Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
aNi напиша:
Imam slusnato 2-3 slicni prikazni u koj veruvam, ali strav mi e da gi napisham :D BTW dali vi se ima slucheno da se najdete vo situacija/moment...koga pravite neshto ili zastanuvate vo nekoja polozhba, a vo ist moment si pomisluvate deka 'ISTATA SITUACIJA' vo koja shto se naogjate ste ja prezhiveale po neodamna ( vi se ima sluchenoo totalno ISTA samo vo drug den,.. a ne se sekavate koga???) ova za mene e chudno :D
Ми се има случувано многу пати порано во последно време ми се нема случено ај другпат повеќе
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
gerard напиша:
не не не не... не сме се разбрале. Немало никаков бас. Тоа кафичот е кај мене у маало во Порта Влае и таму преку ден жив петел немаше. Каков бас жити се :D Знаев дека нема да ме сватите убаво. Ми се јавуваше сестра ми од страв не можела да мрдне од стол, знам дека чудно е ама чаши имаат паѓано од маси. Никакво движење. Ни промаја ни бутур. Упаљач од маса паднал како да го акнал некој од земја.Сама, празно, никој во кафичот. Не сакав да ви кажувам за ова ќе помислите џанаци сме биле со сестра ми :D . Нема везе , стварно многу срања ни се дешаваа периодот и знам дека звучи чудно затоа ви кажав за тоа со прстенот, ајде тоа колку толку.. знам дека некој ќе може да го свари, ама ова со ствариве што и “рипале“ од маса.. што знам.. јас и верувам на сестра ми само поради тоа што ми е сестра. А знам некогаш како е кога никој не ти верува.. и знам колку е неизводливо да му објасниш на некој што се дешавало.
За тоа дека има многу што се алергични на злато, знам. Зборот ми беше дека поради тоа го ставила прстенот под перница.

Тешко е за верување. Знам...
inace ova kazano edeka sestrati poseduvala nekakva vnatresna energija koja neznaela da ja kontrolira, fsusnost ne ni mozela. Dodeka taa energija ne se oslobodila od nea i se desavale takvi stvari. Ova go znam so sigurnost zasto imam gledano dokumentarec isto za devojka koja sedi na kauc i op odednas leta telefonot, pa kebeto so koja bese pokriena i taka nataka
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
PaPucaR напиша:
Ма нисмо дошли ту да се вреѓамо:)...
ne mi se dopaga tvojot off topik..devojkata e mnogu fina..se mislam deka mene nesto mi se uvrtilo vo glava...
не си ме сфатил .. читав за една девојка,исто што и починал дечкото така слично па си помислив да не е таа истата, не сакав никако да навредам, а сум слушнала дека неа ја викаат пинокио не за друго стварно немав лоша намера :nenene:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Fortune напиша:
Епа како тогаш вратата беше отворена кога станав? Баш ги прашав моите, тие ми рекоа дека никој не ја отворил... Сето тоа се случуваше во рок од 15 минути...
toa se slucuva od visoko elektromagnetno pole vsusnost ti samata si ja otvorila vratata bez da znaes




ti taa vecer da ne si sedela blisku do televizorot?:tv:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Муабетов бе! Како може да си ја отворам сама вратата без да знам? Каков телевизор какви бакрачи.

Не ме зафркавај жити се`. Кај ме потсети на ситуацијата, се ежам кога ќе ми текне.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Fortune напиша:
Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica :(



i mene mi se ima sluceno istoto pred tri meseci .edna drugarka mi kaza deka se vikaat senki (koi doaaat po tebe vo sonot i te gusat)i nejze i se ima sluceno slicnovo .i taa e edinstvenata koja mi poveruva vo toa.ama aj da bidam ja taka fina da ne umaram i da preminam na rabotata.

pred dve leta znaci leto 2005 bevme na vikendicka sobrani i ja taa vecer legnav so majka mi da spijam zaso dojdoa plus gosti .kolku so pamtam naednas neso me razbudi ko bela svetlina i znam ne mozev da zeam vozduh se gusev i mislev deka vo sekoj moment ke zaminav .si pomisliv zarem tolku mi e zivotov?.pocnav da posegnuvam po majka mi koja bese vednas do mene nemase ni pola metar dalecina ,edno 30 cm no ne mozev da ja dofatam kolku poveke gi tegnev racete tolku taa bese podaleku potoa pocnav da vikam jas mislev deka se derev najglasno sto mozev no za dzabe koga nikoj ne mozese da me slusne majka mi ostana mirna iako ima lesen son pocnav da gubam sila
veke ne znaev sto da praaaaam vikav mamo mamo pomogni mi no nisto od toa ne mozev da se pomrdnam sakav da stanam no bev nepodvizna mislam deka toa traese cela vecnost no kolku vsusnost traeo nikogas ne doznav zatoa sto ne pamtam koga zavrsi slednoto utro stanav i prvo i go raskazav na drugarka mi .ne veruvase. potoa na majka mi taa mi se smeese,
potoa na site gosti vo kukata no za dzabe site mi rekoa hej si sonuvala



se nadevam nikogas poveke nema da mi se suci istoto zasto bese uzasno.
ne mozev da zeam zdiv mislev deka ke umram.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
имам куќа до гробишта во берово и тргнав навечер накај 2 саат со точак да одам на гости и како што си возев покрај гробиштата имаше сегде запалени кандила и беше морничаво ама не ми беше првпат па си викам ај нема везе навикнат сум.. И како што си возев почнаа кучиња да ме бркаат.. кучињата излегоа од гробиштата и беа одвратни, очите им беа црвени што ваљда беше од светлото или премногу сум се исплашил па ми изгледале така.. ама беа одвратни и страшни. незнаев шо да правам па почнав да возам многу брзо да избегам ама идеа по мене цело време :toe:. кога си доаѓав дома ми беше страв да си идам пак од таму па си идев низ шума што беше уште пострашно зашто сегде лаеа кучиња а има и волци :vozbud: како и да е не спиев и не искачав долго време тогаш и имам одвратна фобија од кучиња
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Haaha, toa sto go napisale Darkwind i Darklord pogore, ne se cudni raboti, nego strasni raboti!:tapp: Inace mene mi se imaat pojse pati slucuvano nekoi slucki za koisto ne sum mozel da najdam odgovor, ama ne se potresuvam mnogu. Daj boze mene taka da mi pajga pepeljarata! (dosaden mi e zivotov, so da praam :))
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Amanda напиша:
i mene mi se ima sluceno istoto pred tri meseci .edna drugarka mi kaza deka se vikaat senki (koi doaaat po tebe vo sonot i te gusat)i nejze i se ima sluceno slicnovo .i taa e edinstvenata koja mi poveruva vo toa.ama aj da bidam ja taka fina da ne umaram i da preminam na rabotata.

pred dve leta znaci leto 2005 bevme na vikendicka sobrani i ja taa vecer legnav so majka mi da spijam zaso dojdoa plus gosti .kolku so pamtam naednas neso me razbudi ko bela svetlina i znam ne mozev da zeam vozduh se gusev i mislev deka vo sekoj moment ke zaminav .si pomisliv zarem tolku mi e zivotov?.pocnav da posegnuvam po majka mi koja bese vednas do mene nemase ni pola metar dalecina ,edno 30 cm no ne mozev da ja dofatam kolku poveke gi tegnev racete tolku taa bese podaleku potoa pocnav da vikam jas mislev deka se derev najglasno sto mozev no za dzabe koga nikoj ne mozese da me slusne majka mi ostana mirna iako ima lesen son pocnav da gubam sila
veke ne znaev sto da praaaaam vikav mamo mamo pomogni mi no nisto od toa ne mozev da se pomrdnam sakav da stanam no bev nepodvizna mislam deka toa traese cela vecnost no kolku vsusnost traeo nikogas ne doznav zatoa sto ne pamtam koga zavrsi slednoto utro stanav i prvo i go raskazav na drugarka mi .ne veruvase. potoa na majka mi taa mi se smeese,
potoa na site gosti vo kukata no za dzabe site mi rekoa hej si sonuvala



se nadevam nikogas poveke nema da mi se suci istoto zasto bese uzasno.
ne mozev da zeam zdiv mislev deka ke umram.
Исто на едно другарче му се десило ова. Се вратил од школо (прва смена) и цел уморен легнал да поспие, и кај него над креветот (од кај шо му се нозете) имал огледало, и заспал така и сонувал како од огледалото му искочило некое страшило и го фатил за врат и почнал да го дави, и овој се гушел, сакал да вика по некој, но не можел. По некое време влегол татко му во собата (пошо чул претања ово оно и да види шо е работава) и го разбудил и се соземал другаров.

Инаку незнам кој збореше, за овие ноќни сенки за да не се појавуваат креветот треба да биде поставен т.е. да спиеш од исток кон запад или од север кон југ, и како шо поминуваат они те одминуваат. Епа сеа дека мојот кревет е поставен т.е. спијам од север кон југ, не ми се десиле вакви нешта со сенкиве. :)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
:icon_rolleden den sedevme celo malo na ulica i vidovme cela topka na neboto.golema ko basket bese.bese OGROMNA i postepeno isceznuvase.kujznae so bese
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
zdravo na site
I jas kako mnogumina od vas veruvam vo takvi raboti pa ke vi raskazam 2 sto mi se slucile mene

1.Mi kazuvaa za edno mesto vo Srbija blisku do Dimitrovgrad, planinsko mesto so asfaltiran pat deka koga ja ostavas kolata tamu bez kocnica kolata ne trgnuva nadolu tuku nagore. Pojdov i jas bev vozacot i navistina se sluci toa. mestoto e, da ne preteram, 8% naklon a kolata se vraka obratno.
Logicnoto ili naucnoto objasnuvanje e deka tuka ima razdvoeni tektonski masi i gravitacijata e pogolema na poniskata tektonska ploca t.e. toa ja tera kolata da odi nagore (ne e dokazano)

2.Se vozime so eden drugar so zenskite so kola i resavame da odime na prilepskoto ezero. Ne bese mnogu kasno okolu 9 c. Dodeka vozi drugarov se zaebava gi gasi i pali svetlata za da gi plasi zenskite. Odednas svetlata ne sakaat da se zapalat a kolava kako da paga vo provalija i ne turka site napred. Ako zemime fakt deka patot ne e ubav i drugarov ne vozese poveke od 60 ne e vozmozno toa da se sluci. Traese okolu 1 min maksimum, kolata zastana i se pustija svetlata. Samo nie znajme so kakov strav izlegovme nadvor i sega razgleduvame: patot suv, nema pesok, a kolata stoi vertikalno na patot. Drugarot vo nikoj slucaj ne go zavrti volanot za kolata da dojdi vo taa polozba a i e nevozmozno i da go zavrtel kolata da zastani perfektno na sredina na patot i da cuvstvuvame tolkava sila koja ne turkanapred. Sega koga ke mu go spomnam toa nego vednas se naezuva.
Za ova nemam ni logicen ni naucen dokaz ili teorema kako mozi da se sluci. Kolava e JUGO t.e. bez nikakva elektronika za da se poremeti nesto

Cekam pretpostavki
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
RebelGirl напиша:
Ми се случуваа некои ствари пред едно 2 години...цело време во соба ми се појавува некои фаци светлини бла бла,се нешто ми крцкаше шушкаше и слично и цело време си викам ај ништо што повеќе мислам на тоа повеќе ќе се фурам.Инаку на секое друго место поубаво можев да спијам одколку во мојата соба.Еднаш ми доаѓа другарка на спиење(негде тој период) и бевме двете кај мене во кревет.Си правиме муабет ова она,а светлото беше изгасено.Одеднаш некои црвени сигнали доаѓаат надвор,наликуваше на СОС.си викам ај од кај комшииве нешто.Другарка ми се уфура и ме натера да излезам надвор да видам што се дешава.Излегувам на улицава немаше ниедно светло што би можело да допре до мојава соба,ама ај,се враќам во соба,истово се дешава.Хм си викам ај додека свети ке отворам прозор да видам од каде доаѓа,и едноставно не доаѓаше од никаде туку само беше во собата.Умирав од страв во моментот ама морав да проверувам.Добро викаме ајде што биде нема везе,идеме да спиеме али дефинитивно,мртви уморни бевме.Одеднашка почнува да крцка нешто околу една мала сијалица што ми е поставена над креветот,кај главата,за читање.И ок си викам крца сијалицава дај да упалиме светло да видиме што е,палиме светло ништо,гасиме пак крцка.Језиво.Она вика ај ќе спиеме со светло јас викам нема шанси така да заспијам и ок,во темница она ми вика сум слушнала дека ако има духови со светло си идат,ама јас запната да спиеме во темница,со светло нема шанси да заспијам и она зема упаљач и го пали,а во моментот бевме двете легнати една поред друга на грб.Во моментот кога го запали почувствував како двете да сме затворени во ковчег и се преплашив па и ја поттурнав раката махинално и пламенот се загаси.и она ме прашува што ти е и ја викам ај не и кажувам,кај она со светлото,уште толку ќе се нафура,а плус можда јас халуцинирам.И значи јас ќутам во моментот она почнува да ми збори како се упашила и како и се причинело дека сме закопани живи во ковчег.Леле,после и признав дека истото и јас сум го видела.Добро одлучуваме дефинитивно да идеме да спиеме али најдефинитивно.И одеднашка слушам глас ама мумлање ништо чисто.И и викам дај ма што збориш нели демек ќе спиевме,а она у моментот ми прашува јас што зборам демек не ме дослушнала.На крај испадна дека никој од нас не зборел.И добро додека се убедувавме заспавме некако.После и ја кажуваме дешавкава на една трета другарка која ми кажа да тргнам некој предмет од човек што умрел а живеел во мојата соба,доколку имам таков.Не дека превише верував на тоа,ама си реков ајде ништо не ме кошта да ја тргнам книгата што ја имав,од човекот што ја напишал и живеел во мојата соба пред повеќе од 25 год.Незнам дали имаше некоја преголема врска,ама од како ја тргнав такви работи ми се немаат случено во соба.
I mene mi se ima sluceno istoto segde mozam da spijam samo vo sobite na dedo mi i cicko mi nemozam koi se pocinati.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
ivaa напиша:
:icon_rolleden den sedevme celo malo na ulica i vidovme cela topka na neboto.golema ko basket bese.bese OGROMNA i postepeno isceznuvase.kujznae so bese
метеорот (метеоритот) што падна кумановско... Закон работа, но нема врска со темава!

Паника во Градско
Усвитената топка со голема опашка на небото први ја здогледале жителите на Градско и многу се исплашиле, а потоа и жителите на Велес и Свети Николе.
Жителите на Градско раскажуваат дека одеднаш на небото се појавила ѕвезда со големина на глобус, со огромна светлечка опашка зад себе и целото небо било осветлено. Народот се исплашил, некои избегале дома, но многумина љубопитно ја следеле патеката на ѕвездата која се движела од југ кон север и според нивната процена паднала некаде кај селото Коњари, Кумановско и при допир со земјата се случила експлозија. Сите велат дека слушнале силна експлозија кога ѕвездата паднала наземи, а според информација од Природо-научен музеј, жителите на Долни Дисан претпоставуваат дека делови од небесното тело се паднати и во нивниот атар.
Присуството на метеори на нашето небо го регистрирале и воениот аеродром Петровец и Центарот за тревожење и набљудување. Центарот потврдил дека над териоторијата на Македонија, во триаголникот Скопје-Куманово-Свети Николе, е забележан метеор кој со огромна брзина се движел кон Земјата и паднал најверојатно во некоја ненаселена област. Се претпоставува дека деловите од метеорот паднале некаде на Скопска Црна Гора, дека е можно да направиле длабок кратер, а дека некои делови се распрскани и во Србија или Косово.
од тука
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Jас као голем фанатик на такви "срања" што ги викате као телекинеза (подвижување предмети со сила на мозокот)
Телепатија (разговор со мислите )
Хипноза (доведување до некоја состојба на мозокот)
И така имам триста илјади книги енциклопедии дома и што уште не...али никад не ми успеало досеа освен добра медитација и по некоја пречка на сликата на комп. да се јаве....а знам дека такви скриени внатрешни моќи постојат и само треба да ги откриеме...
Иначе, ова ми се случи као помал....мајка ми изгуби рачен саат,и никао не можеше да го најди...и на сон тогаш видов на кое место бил саатот...и другиот ден го најдовме....што ми беше мн...чудно...!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom