Водни желки

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
На еднава желка веќе подолго време и се затворени очните капаци додека со другава се си е во ред(а ги чувам во ист аквариум), татко ми прашал некој ветеринар и демек хибернирала а мене ми личит на некоја очна инфекција. Се сеќавам дека кога ми ја донесоја на времето пред 12 години нешо имаше проблем со очите и памтам некои капки и ставав. Ама продавницата од кај шо беше купена и каде шо имаше се за желки(воедно и капките) е одамна затворена. Па некој случајно ако имал слично искуство да споделит како го решил проблемот ќе сум многу благодарен.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
На еднава желка веќе подолго време и се затворени очните капаци додека со другава се си е во ред(а ги чувам во ист аквариум), татко ми прашал некој ветеринар и демек хибернирала а мене ми личит на некоја очна инфекција. Се сеќавам дека кога ми ја донесоја на времето пред 12 години нешо имаше проблем со очите и памтам некои капки и ставав. Ама продавницата од кај шо беше купена и каде шо имаше се за желки(воедно и капките) е одамна затворена. Па некој случајно ако имал слично искуство да споделит како го решил проблемот ќе сум многу благодарен.
Може слика од желката и очите ?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Кој може да ми каже од кај да си купам водна желка во Скопје, и колку пари одприлика е ?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
а нешто повеќе инфо што како за шумска желка ?
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво добри луѓе,
Сакам да прашам .... Бидејќи не сум од Скопје, ќе може ли некој да ми каже дали се продаваат желки (водни), различни видови, односно кои видови ( не, yellow bellied slider..како секаде) и каде (во ск) ?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Јас чувам сувоземна веќе некое време. Се размислуваш да чуваш, или веќе чуваш?
имам више две недели порасна да ја ебам знаеш колку беше мала 5 на 5 дали и беше оклопот... поише инфо ? :)
 
Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
едното желче ми е болно т.е одпревртено плива, од тоа што читам е пневмониа, да не знае некој каков антибиотик да и давам и количина

фала
 
Член од
23 јануари 2017
Мислења
2
Поени од реакции
4
Здраво,ми требаат совети за моето желче старо 6месеци.Неколку дена воопшто не јаде,се качува на каменот на суво во аквариумчето и не ги отвара очите.Како што читав најверојатно е инфекција на очите,забележав дека и малку му се набабрени и ко со гној внатре.Ве молам кажете ми што да му ставам за да го излечам?
 
Член од
4 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, имам желка стара околу 6 години и сакам да и купам убав терариум со УВ ламба. Дали знаете некоја продавница?
Дали е добро да купам филтер? Каков и каде има?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Смрдат ли желкиве? Малиов сака да му купам некоја, и ке му купам не е проблем, само ме интересира дали смрдат или не? Ако смрдат да и спремам место за чување во претсобјето ако не да ставам кај него во соба аквариумот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom