Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.644 79,2%
  • Не

    Гласови: 433 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.077

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
мојата омиленa тема, што знаете вие за оваа појава, дали е само еден блеф од страна на американската влада од 50-тите, за да го оттргне вниманието на јавноста од своите експерименти за борбени авиони, или навистина постојат

Дополнување од модератор:

RapToR напиша:
Па оваа тема ја отворив бидејќи ме интересира што вие мислите...дали сме сами во вселената...Јас мислам дека не сме..дека некаде во другите галаксии постој исто така друг свет каде што се одвива друг живот а и мислам дека таму би биле или понапредни или сеушта се води живот во крамено време. Како и да е тој свет можи да е мн мн мн одалечен од нашата галаксија. Лично како вселената ја замислувам како на пример 20 или повеќе Тихи океани и дека нашата галаксија е само една малечка рибка во тој океан ааа нашата земја е едно зрнце песок во тој океан. Ова е затоа што така јас на пример ја замислувам. Што мислите дали постои друг живот во вселената?

--> п.с. Не тресете глупости!
Apokalipto напиша:
Важно

Дискусијата од темата за Дали сме сами во вселената ќе продолжи во оваа тема, сите постови на кои сакате да реплицирате цитирајте ги и постирајте тука во оваа тема - со едноставно копирање на цитираното и пастирање во текстуалното поле во оваа тема.
- Апокалипто
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
385
Поени од реакции
10
Според мене постојат, но не во форма која може да си ја замисли човекот.
Не знаеме какви видови на живот можат да се развијат на непознатите планети, не ги знаеме условите за нивен развој...

Слично на идејата за Бог, тоа се работи кои, со нашето искуство, не можеме да ги замислиме.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
и ја викам дека можат да постојат, ама дали не посетуваат во летечки објекти како што е познато во јавноста
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
385
Поени од реакции
10
Веројатно не посетуваат, но се разбира не во летачки објекти- производ на Холивуд :lol:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
епа тогаш, кој е тој начин на кој би можеле да не посетат а да не сме свесни за тоа
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
385
Поени од реакции
10
Да кажеме, може патуваат преку некои честички во воздухот, преку светлина, преку вода... Можеби можат да бидат видени само под микроскоп...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
тоа се веќе микро организми, јас зборам за вонземјани, инетелегентни суштества што можеш да ги видиш и да комуницираш со нив
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
385
Поени од реакции
10
Такви не верувам дека постојат. Не верувам дека суштества од било која планета би можеле да комуницараат со луѓето- на различни нивоа се.

Да ги видиш да, но да воспоставиш било каква комуникација со нив...?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
не се знае со сигурност покрај сите тие теории за паралелни универзуми

незнам дали си ја видела формулата за пресметување на веројатноста за живот на некоја друга планета, и резултатот е 100.000.000.000 планети со живот
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
385
Поени од реакции
10
Сум ја видела, ама скептична сум околу неа. Нај на крај, луѓе го пресметувале тоа... Значи, резлтатите се плод на само една скромна перспектива :wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.749
Поени од реакции
200
Епа ај и ја да пишам за ова чудо... интересни луѓе се... а само 1-наш сум видел на небото летечки објект кој немаше никаков звук како една точка (поголема) лебдеше 30 секунди и само што се свртив го снема (минатата година февруари месец), па дали беше НЛО појма неам... али ваљда беше, зашто ниедно летечко тело на земјава не може да лебди во место и за толку брзо време да исчезне... 8) А вие на што сте сведоци... :?:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Ја го видов НЛО у Охрид ... Гижо и ти го виде - чак го има и на сликите на форум :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.820
Поени од реакции
1.077
Да не им се потсмеваме на луѓето што биле сведоци. Со тоа што ние (јас) не сме сведоци не значи дека сме попаметни од нив и треба да ги исмејуваме.

Македонија на светската карта е една од почестите места каде што навраќаат ..тие од горе :D :D

Знае некој зошто?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
На врв Bottom