Ви се случила некоја натприродна работа?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
кога ќе видам за календаров, нејќам да знам кога ќе умрам дека се плашам ако ми каже еве на пример за 1 година
 
S

SSS-Stolica

Гостин
prv pat majka mi koga go videla ovoj kalendar bukvite i stranicite bile pozolteni.Vlada od sto bil mnogu star...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
ако некој најде нешто во врска со ова со календаров на интернет нека остави линк или слично да прочитаме :)
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
jas imam eden takov kalendar toa se gleda spored dzvezdite i spored datumot i vremeto na ragjanje ali toj jas sto go imam e star okolu 20-30 godini i na mene mi pisuva deka ako preziveam 28 i 32 ke ziveam minimum do 70 god
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
jas imam eden takov kalendar toa se gleda spored dzvezdite i spored datumot i vremeto na ragjanje ali toj jas sto go imam e star okolu 20-30 godini i na mene mi pisuva deka ako preziveam 28 i 32 ke ziveam minimum do 70 god
Значи тоа 28 и 32 му иди нешто како просек за умирачка.. паметни луѓе бе... тие што го направиле.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
стварно е интересно ова со овој календар а кај да го најдам баш сакам да знам кога ке одам во вечниот дом.Да се вратам на тоа дали ми се случило некоја чудна работа да ми се случило и ми се случува се што ке помислам се дешава денес зборувам на моб.со една другарка и си викам пази да не те згази кола во себе и кога и спуштив за 1 минута пак ми се јави и ми вика леле за малку кола ке ме згазеше и јас се здрвив незнаев што да и одговорам
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
1
:icon_eek: Zar postoelo i takov kalendar?!:nesvest:
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Па ништо чудно и да постои, али дека кажува точно кога ќе умреш па и не верувам. Иначе и на мене ми имаат кажано т.е на мајка ми да се пазам ко ќе имам 28 години затоа што предходно сум избегнала смрт па као тогаш ќе ме гонела. Глупости :lud:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ми се нема случено некаква чудна работа...при здрава свест де...
А многу сакам да ми се случиии,ама некако духовиве ме одбегнуат.Изглеа мислат дека сум грд или нешо...неам поима.
 
U

UnholY

Гостин
Ми се нема случено некаква чудна работа...при здрава свест де...
А многу сакам да ми се случиии,ама некако духовиве ме одбегнуат.Изглеа мислат дека сум грд или нешо...неам поима.
Мене ми се има случено стварно многу чудна работа на која се потсекам, и ме вознемирува до ден денеска иако ми се случи пред едно 10 години.....
Па, вака...беше веќе 10 саатот навечер, и со тато отидовме до амблулантата каде шо работеше порано, да земе некои лабораториски резултати кои ги заборавил, и додека он ги пребаруваше во неговата канцеларија, ја отидов во другата соба во која се наоѓаше нешто како дрвено прозорче кое служеше како шалтер за прием на пациентите, и работеше на лизгање....се доближив до прозочето и кога го потргнав од другата страна на ходникот веднаш до прозочето срипа едно бело куче кое почна да лае, и ја веднаш само извикав преплашено и почнав плачејќи да трчам накај тато во неговата соба....не можев да се смирам подолго време, а он цело време ме тешеше, викајќи дека сите врати се затворени и дека нема ништо и дека надвор пред главната врата има чувар кој сигурно не е глувонем да не забележи куче....

Како и да е, коа ќе помислам на воа ме лазат морници, иако поминаа 10 години:ija:

А, инаку оттогаш ми се нема случено некаква абнормална работа или па нешто чудно, како шо кажа Fabullous при здрав разум и свест...
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Inaku za temava :

Mi se ima sluceno slednovo , jas sum od Stip , ziveam kaj bolnicata i taa e opkruzena od star zid . E sega kako mal , edna nok , malku pokasno bese , se vrakav od grad i pominav pokraj zidot , vo nego ima dupki , a vo dupkata imase dva para oci koi gledaa vo mene ... Prvo si pomisliv deka e glisec , staorec , mu svetea ocite kako na macka ( nokno vreme ) , se dodeka ne slusnav zborovi koi ne mozev da gi razberam , znaev deka bolnicata e izgradena na turski grobista , i vo toj moment si pomisliv da ne e ova nekoj duh . Oci koi postojano gledaa vo mene , ne trepkaa , cudni zborovi ... Licno ne veruvam vo natprirodnoto , ali sepak ne mozam celosno da si go objasnam ova ...
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Ок, шала на страна.. Чекав да се врати муабетов во нормала, ми беше интересно али .. да се вратам и јас малку на земја..

Во секој случај.. и мене ми се има случено нешто чудно.. и тоа повеќе пати... поврзано е со сонови, можеби треба да се обратам на рубриката за сонови. но сепак сметам дека овде е подобро....

Често ми се случувало да сонувам некоја случка, да ги видам некои настани, луѓето околу тие настани. местото, поставеноста на предметите... а сето тоа навистина да се случи. Обично разликата од сонот до настанот е месец ипол до 4 месеци...
Зошто е ова така?
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
I na mene mi se ima sluceno istoto! Bev vljubena vo narkoman i go sonuvav sekoja vecer! Mnogu sonovi se ostvarija za kratok period! No eden son mi ostavi silen vpecatok! Sonuvam kako sum kaj nego doma! Ne znam zosto no 7 meseci go pamtev stanot i rasporedot na mebelot od toj son! Koga konecno posle mnogu vreme si fativ decko, odam kaj nego i sto gledam? Istiot stan od mojot son, istiot mebel,isti zavezi,prekrivaci se!!! Po 3 meseci vrska doznavam deka se komsii...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom