made you shed
I am sorry that I could not make you
Smile today instead
I am sorry things are not different
There is so much I am sorry for
So many things I should have done
Or said, now and before
I am sorry that I am human
If I wasn’t so damn frail
I’d have nothing to be sorry for
Because I wouldn’t have failed
I am sorry that I let you down
When you needed me most
I am sorry that I wasn’t around
For all eternity
And though it probably doesn’t help
Or somehow make things right
Know I will be sorry all of my days
And sorry all of my nights

:pipi:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Толку работи имам да ти кажам, а толку си далеку од мене.
Сакам да ти кажам дека секогаш ќе бидам тука за тебе.
Те чекам и ќе те чекам, макар да требаат 15 години.
Сакам да ти кажам дека ненормално ми недостигаш и во овај момент толку сакам да те гушнам и бацам..
Сакам да ти кажам дека ти си ТОЈ.

И... сакам да ти кажам дека ненормално те сакам.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Маче уште два дена и ке уживаме сами на сонцето одвај чекам е сеа ке паузираме еден ден али затоа ке надополниме у среда цел месец заедно колку добро звучи :vozbud::vozbud::vozbud:ТЕ САКАМ БЕСКРАЈНО МНОГУ:back:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Не знам колку со постов ќе успеам да ја вратам твојата изгубена доверба кон мене, која не знам како можеше така да исчезне, но сакам да се обидам, не сакам да те изгубам.

Извини. Извини за секој момент во кој те разочарав со било која моја постапка, мој направен или не направен гест... Извини што ако на момент те налутив, изнервирав... Извини што не исполнив одредени ветувања. Извини што не бев онаков каков што сакаше да бидам... Спремен сум да бидам таков, бидејќи премногу ми значиш, спремен сум да се поправам, спремен сум да почнам одново, да продолжиме од кај што застанавме се додека не се појави оваа дупка во довербата кај тебе... Едно запамти... Никогаш, никогаш одкога те познавам не престанав да те сакам, не те излажав ни за најмало нешто... Никогаш не сакав да те налутам, изнервирам... Сакав само да бидам со тебе... да ни биде најубаво. Знај дека нема трета, ни овој пат не те лажам, немало, нема и ќе нема друга која што ќе ја гледам како тебе... Од срце го пишувам ова. Навистина мислам дека можеме далеку да одиме... Премногу те сакам за да погледнам друга на тој начин како што мислиш ти дека гледам... премногу. Нашата љубов расте со секој изминат момент, со секоја пројдена стотинка се повеќе те сакам, а знам дека и ти ме сакаш, ти го гледам тоа во очите на секоја наша средба... Затоа, те молам да се обидеме повторно да ја вратиме онаа стара врска, која и двајцата не правеше среќни... Затоа те молам да продолжиме од кај што застанавме и да се поправиме, за во иднина да ни биде најубаво... Свесен сум на моите грешки, и спремен сум да се поправам. Знам дека и ти си свесна на твоите... но те молам потврди ми дека си спремна да продолжиме, бидејќи не можам да продолжам вака...

Те сакам Мартина, те сакам со целото срце и душа, сакам да продолжиме како порано... :nesum:
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Поубав меил не си можел да ми пратиш:wub:
И јас тебе... Ама повеќе!
Едвај чекам да дојде вечер, да видиш што имам за тебе.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Te sakam premnogu i ke te sakam sekogas, zal mi e sto se morase vaka da zavrsi no veke ne ide... premnogu dolgo se trudevme da se vratime na pocetok, da se vratime na ubavite momenti no se ostana na onaa losa strana na koja ne sakame da bideme ni jas ni ti. ti posakuvam se najubavo vo zivotot i se nadevam deka nekogas pak ke pieme kafe
te sakam
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
уф... во небрано сум.... сакам да те видам и едвај чекам да те видам.. а од друга страна чекам да се десат некои работи.. мисламд ека ако почекам ќе биде подобро али ај
ми недостигаш
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Што ќе правам тука без тебе толку долго време?
Ќе плачам да знаеш! И не се чуди!
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
:( izvini za se sto ti iznakazav... znaes i sam deka ne go mislev toa...znaes i sam deka se sakame pojse od se na svetot..glupiov moj kapric neka ne ne razdeli...plis forgiv mi,despred sum :( aj lav ju sou sou mac :( :tapp:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Фала што ме сфати.
Фала што ме утеши.
Фала за поддршката.
Фала што секогаш правиш да се осеќам подобро.
Фала што си тука да ти кажам кога ми е тешко.
Фала..



И да.. зошто никогаш не ја сфаќаш иронијата кога ти кажувам нешто?.. Треба да ти цртам?? Треба да ти цртам дека ми е тешко? Треба да ти цртам дека кога не сум расположена зборам едно, а мислам друго..Ама дал Господ наводници,дал МСН, па со тоа ќе ти се појасни нешто.. У случај да не, она погоре текстон, нема везе!*


*Ако случајно прочиташ ова..
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Немам ни што да кажам....Толку многу ме разочара, а толку ти верував....Ми вети дека нема да ме повредиш, а го направи тоа...Ми вети толку многу работи, а ништо од тоа не исполни....Не ми е јасно само зошто ми збореше така, зошто ме надеваше, зошто ми ветуваше безброј работи?? Заслужив?! НЕ!!!!! Може ќе сфатиш некогаш, може и ќе ти биде криво али ќе ти биде касно....
Поздрав и се гледаме можда во некој друг живот.:helou:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ти си моја надеж и сонце, јас сум твоја, засекогаш твоја
Ти си моја иднина и не ќе дозволам некој да те повреди тебе

Знај срцево чука за тебе, правиш да знам дека живеам јас
И душава пее за тебе, нека го чуе сиот свет мојот глас
Моево срце знај чука за тебе, под сонцето твое живеам јас
Мојава душа пее за тебе, нека го чуе сиот свет мојот глас

Кој сака како да те нарече - сеедно е
Твојте зраци греат право в мојте гради...

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom