Ви треба драјвер? Побарајте тука.

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука
 
P

Princ

Гостин
Одлична и корисна работа. Веднаш почнувам со симнување.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ако се збори за истото мислам дека го имам некаде ставено на ова фтпво што ни е маалското, знам еднаш го земав зашто никако неможе ова икспево:pos: да ми ја најде звучната. Топ ствар стварно
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Јас го користам цедево. Стварно ми се нашло. За некои шкљ марки на мрежни или звучни или нешто такво слично се сум инсталирал преку цедево.
Се надевам дека е понова верзија да не го симињам за џабе.
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Каков фајл е торентот? Екстензијата е .daа и пробав да го отворам со Alcohol 120% верзија 1.9.6 4719, но не успеав. Ај помош!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
aj ja ne mozam da najdam drajver za grafickata za win 98 go formatirav kom i sea se mucam da go najdam drajverot grafickata mi e trident video accelerator
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Дај ни го чипот, точното име со бројчиња букви етц. И ќе ти пратам линк по ПП
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Ми треба драјвер за Gembird CAM44U Web Camera, помагајте!!!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Е ај некој официјален/неофицијален драјвер за принтерот Canon I-Sensys LBP2900 за Vista...:toe:

Оти гледам на Canon не ги боле к.. за Vista корисниците.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не работи тој линк вториот:smir:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ми треба драјвер за Gembird CAM44U Web Camera, помагајте!!!
Vednas da ja vratis jas tri dena se borev mi dadoja nova i op so istite drajveri rabotese.Znaci fabricki se neso zeznati drajverite se tie ama ekranot ti e crn taka?Odma vratija i smeni firma ako mozish.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Vednas da ja vratis jas tri dena se borev mi dadoja nova i op so istite drajveri rabotese.Znaci fabricki se neso zeznati drajverite se tie ama ekranot ti e crn taka?Odma vratija i smeni firma ako mozish.
Кога ја купив имаше драјвери, но поради загинување сега немам:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom