Ви се случила некоја натприродна работа?

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од gerard, 6 јуни 2005.

 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  24.736
  Допаѓања:
  29.191
  Иако точно, ова е многу широко и важи буквално за секој раскажувач на настан. Се подразбира.
  Додека ние овде имаме в предвид дека во случајов не е премногу флагрантен тој елемент.
   
  Последно уредено: 27 ноември 2018
 2. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.487
  Допаѓања:
  896
  Да се родам у ебидонија.
   
 3. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.976
  Допаѓања:
  13.221
  Точно, како погоди? Јас сум личност која пати од недостаток на внимание кое го наоѓа на форум и потпаѓа под влијание на некоја рандом особа која ме опсипува со комплименти, ми дава лажна надеж и ме зашеметува со пичкина магија. Фројд не ти е рамен, да си ибеш...
   
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.049
  Допаѓања:
  3.110
  ...си реков ај да помогнеме, ама гледам и ти дека како мене на сличен начин, ем ги повикуваш духовите т.е. изразуваш желба да ги видиш и сега кога може се случи тоа бараш објаснување што било тоа, некогаш треба да се внимава што посакуваш дека може и да се исполни!
  ..треба да правиш разлика, духови и демони не е исто, кога јавно се изјаснуваш дека си посилна од тие што се силни и лоши, демони, нормално дека ќе те совладат, а ти се уште се чудиш зошто „те посети“ машката особа кај старата жена!
  ...чудно како влегуваш во стан/ куќа кога и на старата жена и било многу лошо, ама и овде двајцата биле пијани на под, едниот целиот крв, прашање од двата случаеви - Кој ти отвори врата?
  ... убаво кажано, што би рекла за момент на „претрпена огромна траума“ кај тебе? да речеме си се преплашила од влошената состоба на старата особа и при самото трчање кон нејзиниот стан да речеме за секунд си изгубила контакт со реалноста посакувајќи машка личност да ти помогне и да во дел од секунда навистина „го гледаш“ како претрчува пред тебе?
  ... да и самата признаш дека не можеш да совладаш такви моменти, кога покрај тие секојдневни трауми си одалечена од твојот роден крај и твоите најблиски? што мислиш тоа така ќе помине без последици?
  ... со тоа би рекла, нормално што ти се причинило да некоја машка фигура во тој претрпен страв кон блиска стара особа со која си контктирала, далеку од својот роден крај, претрчал пред тебе како проекција некоја за желба од машка особа да ти помогне во дадена ситуација!
  ете ако предходното детективско објаснување не ти се допадна, што мислиш за вакво паранормално размислување? :cool:
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.893
  Допаѓања:
  7.332
  :facepalm::pos::pos: Слободно време што ти прави, ќе си отвараш нови јузери и ќе си пишуваш.
   
 6. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.049
  Допаѓања:
  3.110
  ...ако мислиш за мене единствена сум! а според стажот на форумов и богами редовноста веќе препознавам различни никови но исти стил, и постирање и слично... што укажува на дупли јузери! секој си има свој стил на присутност на форумот, но не е мој да бидам дупликат (y)
   
 7. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.893
  Допаѓања:
  7.332
  Препознаваш дупли јузери затоа што си некој од админите, можеш што сакаш да пишеш кур ме боли ама не е смешно ништо, само се глупираш најверојатно дека имаш слободно време или си скроз луда.
   
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.841
  Допаѓања:
  14.525
  ало бијонс не троши време на ова и оди у ординација чекаат луѓе со вистински проблеми
   
 9. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.911
  Допаѓања:
  6.331
  Бијонс е доктурка или бајачка?
   
 10. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  3.317
  Допаѓања:
  8.053
  Бијонс е плагин за XenForo. PoC проект за семинарска на тема machine learning и chatbots.

  Не ја замуабетувајте многу, да не забагира. Ќе влезе во infinite loop на тресење глупости и неповрзани муабети, ќе го падне цел форум.
   
  На OceaN му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.976
  Допаѓања:
  13.221
  Го обожавам форумов! :pos:
   
 12. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  635
  Допаѓања:
  824
  1.jpg
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  576
  Допаѓања:
  251
  Ова го имам приметено,секогаш кога ќе застанам некаде со мисла дали да тргнам да го украдам предметот или не,и така си стојам во место замислен,одеднаш или пролетува или ќе се појави црно-бела страчка! Преку мојата интуиција знам дека таа ми носи порака дека имам слободен избор и дека сам си ја бирам страната-си одам,бело и моја победа,одам да крадам-црно и тежина,башка на ова лоша карма....Ова не се шегувам,сум семеен човек,многу ретко пијам алкохол,пиво обично,не се дрогирам и водам здрав живот,така да оставам простор за дебата
   
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.863
  Допаѓања:
  8.288
  Пред малце не ми даде на хромот да се логирам на фб, а од сите други браузери и апликации може, многу чудно
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: