Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.917
Друштво ако има мандрак да ми искочи у пресрет и да ми најде драјвер за Canon LBP 1120 принтер за 64ка Win ќе лапа допаѓање од моја страна! Го свртев интернет со еден жетон и нигде не најдов :(
За 64 битен, нема и нема ни да има. Мајкрософт не го поддржува, Канон исто. Така да, што нема ни царот не јаде. Или да си направиш дуал бут со некој 32 битен или пак преку виртуал бокс или vmware или нешто слично.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
63
Или да си купам друг принтер :)
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
32
Поени од реакции
4
Друштво ако има мандрак да ми искочи у пресрет и да ми најде драјвер за Canon LBP 1120 принтер за 64ка Win ќе лапа допаѓање од моја страна! Го свртев интернет со еден жетон и нигде не најдов :(
ke ti najdam ustvari go najdov driverot za windows 64 7ca li e ?[DOUBLEPOST=1406280922][/DOUBLEPOST]
Или да си купам друг принтер :)
ke ti najdam driver za 7ca li 64 ?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Ке ве молам ако може некој да ми најде драјвер за скенер scan magic 1200 ub za windows7 32 bit
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.220
Поени од реакции
1.470
Го форматирав комп и сега неможам да најдам некои драјвери
http://postimg.org/image/e5crfw2mr/
Ке ве молам ако може некој да ми најде драјвер за скенер scan magic 1200 ub za windows7 32 bit
Јас можам да ви прдложам беспалтна алтка која ќе скенира и ќе ви ги инсталира сите потребни драјвери. Ја има во три верзии.

http://drp.su/

Најдоле на страната ги имате ко иверзии сакате да ги симнете. Јсс ја симнав најголемата DriverPack Full после ќе ви треба само да направите моунт на фајлот и не ви треба ни интернет за да ви инсталира драјвери.

п.с. едино што е мал проблем е што ќе ви инсталира руски прелистувач, и некој плеер од јас сум многу задоволен, но тоа може подоцна да го избришете ил ипри инсталација да не го прифатите.

Од ова апликација сум многу задоволен.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Јас можам да ви прдложам беспалтна алтка која ќе скенира и ќе ви ги инсталира сите потребни драјвери. Ја има во три верзии.

http://drp.su/

Најдоле на страната ги имате ко иверзии сакате да ги симнете. Јсс ја симнав најголемата DriverPack Full после ќе ви треба само да направите моунт на фајлот и не ви треба ни интернет за да ви инсталира драјвери.

п.с. едино што е мал проблем е што ќе ви инсталира руски прелистувач, и некој плеер од јас сум многу задоволен, но тоа може подоцна да го избришете ил ипри инсталација да не го прифатите.

Од ова апликација сум многу задоволен.
ти благодарам пријателчее
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.630
Поени од реакции
6.298
Дали можат да се најдат портабл драјвери за принтер ХП?Комјутерот ми се административно блокиран а ми треба да печатам на свој печатач,ама неможам да инсталирам драјвери
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.257
Поени од реакции
4.503
ne raboti ovoj drajver za scanmagic 1200 ub na windows 7 32
Dali proba so Photoshop ili ako imas MS Ofice preku Photo editorot da skeniras ? Softverot za scan na Mustek nema sansi da proraboti na 7ca zatoa sto e antika, tie skeeri se nekade od 2005ta godina i mustek ne gi apdejtuva drajverite za da im se prodavaat novite skeneri.
Istiot problem go imav so Mustek BearPOW i na kraj zavrsi so instaliranje na drajverot vo XP virtuelka vo VirtualBOX, toa ti e krajna solucija i taka raboti. Probaj so Vuescan, vikaat deka rabotel pod nego.
Ovde i ovde nekoi tvrdat deka go instalirale pod 7ca so drajverot za XP mada ne veruvam.
 
Член од
24 јули 2011
Мислења
32
Поени од реакции
4
Член од
5 август 2012
Мислења
55
Поени од реакции
5
Imam problem so adjust brightness na lenovo g580 instalirav energy menagment ili nesto slicno ama ne saka , nekoi da ne ima ist problem ili znae so e rabotata ?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.311
Поени од реакции
3.786
Јас можам да ви прдложам беспалтна алтка која ќе скенира и ќе ви ги инсталира сите потребни драјвери. Ја има во три верзии.

http://drp.su/

Најдоле на страната ги имате ко иверзии сакате да ги симнете. Јсс ја симнав најголемата DriverPack Full после ќе ви треба само да направите моунт на фајлот и не ви треба ни интернет за да ви инсталира драјвери.

п.с. едино што е мал проблем е што ќе ви инсталира руски прелистувач, и некој плеер од јас сум многу задоволен, но тоа може подоцна да го избришете ил ипри инсталација да не го прифатите.

Од ова апликација сум многу задоволен.
Druze ako mozes podetalno da objasnis otkako ke ja simnes alatkata kako se koristi. Ja simnav najgolemata (full pack) i koga otvaram vaka mi izleguva:

pizap.com14267900477831.jpg
 
На врв Bottom