Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Сега ќе ви раскажам една вистинска случка што ми се има десено пред 5 години во Скопје во К.Вода се враќаме од град со еден другар и сретнуваме еден човек и ни бара цигара и му дадовне ама не му запаливне и продолжуваме према дома и пак го сретнуваме истиот човек и пак ни бара цигара и ние штрафта само што си легнав почнав да осеќам тежина како некој да ме дави се потам станав и гледам на стол седи истиот човек и пак ми бара цигара и истрчав од соба ја земав иконата од св.никола и човекот за миг го снема послем тоа дознавам дека тој човек е всушност некој роднина на дедоми и бил починат.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
MEDDLE и Oaza се банирани од темава.
Добив нагон за повраќање додека ве читав.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
I na mene mi se ima sluceno istoto! Bev vljubena vo narkoman i go sonuvav sekoja vecer! Mnogu sonovi se ostvarija za kratok period! No eden son mi ostavi silen vpecatok! Sonuvam kako sum kaj nego doma! Ne znam zosto no 7 meseci go pamtev stanot i rasporedot na mebelot od toj son! Koga konecno posle mnogu vreme si fativ decko, odam kaj nego i sto gledam? Istiot stan od mojot son, istiot mebel,isti zavezi,prekrivaci se!!! Po 3 meseci vrska doznavam deka se komsii...
e za ova ima nekakvo objasneni...nikogas nemozes da sonuvas nesto sto ne si go videla...makar i so godini.se sto sonuvame e toa sto e vlezeno vo nasata glava.ova e dokazano od istrazuvaci koi se bavat so toa.
sigurno od nekade go imas videno stanot pa makar i da ne si obratela vnimanie i slicno..i zatoa e toa taka.no ne velam deka sonovite ne se ostvaruvaat :)
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
e za ova ima nekakvo objasneni...nikogas nemozes da sonuvas nesto sto ne si go videla...makar i so godini.se sto sonuvame e toa sto e vlezeno vo nasata glava.ova e dokazano od istrazuvaci koi se bavat so toa.
sigurno od nekade go imas videno stanot pa makar i da ne si obratela vnimanie i slicno..i zatoa e toa taka.no ne velam deka sonovite ne se ostvaruvaat :)
Sakas da kazes deka pred toa sum bila kaj decko mi? Ne se ni znaevme koga go sonuvav stanot...:toe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Еден школски ден...кога бев осмо одд...ми се има случено ова:
Седиме 3-4 другари на одмор и баш тој ден ни дават НАШ СВЕТ (списание)
Читам хороскоп и ми пишуваше дека наставниците на некои од наредните часови ќе ми го земат мобилниот (јас на сето тоа се смеам бидејќи до сега не ми беше се случило да не го ставам на САЈЛЕНТ)
и истиот ден на 5ти час ми стига порака од братучед ми и опааааааа ми го зеде наставничката...ЕДНОСТАВНО НЕ МОЖЕВ ДА ВЕРУВАМ... и за да ми го врати одма и го покажав хороскопот...и на нејзе не и беше јасно...хаха....
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
оваа тема е доста интересна,но веке да ја читам ноќно време-НЕМА ШАНСИ.
утре ќе ја прелистам
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
прочитав неколку страни стврано чудни работи се случуваат!
Можеби ова што ќе го кажам за темава ќе биде нешто како оф топик ама вака: пред многу мнофу години некаде постоел о некое чудовиште или змеј.се појавувал ноќно време и го плашел населението.во тоа време живеел и некој како херкулес,и лугето го повикале за да го убие.го најдол херојот змејот и го убил.
Но,после некое време пак почнал змејот да се појавува. Лугето повторно го повикале Херкулес,и овој им рекол:
Змејот што постоеше и ве плашеше и убиваше го убив!
А оној змеј кој постои во вашата психа и страв...треба сами да го убиете.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
А каде се случувало тоа? Клошару :) а?
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
А каде се случувало тоа? Клошару :) а?
НЕКАДЕ! не знам,го имам читано во една книга одамна.ми остана во глава затоа што е многу точно им кажал овој,Херкул
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
НЕКАДЕ! не знам,го имам читано во една книга одамна.ми остана во глава затоа што е многу точно им кажал овој,Херкул
Да , се согласувам дека тие “духови, ѓаволи итн„ се во нашата глава , али има нешто што не можеме во потполност да го објасниме , сега дали е до нашата перцепција , дали е нешто друго :toe: ,јас лично сум скептик , но имам дошивеано доста чудни случки,пишав погоре , па , што знам , можно е да е до психата , но физишките појави се оние кои не можеме да ги објасниме ...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.889
Еден од другарите мои што го запознав у средно сонував дека ќе го запознаам уште во основно. Кога стварно дојде тој момент се беше исто човекот,локацијата, муабетот, дури и облеката.

Трештам музика дома на систем и одеднаш ми се гаси системот. Не снема струја, туку само системот се угаси. Погледнувам надвор низ прозор и гледам погребална поворка со ковчег. Од кога помина колоната пак го пуштив системот. Ниту осигурач некој беше прегорен, ниту гајтанот не беше истргнат од штекер...


Еден пријател мој има брат еднојајчан близнак. Тука стварно не знам како да објаснам. Уште од мали ако на едниот му течел крв од нос обавезно и на другиот. Едниот доживува собрааќајка каде што ја скршил ногата а во истиот тој момент другиот кој не бил во колата од немај каде го фаќа страшна болка на истата нога па и двајцата завршиле во болица истиот тој ден.
Иначе полу оф топик научните истражувања што биле вршени кај близнаци разделени на раѓање се феноменални. Исто име на сопруги, иста марка на автомобил со иста боја, иста раса на кучиња со исто име дури имињата на децата им се исти.
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Ајде и јас да си ја раскажам мојата случка...
Значи пред некои си 4-5 години бев излезена со друштво низ град. Бевме петорица у кола. На враќање пошо беше прилично касно немаше никој по улиците па другарот возеше малце побрзо. Одеднаш глеаме детенце како претрчува на улицата, неможеме да закочиме на време и го маваме. Значи сите петорица у кола го глеаме детево околу метар и дваесет високо, трча,го удираме и сите го чуствуваме ударот. И излегуваме такви испаничени сите надвор да видиме како е детенцето. Глеаме пред кола нема ништо, разгледуваме на сите страни...ништо. Ни на колата има нешто од ударот...буквално ништо. И си се вративме сите у кола, пробувавме да се смириме и да си го објасниме тоа што го видовме. Другиот ден и раскажувам на мајка ми, и ми кажува дека дента дете прегазиле на местото. Трчајќи по кученцето излегло на улица и загинало :icon_frow :icon_conf

Друго...
Сонувам како прескокнувам едно ѕидче кај мене у двор и од ѕидов ми искача рака и ме фаќа за нога. Ептен се исплашив од сонот пошто беше некако многу реален и не поминував од тамо поради што татко ми реши да го сруши ѕидчето. Го срушија што го срушија, и по ѕидчето најдоа коски од подлактица. Тоа уште толку ме истрипа, некои си три години ми беше јазиво да поминувам од тамо.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ајде и јас да си ја раскажам мојата случка...
Значи пред некои си 4-5 години бев излезена со друштво низ град. Бевме петорица у кола. На враќање пошо беше прилично касно немаше никој по улиците па другарот возеше малце побрзо. Одеднаш глеаме детенце како претрчува на улицата, неможеме да закочиме на време и го маваме. Значи сите петорица у кола го глеаме детево околу метар и дваесет високо, трча,го удираме и сите го чуствуваме ударот. И излегуваме такви испаничени сите надвор да видиме како е детенцето. Глеаме пред кола нема ништо, разгледуваме на сите страни...ништо. Ни на колата има нешто од ударот...буквално ништо. И си се вративме сите у кола, пробувавме да се смириме и да си го објасниме тоа што го видовме. Другиот ден и раскашувам на мајка ми, и ми кажува дека дента дете прегазиле на местото. Трчајќи по кученцето излегло на улица и загинало :icon_frow :icon_conf
како прво не ми е јасно што би барало метар и дваесет високо дете во ниедно доба да претрчува, како второ побаравте под колата??

инаце греота за детево:(
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
како прво не ми е јасно што би барало метар и дваесет високо дете во ниедно доба да претрчува, како второ побаравте под колата??

инаце греота за детево:(
Не знам дали ме разбра.
Детето го прегазиле дента, значи веќе било прегазено ко ни се дешава нас тоа. А што беше тоа што ни се случи вечерта сите различно го објаснуваат. Кој, како и во што си верува. Иначе сегде побаравме :wink: ...
А дека е гретоа детенцето, точно, али :toe:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Не знам дали ме разбра.
Детето го прегазиле дента, значи веќе било прегазено ко ни се дешава нас тоа. А што беше тоа што ни се случи вечерта сите различно го објаснуваат. Кој, како и во што си верува. Иначе сегде побаравме :wink: ...
А дека е гретоа детенцето, точно, али :toe:
ахаааа оокк не сум разбрал точно....wierd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom