Вицеви без наслов 2 дел

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Како умрела Пепелашка?
-Тампонот и се претворил во тиква во 12 часот.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
3 деца се натпреваруваат кој е понизок! Првото дете вика: Јас кога си одам од мојата соба неможам да го згаснам светлото! Второто дете вика: Тоа не е ништо,јас кога си одам од мојата соба неможам да ја затворам вратата!
А третото вика: Вие двајца сте за мене гола вода, јас кога одам да берам јагоди ја земам скалата!!!
 

DaRtAn|aN

the musketeer
Член од
2 декември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Си бил еден човек што многу д'ткал и не можел работа да си најде па решил да иде во црква да му дадат нешто да работи. Отишол му кажал на попот што е работата и овој му дал да продава православни календари.
Му дал 10-тина и го испратил да продава. Се враќа човекот по 1 саат и му вели ппппопе дддај уууште сссите ги пррродадов
Попот се чуди и му дал 50. Утредента човекот се враќа и му бара уште оти пак сите ги продал.
Попот му дал 100, овој утредента пак се враќа со сите продадени и попот зачуден од кај сега толку верници излегоа го прашува човекот како успева толку бргу да ги распродаде
И овој вели пппппа ќќќе ииидам нна ппауза ннна нннекоја ффабрика и на рработниците ииим викам "ќќќе сссси кккккупите ииили ддда вввви ччччитам"
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Си бил еден човек што многу д'ткал и не можел работа да си најде па решил да иде во црква да му дадат нешто да работи. Отишол му кажал на попот што е работата и овој му дал да продава православни календари.
Му дал 10-тина и го испратил да продава. Се враќа човекот по 1 саат и му вели ппппопе дддај уууште сссите ги пррродадов
Попот се чуди и му дал 50. Утредента човекот се враќа и му бара уште оти пак сите ги продал.
Попот му дал 100, овој утредента пак се враќа со сите продадени и попот зачуден од кај сега толку верници излегоа го прашува човекот како успева толку бргу да ги распродаде
И овој вели пппппа ќќќе ииидам нна ппауза ннна нннекоја ффабрика и на рработниците ииим викам "ќќќе сссси кккккупите ииили ддда вввви ччччитам"
:vozbud::vozbud::vozbud:
лол друже добар виц се згазив :pos2: :pos2: :pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Влегва некое чупе во маркет,зема кило портокали,кило банани,нешо за грицкање,сок,две викенд списанија и оди на каса да плати. Касиеро ја прашува : -Ама ти немаш дечко!? Чупево устрамено трепкајќи со очите одговара: -Не,немам,а од кај знајш? -Па грда си !!!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
- Сине, што сакаш мама да ти купи за роденден?
- Улошки.
- Зошто баш улошки?
- Па на телевизија стално зборат дека со нив можеш да пливаш, да играш тенис, да јаваш...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Си биле македонец, грк и германец и ѓаволот им рекол: секој од вас тројца треба да фрли нешто во морево.Ако го најдам ќе ве убијам, ако не ќе бидите бессмртни.Гркот фрлил игла но ѓаволот ја најде и го отепа.Германецот фрлил влакно и исто бил отепан.И Македонецот, барал барал и фрлил нешто во морето.Ѓаволот бара,бара и ништо не најде.не најдов ништо...ама барем кажи ми шо фрли? и овај му вика еее шумлива таблета :icon_lol:


:pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Рамче оди во војска и уште првиот ден морал да си оди, бидејки го повикала жена му. Генерал го пуштил и му рекол да се врати уште утре, а него го немало веќе 5 дена. На шестиот ден доаѓа и генералот му вели:
- Aјде бе Рамче! Каде си досега? Требаше да дојдеш уште утре!
-Да, но јас дојдов уште денес!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom