Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
абе како не свете шо ми кажуваш.. еден од омилените авиони ми е... б2 е како лампион коа лета не да свете грее :))
B2 е тоа можам од километар да препознаам :) ногу му го иам кефо да му се качам

Темава не е за тебе и твојот омилен авион, во ред?
Ако немате што да кажете за тука, напишете си ги вашите мислења на соодветните теми.
Ајт.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Па постоет валда се појќе и појќе слушаме информации за летечки чинии и сл.Не сакам да видам нешто вакво и несакам да не посетвет зш мислам дека нема да се пријателски настроени:nesum:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
абе како не свете шо ми кажуваш.. еден од омилените авиони ми е... б2 е како лампион коа лета не да свете грее :))
B2 е тоа можам од километар да препознаам :) ногу му го иам кефо да му се качам

Човеку, Б2 спирит е СТЕЛТ бомбардер - НАМЕНЕТ ДА НЕ СЕ ГЛЕДА НИ СО ОКО, НИ НА РАДАР!

Ебате, ако сите Б2 светеа вака во мисии со чатали ќе ги симнуваат од небото.

И кога не се разбираш од воени авиони, трај си поарно. Едно да ти е ќеф на авионот, а друго е вакви глупости да тресеш.


Кај виде навигациони светла од било каков карактер на авионов?

Како ќе ја објасниш светлината на клипот од Турција?

Се загреал Б2?

Глупости.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Човеку, Б2 спирит е СТЕЛТ бомбардер - НАМЕНЕТ ДА НЕ СЕ ГЛЕДА НИ СО ОКО, НИ НА РАДАР!

Ебате, ако сите Б2 светеа вака во мисии со чатали ќе ги симнуваат од небото.

И кога не се разбираш од воени авиони, трај си поарно. Едно да ти е ќеф на авионот, а друго е вакви глупости да тресеш.


Кај виде навигациони светла од било каков карактер на авионов?

Како ќе ја објасниш светлината на клипот од Турција?

Се загреал Б2?

Глупости.
Можеби се престројувал па дал жмигавец.:kesa:

Него не знам зошто е сета оваа фама, кога од 60тите навака има милион забележувања и фотки од НЛО. Разликата меѓу сите тие и овој клип е добрата резолуција која ни овозможува убаво да го видиме објектот, тоа е се.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
Човеку, Б2 спирит е СТЕЛТ бомбардер - НАМЕНЕТ ДА НЕ СЕ ГЛЕДА НИ СО ОКО, НИ НА РАДАР!

Ебате, ако сите Б2 светеа вака во мисии со чатали ќе ги симнуваат од небото.

И кога не се разбираш од воени авиони, трај си поарно. Едно да ти е ќеф на авионот, а друго е вакви глупости да тресеш.


Кај виде навигациони светла од било каков карактер на авионов?

Како ќе ја објасниш светлината на клипот од Турција?

Се загреал Б2?

Глупости.
кој светла бе шо трескаш глупости кај виде ти светла на таа слика тоа е само рефлексија, како може да не се гледа со око не лупај безвеза само

стелт се мисле само за на радар да не го фаќа воа за со око да не се гледа не се смејат тука моментално 10 души :)))
spirit bombero е мазен и бааги рефлектира светлина како шо иам видено
ако мислеш дека тоа е летачка чинија мисли си
јас на таа слика гледам B2 spirit.. и не ми филозофирај за авиони...:tapp:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Колку што се веродостојни информациите од Свет толку се и од Sun. Еве уште една снимка само од пред година дена, мене искрено ми се гледа иста.
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
На мене ми личе како парче метал ставен на црна маса и само камерата ја мрдат лево десно горе доле и различни ламби менат само...:tapp::tapp:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
кој светла бе шо трескаш глупости кај виде ти светла на таа слика тоа е само рефлексија, како може да не се гледа со око не лупај безвеза само

стелт се мисле само за на радар да не го фаќа воа за со око да не се гледа не се смејат тука моментално 10 души :)))
spirit bombero е мазен и бааги рефлектира светлина како шо иам видено
ако мислеш дека тоа е летачка чинија мисли си
јас на таа слика гледам B2 spirit.. и не ми филозофирај за авиони...:tapp:
А зошто не го фаќа радар знаеш? Што е финтата? Јас колку што знам радар не го фаќа затоа што лета многу високо и неможат радарските зраци да го фатат. Е ако е така сигурно нема да може човек да го види со голо око а камо ли да го фати камера.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Мене една друга работа ми забоде очи,што камера ке имаше турсково стражарче па вакво видео да направи мамата?Секој што пробал да снима ноќно време знае за што зборам.:toe:
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
234
Поени од реакции
9
А зошто не го фаќа радар знаеш? Што е финтата? Јас колку што знам радар не го фаќа затоа што лета многу високо и неможат радарските зраци да го фатат. Е ако е така сигурно нема да може човек да го види со голо око а камо ли да го фати камера.
Стелт се прае на тај начин шо го поништива доплеровио ефект на радаро.. нели радаро работе на принцип на доплеров ефект (пушта звук, прима звук назад) и добива информација дека нешто има.. стелт ја поништува таа фрекфенција на звук шо ја испушта радаро или со помош на резонанса или со пригушување така да ништо не се враќа назад и радаро не прима ништо..
а не дека ногу високо лета и не го фаќа радар :)))
 
П

Паган-др

Гостин
British files reveal attempt to shoot UFOOctober 21, 2008
By Raphael G. Satter Associated Press
LONDON — An American fighter pilot flying from an English air base at the height of the Cold War was ordered to open fire on a massive UFO that lit up his radar, according to an account published by Britain's National Archives on Monday.

http://www.timesargus.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081021/NEWS01/810210364/1002/NEWS01



Не ми личи на фотошоп, а и во Англија таму на тој остров се почесто се појавуваат вакви нешта и од порано ми се чини најмногу регистрирани случаи има таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom