Вицеви без наслов 2 дел

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Седат Буш и Пауел во кафич и прават муабет. Влегува човек во кафичот, ги гледа двајцава и не му се верува дека се таму. И приоѓа на маса и ги прашува:
- Абе, вие Буш и Пауел сте?
- Да.
- Па што правите овде бре во кафичов?
- Еве, се договараме да го бомбардираме Авганистан и да утепаме 3 милиони Авганистанци и еден велосипедист.
- И еден велосипедист?!!
Му се врти Буш на Пауел:
- Ти реков јас на никој не му е гајле за трите милиони Авганистанци.
----------------------------------------------------------------------
Плавуша се слуша затворена во купатило како брои:
... 96, 97, 98, 99 ... Помош стоногалка!!!
----------------------------------------------------------------------
- Зошто мажите и даваат имиња на своите пениси?
- Затоа што не сакаат некој безименко да донесува 98% од нивните одлуки.
----------------------------------------------------------------------
- Што ќе се добие кога ќе се спојат проститутка и слон?
- Женска која ќе ти даде за кесичка кикиритки и нема никогаш да те заборави.

Зошто сестрите во старечки дом и даваат Вијагра на старците пред спиење?
- За да не се истркалаат од кревет.


Што имаат заедничко забар и гинеколог?
- И двајцата викаат: ОТВОРИ ШИРОКО.


- Како ќе познаеш дека плавуша возела кола?
- Има кондом на мењачот.


- Зошто плавуша не може да положи возачки испит?
- Секогаш кога инструкторот ќе рече паркирај, таа рипа на задно седиште.

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и ја клатам. У ствари исто е како маструбирање, само сега има со кого да си правам муабет.


- Извини што не ти дојдов на свадбата, ама мислев дека се зафркаваш кога ме побара за жена.


Игорче ја гледа мајка си како се мачка со креми по лицето, па ја прашува:
- Мамо, што правиш?
- Еве сине, се разубавувам.
По неколку минути почнала мајка му да ја вади кремата, а Игорче и дофрла:
- Што е бе мамо, се откажа!?
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Upravitelkata na Manastirot im veli na kalugerkite:-Imam edna dobra i edna losa vest.Dobrata e:Ni stigna cel kamion morkovi,a losata e so se izrendani.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.768
Поени од реакции
33
На аеродром
Име
Абу Далах Сарифи
Секс
Да, четири пати неделно
Не, не мислев машко женско
Да машки, женски понекогаш и камили
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
Отишла русокоса да врати книга во библиотека, па вели
- Знаете оваа книга воопшто не ми се допаѓа. Нема никакво дејствие, а и ликови има едно чудо, не можев ни едно име да запамтам!
- Аха, значи вие сте ни го земале телефонскиот именик!

* * *
Како ќе спречите 6 црнци да силуваат бела жена ?
- Ќе им фрлите баскет!

* * *
Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

* * *
Како Господ ги направил русокосите:
- Правел метла и се зафркнал!

* * *
Перо бутка буре по улица, го сретнува Трпе и го прашува:
- Перо, каде со бурево?
- На лекар. Ми рече за месец дена мокрача да му однесам.

* * *
- Зошто Босанците ги има низ цел свет?
- Ќе отидат, па не знаат како да се вратат.

* * *
-Зошто не успеало пресадување на мозок на плавуша?
- Мозокот го отфрлил страното тело.

* * *
- Од двајца ќелави, кој е поќелав?
- Тој со поголема глава-

* * *
Две баби муабетат:
- Магдо мори, шо праиш?
- Мори, шо да праам?
- Е, шо ќе праиш.

* * *
Сине, што сакаш мама да ти купи за роденден?
- Улошки.
- Зошто баш улошки?
- Па на телевизија стално зборат дека со нив можеш да пливаш, да играш тенис, да јаваш...

* * *
- Келнер, има мртва бубамара во мојава супа!
- Точно, господине. Не ги бива многу за пливање.

* * *
- Што е разликата помеѓу ирска свадба и ирски погреб?
- Еден пијаница помалку.

* * *
Влегува човек во продавница за инсектициди, избира една кутија и го прашува продавачот:
- Добар ли е прашоков за бубашваби?
- Не..... ги убива.
* * *

Што е црно и бело и личи на коњ?
- Зебра.

* * *
- Што и рекол машкиот октопод на женскиот октопод?
- Може да те држам за рака, рака, рака, рака, рака, рака...?
 
Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Се шетале две крофни по улица и сретнале една палачинка. Едната крофна и рекла на другата:
- Види ја женскава, 100% била на фитнес.

--------------------------------------------

Се караат две плавуши.
-Зошто спиеше со мојот маж?
-Па да видам кој е подобар, мојот или твојот.
-Па глупачо, можеше мене да ме прашаш.

--------------------------------------------

Влегува пијаница во такси и вика:
- Вози на железничка станица.
- Па, веќе сме на железничка станица.
- Еве ти пари и друг пат немој толку брзо да возиш!

:vozbud: :vozbud: :vozbud::pos2::pos2::pos2:​
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Се капел малиот Перо во морето,отишол малце подалеку и мајка му загрижено му подвикнала:
-Перооо,не оди многу далеку во водата,да не те фати грч.
Го слушнале тоа две плавуши во морето и едната исплашено и рекла на другата:
-Абе,ајде да излегуваме,имало грчеви тука.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
167
Две соселанки лупеле нешто моркови, и едната вика:
-Ауууу овој ко на Митре мој
-Што, толку му е голем?
-Не мори, толку му е прљав.
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Го осудиле кртот на смрт и го прашале која му е последна желба и тој вика:А може ли да ме закопате жив?:pos:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Одат 2 баклави по улица и едната и вика на другата: еј чекај ме жуљаат оревиве :pos:
 

sm1le

Sex Machine
Член од
26 јануари 2007
Мислења
62
Поени од реакции
2
што прави џуптин на олимпијада?
смрди на 100 метри!!!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Две циганки праат муабет и едната вика:
-Абе мури,кога ти е роденден?
-Зошто мури?
-Па да ти купам завеси,да не ве гледам со мажот ти кога се сексате.
-А тебе мури кога ти е роденден?
-Зошто мури?
-Па да ти купам наочари да видиш дека не е мажот ми него мажот ти!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Zborat dve babi:
1vata: Abe od vnuk mi nema da bide coek.. Po cel den sedi na kompjuter i niso ne praj
2ta: E mojot ke bide ili Lekar ili Pilot.. Sekad koga ke vlezam kaj nego vo soba.. Nasekade ima spricevi.. A on mi vika: Baboooooo ajde da letame!
:pos2:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
453
Оди Никола груевски со уште двајца горили у кафич доаѓа келнероти и му вика
К: добар ден премиере што ќе се напиете
Г: Ти седни.
келнерот седнува горилите го фаќаат за врат и му викаат
Што ти е на тебе бе што седнуваш?
к: па премиерот ми рече..
Што ти рече бе
К:Па ти седни ми рече
Абе море ти рече ТРИ СРЕДНИ
 

RoCkY_bAlBoA

младиот старец
Член од
28 јануари 2007
Мислења
11
Поени од реакции
5
Некој јапанец измислил машина и ги викнал некој кинез и Васил Тупурковски.

К:За што служи машинава?
J:Од позади се става свиња а од напред излегуваат колбаси.
К:А коски?
J:Немај гајле за коските
ВТ:А може од напред да се стави колбас од позади свиња да излезе?
К:Тоа само кај мајка ти
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.425
Sto e razlikata pomegju maz i svinja?
Svinjata ne stanuva maz posle litro rakija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom