Ви се случила некоја натприродна работа?

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од gerard, 6 јуни 2005.

1. Beric Dondarrion

Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

Член од:
    14 август 2006
    Мислења:
    24.736
    Допаѓања:
    29.191
    Иако точно, ова е многу широко и важи буквално за секој раскажувач на настан. Се подразбира.
    Додека ние овде имаме в предвид дека во случајов не е премногу флагрантен тој елемент.

Последно уредено: 27 ноември 2018
  2. Toma

Toma Антист

Член од:
    22 април 2014
    Мислења:
    2.487
    Допаѓања:
    896
    Да се родам у ебидонија.

3. Agda Beata

Agda Beata (A)

Член од:
    12 февруари 2014
    Мислења:
    4.976
    Допаѓања:
    13.221
    Точно, како погоди? Јас сум личност која пати од недостаток на внимание кое го наоѓа на форум и потпаѓа под влијание на некоја рандом особа која ме опсипува со комплименти, ми дава лажна надеж и ме зашеметува со пичкина магија. Фројд не ти е рамен, да си ибеш...

4. bijons

bijons

Член од:
    7 септември 2016
    Мислења:
    3.049
    Допаѓања:
    3.110
    ...си реков ај да помогнеме, ама гледам и ти дека како мене на сличен начин, ем ги повикуваш духовите т.е. изразуваш желба да ги видиш и сега кога може се случи тоа бараш објаснување што било тоа, некогаш треба да се внимава што посакуваш дека може и да се исполни!
    ..треба да правиш разлика, духови и демони не е исто, кога јавно се изјаснуваш дека си посилна од тие што се силни и лоши, демони, нормално дека ќе те совладат, а ти се уште се чудиш зошто „те посети“ машката особа кај старата жена!
    ...чудно како влегуваш во стан/ куќа кога и на старата жена и било многу лошо, ама и овде двајцата биле пијани на под, едниот целиот крв, прашање од двата случаеви - Кој ти отвори врата?
    ... убаво кажано, што би рекла за момент на „претрпена огромна траума“ кај тебе? да речеме си се преплашила од влошената состоба на старата особа и при самото трчање кон нејзиниот стан да речеме за секунд си изгубила контакт со реалноста посакувајќи машка личност да ти помогне и да во дел од секунда навистина „го гледаш“ како претрчува пред тебе?
    ... да и самата признаш дека не можеш да совладаш такви моменти, кога покрај тие секојдневни трауми си одалечена од твојот роден крај и твоите најблиски? што мислиш тоа така ќе помине без последици?
    ... со тоа би рекла, нормално што ти се причинило да некоја машка фигура во тој претрпен страв кон блиска стара особа со која си контктирала, далеку од својот роден крај, претрчал пред тебе како проекција некоја за желба од машка особа да ти помогне во дадена ситуација!
    ете ако предходното детективско објаснување не ти се допадна, што мислиш за вакво паранормално размислување? :cool:

На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zarniwoop

Zarniwoop

Член од:
    2 септември 2010
    Мислења:
    6.893
    Допаѓања:
    7.332
    :facepalm::pos::pos: Слободно време што ти прави, ќе си отвараш нови јузери и ќе си пишуваш.

6. bijons

bijons

Член од:
    7 септември 2016
    Мислења:
    3.049
    Допаѓања:
    3.110
    ...ако мислиш за мене единствена сум! а според стажот на форумов и богами редовноста веќе препознавам различни никови но исти стил, и постирање и слично... што укажува на дупли јузери! секој си има свој стил на присутност на форумот, но не е мој да бидам дупликат (y)

7. Zarniwoop

Zarniwoop

Член од:
    2 септември 2010
    Мислења:
    6.893
    Допаѓања:
    7.332
    Препознаваш дупли јузери затоа што си некој од админите, можеш што сакаш да пишеш кур ме боли ама не е смешно ништо, само се глупираш најверојатно дека имаш слободно време или си скроз луда.

8. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.841
    Допаѓања:
    14.525
    ало бијонс не троши време на ова и оди у ординација чекаат луѓе со вистински проблеми

9. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.911
    Допаѓања:
    6.331
    Бијонс е доктурка или бајачка?

10. Con Artist

Con Artist the man with the key

Член од:
    1 мај 2012
    Мислења:
    3.317
    Допаѓања:
    8.053
    Бијонс е плагин за XenForo. PoC проект за семинарска на тема machine learning и chatbots.

Не ја замуабетувајте многу, да не забагира. Ќе влезе во infinite loop на тресење глупости и неповрзани муабети, ќе го падне цел форум.

На OceaN му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Agda Beata

Agda Beata (A)

Член од:
    12 февруари 2014
    Мислења:
    4.976
    Допаѓања:
    13.221
    Го обожавам форумов! :pos:

12. kicodarker

kicodarker

Член од:
    29 јуни 2006
    Мислења:
    635
    Допаѓања:
    824
    1.jpg

На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Turrican

Turrican

Член од:
    7 март 2009
    Мислења:
    576
    Допаѓања:
    251
    Ова го имам приметено,секогаш кога ќе застанам некаде со мисла дали да тргнам да го украдам предметот или не,и така си стојам во место замислен,одеднаш или пролетува или ќе се појави црно-бела страчка! Преку мојата интуиција знам дека таа ми носи порака дека имам слободен избор и дека сам си ја бирам страната-си одам,бело и моја победа,одам да крадам-црно и тежина,башка на ова лоша карма....Ова не се шегувам,сум семеен човек,многу ретко пијам алкохол,пиво обично,не се дрогирам и водам здрав живот,така да оставам простор за дебата

14. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    7.863
    Допаѓања:
    8.288
    Пред малце не ми даде на хромот да се логирам на фб, а од сите други браузери и апликации може, многу чудно

На whatto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: