Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Druze ako mozes podetalno da objasnis otkako ke ja simnes alatkata kako se koristi. Ja simnav najgolemata (full pack) i koga otvaram vaka mi izleguva:

Прегледај го приврзокот 116852
Мораш да имаш алатка како што е DAEMON Tools и да ја отвориш датотеката со нејзе.



листа на такви алатки беспалтни

https://www.raymond.cc/blog/10-free-software-to-mount-cd-or-dvd-iso-image-file-as-virtual-drives/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Лаптопот е emachines e510.
Колку што згуглав, оваа компанија е изгледа купена од Acer.
На официјалната страна на emachines го нема моделот на овој лаптоп па затоа ги симнав драјверите за emachines e520 (пробав и со serial number да барам, не даваше).
Сите драјвери работат освен за мрежа. Кога го инсталирам вика "Please shutdown and plug Realtek PCIE card to complete installation." Најверојатно е погрешен драјвер.

Now what?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Лаптопот е emachines e510.
Колку што згуглав, оваа компанија е изгледа купена од Acer.
На официјалната страна на emachines го нема моделот на овој лаптоп па затоа ги симнав драјверите за emachines e520 (пробав и со serial number да барам, не даваше).
Сите драјвери работат освен за мрежа. Кога го инсталирам вика "Please shutdown and plug Realtek PCIE card to complete installation." Најверојатно е погрешен драјвер.

Now what?
мрежната на е510 е broadcom, не realtek. драјвери може да симниш од тука https://www.broadcom.com/support/ethernet_nic/downloaddrivers.php
 
Член од
15 мај 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука
http://prntscr.com/76oslo - ќе може некој друг даунлоад линк :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Ми треба драјвер за delux dlv-b503 камера, фала однапред.
 
Член од
15 мај 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука
Братко ако може апдејт на торентот да направиш :)
http://prntscr.com/7sqjpy
 

tooose

Dr_Go_FasT
Член од
26 август 2009
Мислења
55
Поени од реакции
11
Потребен ми е драјвер за acer aspire v5-561 за оперативен windows 7 64
безжична мрежа модел qualcomm atheros ar5bwb222
ПОМОШ немам опција со мрежен кабел потребно ми е со усб да го префрлам драјверот
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Здраво, ми треба драјвер за мрежна за лап топ Асус x510uf-ej 126.
Сите од официјалната страна ги спуштив, никако неќи да тргни мрежната и ви фи-то...
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Здраво, имам лап-топ HP 250 G6 кој си функционираше ама беше спор со виндоус 10.
Му инсталирав виндоус 7, и се јави проблем нема драјвери ни за етернет адаптери, нити за усб, а цдром нема...

Чаре?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Здраво, имам лап-топ HP 250 G6 кој си функционираше ама беше спор со виндоус 10.
Му инсталирав виндоус 7, и се јави проблем нема драјвери ни за етернет адаптери, нити за усб, а цдром нема...

Чаре?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
сигурно има драјвер ама ако на официјалната страна за тој модел нема драјвери за win7 ќе треба сите сам да ги бараш
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
сигурно има драјвер ама ако на официјалната страна за тој модел нема драјвери за win7 ќе треба сите сам да ги бараш
И никаде нема да ги најде пошто не постојат за Win 7. Тој лаптоп си е правен за 10ка и тоа е тоа.

П.С.
CPU. Intel Core i5, 128GB SSD, RAM 8GB DDR4. Грев е и пред господа win7 да ставиш.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom