Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
сонце преубаво ми е, не знаеш колку многу..одамна не сум била толку среќна, одамна не ми било вака-секој ден поубав од претходниот:pipi: кога некој би ми рекол да издвојам посебно убав ден, верувај дека не би можела затоа што секој ден поминат со тебе е посебен.можеби звучам излитено и можеби ова е клише, ама нема зборови со кои би искажала како ме правиш да се чувствувам..толку сакана, среќна, исполнета...на плажа, додека шетаме, на кафе, дома или на плажа, битно ми е само да сум со тебе:pipi: ах, те сакам најнајнајнајнајнајмногу на целиот свет:back:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Мило, фала ти за прекрасниот ден, прекрасниот разговор, за ручекот (страшен готвач си, морам да признам :)) и за то шо се грижеше цел ден за мене и за болното ми стомаче. :) Не можам да опишам колку сум среќна покрај тебе.
Те сакам најпренајмногу прцле мое.:back:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
I believe in you :back:

p.s.
If you need a shoulder or if you need a friend
I'll be here standing until the bitter end :pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

О лулу.
Знаеш зошто сега овде ќе ти зборам изгледајќи како дебил што се обраќа на купче воздух замислувајќи дека добива лик?
Ај мисли? Па токму затоа што никогаш нема да прочиташ, фала богу.
Еве наскоро 500 рандом вљубени мушички, песимисти, луѓе шо ја утнале темата, луѓе шо сакаат да бидат читани на оваа тема за да си докажат дека се среќни, и разно разни џаболебарски дебили ќе го скролаат постов составен само од мое благопријатно чешање едно два и пол саати.
А ти се разбира никогаш не би го отворил ова место кое се наоѓа отприлика на крајот на твојот свет, и не би кликнал токму тука. Еве ТУКА. (е ако у некаков чуден случај, читаш, поздрав до тебе сонце :):))
Леле каква привидна слобода! Да се искажеш, да вреснеш, а пламенот да не се помести, привидно глув. Ма интернетот е тој што вистински ми го разубави животот, ќе го кажам тоа на анкета еден ден, жими кабелов!
Види, се грижам.
Се грижам така милозливо понекогаш, што ми иде еднаш неделно да те замотам у јорган и да седнам одозгоре, за да имаш малце поинакво време за себе. Мозокот функционира поинаку кога е присилен. Оди подлабоко сфаќаш, на пример, елаборира тези за мистерии од најтежок степен, -како заглавив со ненормалнава???
Нашата слика е чудна. На површината има некакви крвави светки кои се убедени дека всушност носат гламур.
Можеби тоа се само невроните на шизофреничарите ко мене.
Не се обожавам поради сето комплицирање на наједноставните факти кое можам да го спроведам со едно трепнување на око, тотално ослободена од совеста која во нормални услови би го тешела страдалникот кој бил осуден да ме слуша а у паузите крволочно би се дерела по мене.
Но ми бега низ прсти кога проверувам дали претекло кафето, се случува.
И доволен е допир, 3 збора, или насмевка која според широчината се граничи со идиотизам, за веднаш да запрам и да го сменам правецот за 5467 степени, уф тоа ми е најоргазмичниот тек на настани кој можам да го смислам.

И ти го знаеш тоа.
Затоа олесни си го животот и почни да го применуваш.
Ем ќе ти ги спасам нервите на кои им фалеше само уште мојот зачин, ем ќе заштедиме на цигари.
Едноставно е лепото.
Не сакам некои работи сама да си ги давам.
Моментот во кој си суровиот ти сам со себе во туѓо око е луксуз кој секогаш најмногу еден човек во животот може да ти го даде.
Понекогаш не сакам сама да запрам.
Понекогаш сакам да ме запре туѓа рака.
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Многу ми е криво што испадна овака...:kesa:
Навистина не мислев ништо лошо,немаше никаква потреба на нервоза :(
Навистина многу ТЕ САКАМ...
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Денес повеќе од било кога ми недостигаш...

И денес повеќе од било кога ми е страв од самата себе...

ОМГ...Се враќам

И повторно...Се плашам како мало дете
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Зарем е можно волку да сакам?
Сум мислела дека за никого никогаш нема да го правам она што сега го правам за тебе. Се што сакам е да бидам со тебе, и ќе те чекам да знаеш, ама стварно. Фала ти за се
:back:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
5 прекрасни месеци...
Те сакам буци :back:
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
ТЕ САКАМ!!!:back:
 

Срничка

just a simple girl
Член од
12 јуни 2007
Мислења
63
Поени од реакции
2
Дека ке те убијам затоа што морам да мислам на триста други глупости само да не мислам на тебе во моментов.
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Љубов, страст, бакнежи, допири, прегратки, галење, смеење, лежење, шепнување секое утро и секоја вечер "те љубам"...
Вака ќе ти изгледаат наредните 12-13 дена.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.346
Заминувам... на одмор. Ќе ме чекаш? Тебе ти зборам, ти што ми го правиш секој ден прекрасен, секоја ноќ бессона, секој момент волшебен. Знам дека ќе ме почекаш. СИлна си... Можеш... Знај дека мислам на тебе.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.722
Поени од реакции
11.154
Ја се вратив ама тебе те нема, епа јбг :helou: трк на забар за подршка :bip:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom