Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
И после како знаеш што драјвер е тоа.Таму во Value има разни бројки и букви. :confused:
Со време ке научиш, млад си уште :D
Ako ti treba tutorial eve:
Vendor Id: 0x1106
Short Name: VIA
----------------
Device ID:0x4397
Chip Number: VT1708S
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
момци дајте кажете некоја програма за симињање драјвери автоматски освен driver genius
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Поздрав дечки.

Ми треба драјвери за матична hp hpdc 2004, барав јас нешто ама не најдов, се некои погрешни.
Пробав со програмчето погоре, ама не ми заврши работа.

Благодарам.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Поздрав дечки.

Ми треба драјвери за матична hp hpdc 2004, барав јас нешто ама не најдов, се некои погрешни.
Пробав со програмчето погоре, ама не ми заврши работа.

Благодарам.
HP ima utility/program fakticki download manager koj go prepoznava hardwerot i siminja original HP drajveri za nego i gi instalira
HP Softpaq Download Manager
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
На лаици како мене, како треба да инсталирам драјвери и на колку време? Дали тоа да го правам кога го реинсталирам Виндоусот на сервис?
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
здраво
како можам да најдам предходно инсталиран драјвер?во систем 32
неможам инаку да го најдам,таблето се вклучува ама не и андроидот,и неможи да најди драјвер,а предходно сам го инсталираше ,ама на покренат андроид.
мпман е таблето
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
neznam dali e za tuka problemov no dali moze nekoj da mi pomogne go reinstalirav widowsot se e super ama zvuk neam gi instaliram drajverite mi se puni full i mi mava eror neso pisue nemoze so softverot neso ne gi razbiram bas dobro ovie raboti ima li nekoj da dade nekoj drajver za zvuk direktiva od net da simnam moze nekoj da pomogne za windos 7mica 32 bit
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ај @Strelec оти се разбираш или некој друг нека ми даде линк да ги симнам овие драјвери.Драјвер џиниус неможе па ако некој нека ми најде линк.Еве ви линк за да видите за кои драјвери се работи http://www.driverswizard.com/html/124869.html и http://www.driverswizard.com/html/190724.html.:)
Треба да се овие овде иако немаш наппишано Hardware ID од DeviceManager и дали е за лаптоп или не пошо за лаптоп може да е и комбо картица т.е 2vo1(WiFi+Lan).
Za Win7 32/64 ке ти треба тој на линкот што го пишав со верзија 6.111 или поточно кај што пишува(Win7 32/64 Auto Installation Program (SID:1428413))
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Треба да се овие овде иако немаш наппишано Hardware ID од DeviceManager и дали е за лаптоп или не пошо за лаптоп може да е и комбо картица т.е 2vo1(WiFi+Lan).
Za Win7 32/64 ке ти треба тој на линкот што го пишав со верзија 6.111 или поточно кај што пишува(Win7 32/64 Auto Installation Program (SID:1428413))
Не ми треба за лаптоп.Го форматирав компјутерот па незнаев да се снајдам со драјвериве и пробар со драјвер џиниус и покажа дека требат овие драјвери. И ако може за другиот драјвер да ми дадеш линк. На постот имам два линка изгледа не си приметил. Ми тре ба уште Realtek High Definition Audio Driver на линкот прише све.Само незнам од кај да го симнам. :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Не ми треба за лаптоп.Го форматирав компјутерот па незнаев да се снајдам со драјвериве и пробар со драјвер џиниус и покажа дека требат овие драјвери. И ако може за другиот драјвер да ми дадеш линк. На постот имам два линка изгледа не си приметил. Ми тре ба уште Realtek High Definition Audio Driver на линкот прише све.Само незнам од кај да го симнам. :)
Симни го од овде, тој е официјален и последен од Реалтек.
Тој што ти го јавува Driverwizard е малку понов од овој официјалниот, само сомнително е колку е официјален!, инаку го најдов овде само за него важи она Use on your own risk :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom