Ви се случила некоја натприродна работа?

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Не е ова моја случка од натприродна работа!!! Туку приказна од еден таксиста од селото Лешани во Општина Дебрца 2002 година, којшто излезе со солзи во очите и со тресење на рачиштата на најпознатата Охридска телевизија ТВМ-Охрид...

Се возел сам во неговата такси кола во неговото родно село Лешани... И наеднаш во совозачкото седиште од место му се појавила Богородица со Исус - (новороденчето) и за неколку секунди изчезнала - (Исто како Ѓорѓи Колозов во приказнине ко ќе глумит ангел, светец, Господ скроз во свилена бела облека и наеднаш ко ќе се појавуват и наеднаш кога ќе изчезнуват...)

Е сега адетите кај нас се дека на темели фрлање на куќа се колело јагне, и се закопувала главата во темелите.

Ама Богородица му рекла кога ќе фрлате темел немојте да колите младо јагне, туку колите стара овца, бидејќи поради тоа што колите млади јагниња на фрлање темели затоа млади луѓе умираат...

Е сега незнам тој таксистот на што дроги бил, или природно бил роден со некое големо психичко пореметување, или имал некои халуцинации... Или пак сакал да привлече внимание на телевизиите???

А повеќето луѓе таа негова сторија одма ја поверуваа... Сега не знам кој е понаивен дали тој таксистот или луѓето што ја поверуваа таа негова сторија???

Е сега генерациите родени во почетокот на 80-тите во Охрид тоа го знаат... Тие што се родени после 1990 абер немаат за таквата вест...
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Па си мислев ама викам да не испадне на крај дека е за на гинеколог па викам ај јунисекс ке ставам :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Слика6686[1].jpg ova e 100% natprirodna rabota,ova ne e prirodno.ne e normalno, ne e covecki... imam dadeno stan na potstanari i .....
aj razbiram si gi ikrsil site vrati na regali i viseci vo red, aj razbiram si ja isposral i kadata i pod kadata vo red, aj i site stekovi i fasonki rasipal ...ama ova,
Cel stan e se zalepeni mastiki (izdjvakani i pluknati od mesto kaj sto se nasle) po site sobi na plocki i parket.
E toa e natprirodno...more nikogas poveke potstanari od Mariovo.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Прегледај го приврзокот 268066ova e 100% natprirodna rabota,ova ne e prirodno.ne e normalno, ne e covecki... imam dadeno stan na potstanari i .....
aj razbiram si gi ikrsil site vrati na regali i viseci vo red, aj razbiram si ja isposral i kadata i pod kadata vo red, aj i site stekovi i fasonki rasipal ...ama ova,
Cel stan e se zalepeni mastiki (izdjvakani i pluknati od mesto kaj sto se nasle) po site sobi na plocki i parket.
E toa e natprirodno...more nikogas poveke potstanari od Mariovo.
За тебе ми е жал ама за нив ќе запалам свеќа следенпат коа ќе идам у црква
Автоматски споено мислење:

Они мислат на ескурзија дошле
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Прегледај го приврзокот 268066ova e 100% natprirodna rabota,ova ne e prirodno.ne e normalno, ne e covecki... imam dadeno stan na potstanari i .....
aj razbiram si gi ikrsil site vrati na regali i viseci vo red, aj razbiram si ja isposral i kadata i pod kadata vo red, aj i site stekovi i fasonki rasipal ...ama ova,
Cel stan e se zalepeni mastiki (izdjvakani i pluknati od mesto kaj sto se nasle) po site sobi na plocki i parket.
E toa e natprirodno...more nikogas poveke potstanari od Mariovo.
Mi oлесни, на крај кога прочитав потстанари од Мариово, нема албанци во Мариово нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom