Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Луѓе сме, грешки прајме. Не е крај на светот ако не сум избришала некој пораки, шо сум ги заборајла дека постојат. Лути се, шо да ти речам, ама за џабе се лутиш..За нешто шо поминало, и шо не можиш ни ти, а ни јас да го смениме..
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Shining light
Another day turns into night
Eternal fire
Waited all my life

Take me away
A million miles away from here
Take me away
Find a place for you and me
You're taking me higher
High as I could be
Take me away
Forever you and me
Take me away

Tears I cried
Kept them all inside
I needed time
To make up my mind
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Секое утро одвај чекам да се стемни.Секоја ноќ одвај чекам да се раздени.Сакам да поминат што побрзо овие месеци за повторно да бидеме заедно:cheeky2:
 
R

reactive89

Гостин
Бебе најмило, ти благодарам за прекрасниов завршеток на денов :) прекрасно си поминав!!! Веќе и ми недостигаш, едвај чекам до следно видување :)
Незнам со што сум заслужил да те имам!? Но, сепак пресрекен сум што те имам и што си тука до мене, знаеш што...!? Знаеш ти, ај да не ти кажам.... :) или да ти кажам... абе ајде си знаеш ти :) :back:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Слушам прекрасни балади и мислам на тебе и не знаеш колку во моментов би сакала да те гушнам.
Те сакамммм и премногу ми значиш.:mmmm:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Убаво нанкај ми и сонувај ме МЕНЕ! И јас ќе те сонувам тебе, и нашите соништа ќе се сретнат и ќе бидеме заедно во заедничкиот сон... И ќе праиме нешто интересно! :zlo: :pos::pos::pos:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Mozese barem da mi kazes deka imas nekoj drug.Upsss!!!!Pak svativ pogrsno,Taka???Ili pak ne??Me boli toa sto se odnesuvas vaka kon mene.Ne deka ti e gajle.Se nerviram sto sekogas gi svakjas rabotite na svoj nacin i ne dozvoluvas da ti objasnam.Da ti dokazam deka ne si u pravo za nekoi raboti.Povredena si od sopstvenite svakjanja,ne od mene.Odrekuvaj kolku sakas.Znaes kolku te sakam i kolku mi znacis.Mislam deka nemora da go dokazuvam toa.Heh..nema ni potreba od toa sega.Ke go pocituvam toa sto go rece i nema da te baram povekje.
Ne morase da zavrsi vaka.....
Nareci me kako sakas ama ne se osekjam vinoven za ova.Nesakam nikogas da bides povredena od nikogo. Toa sto go kazav preeska ne go mislev iako ti treba nesto takvo za da mozes da svatis nekoi raboti zosto inaku ocigledno deka nemozes.

Bidi si srekjna.Toa e edinstvenoto nesto sto ti go posakuvam.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
:pipi: Армагедон:pipi:
So kiss me and smile for me...
:pipi: Те љубам:pipi:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Deka mi nedostigas, deka te cuvstvuvam daleku iako si blisku do mene, deka se plasam deka ke te izgubam... znam deka rabotis mnogu i deka sega mora da bide vaka ama cuvtvuvam deka ti e seedno, deka ne si poveke vljuben vo mene :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom