Виртуелен другар/другарка

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
имам интернет пријатели али во многу мал број ,неколкумина се од форумов и се доста добри луге и немам ништо против интернет дружење баш е интересно:smir:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Па еве од форумов, од тие на листата на пријатели, од време на време си пишувам со некои и поблиски ми се, а еден од нив ми е стварно добар пријател, и во лошо и во арно шо би се рекло :):pipi:А на Facebook пак, имам стварно добра пријателка, од друга држава е, ама стварно секогаш го знае одговорот на моите прашања, секогаш искрено и реално ме советува. Навистина не верував дека може толку блиска да ми стане. Нормално и јас и сум тука секогаш за совети.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Можат да се најдат пријатели во виртуелниот свет...сега се и сешто има на нет,но сепак јас барем дознав еден куп фини луѓе овде кои не ги знаев претходно :back:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Мене ми се деси нешто чудно да ви кажам право.Незнам како се убацувам на мсн и глеам непознато име ми седи online првин мислев дека е некоја од колешкиве на факс ама не беше и после заклучивме дека ни ја ни она не сме адднувале никој.И Од тогаш еве скоро месец дена успешно по 5-6 саати(дневно) комуницираме а ја осеќам ко да ја знам од некаде бидејки за се се согласуваме и прекрасно ми е коа праам муабет со неа,и пљусс тоа времето ми лета коа сум со неа ме рабирате нели?
се плашам да не забегам по sayber relationship:kesa:
штета што е далеку:nesum:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Мене ми се деси нешто чудно да ви кажам право.Незнам како се убацувам на мсн и глеам непознато име ми седи online првин мислев дека е некоја од колешкиве на факс ама не беше и после заклучивме дека ни ја ни она не сме адднувале никој.И Од тогаш еве скоро месец дена успешно по 5-6 саати(дневно) комуницираме а ја осеќам ко да ја знам од некаде бидејки за се се согласуваме и прекрасно ми е коа праам муабет со неа,и пљусс тоа времето ми лета коа сум со неа ме рабирате нели?
се плашам да не забегам по sayber relationship:kesa:
штета што е далеку:nesum:
Ми се има десено неколку пати :)

Едвај чекаш да си доеш од работа/школо, за да се логираш на мсн? :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Имам доста вакви виртуелни другари и другарки и многу ми значат... Најмногу се од Кајгана. Некои иако виртуелни повеќе ги почитувам од некои од овие во реалниов свет. И стварно, многу пати ме расположиле кога не сум бил расположен, тука се и за добар совет... Единствено што сето тоа е виртуелно е мал... или голем проблем. Оваа година сакам да се запознаам со тие со кои ќе ми се укаже шанса...
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Ми се има десено неколку пати :)

Едвај чекаш да си доеш од работа/школо, за да се логираш на мсн? :)
да да ама нај страшно е шо коа праиме муабет и ко ке ми спомне некој другар нејзин или некоја случка со некој со и се пуштал почнувам да станувам лјубоморен :nerv:
е тоа почна да ме плаши многу:kesa:
ептен имам избегано а?
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Порано имав една пријателка од Мексико, од градот Лос Мочис, држеше часови по карате и беше адвокат. Со неа бев близок и за се и сешто сме зборувале, го познавав и мажот и како и ќерките. Али во последниве месеци изгубивме контакт али планирам да и се јавам телефонски. Исто имам и една пријателка од Битола кој што со неа уште комуницирам. И со неа сум близок, али не како порано што бев. Со тие две личности така најмногу сум имал близина од виртуелните пријатели и пријателки.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
да да ама нај страшно е шо коа праиме муабет и ко ке ми спомне некој другар нејзин или некоја случка со некој со и се пуштал почнувам да станувам лјубоморен :nerv:
е тоа почна да ме плаши многу:kesa:
ептен имам избегано а?
Исти к*рац сме пријателе :smir:
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Имаше еден случај помнам, пред две три години беше овде во Македонија. Син на една моја познаничка се допишувал со девојче од Прилеп многу време, едно две три години. Не се знаеле на слика ни ништо, кога девојчето дошло тој толку се разочарал оти не е таква како што ја замислувал и се обесил.
Значи сакав да кажам дека премногу дружење со непознати лица преку интернет влијае лошо на луѓето. Некој вели ја знам и сигурно не ме лаже, како може сто посто да веруваш во човек кој не му го ни гледаш ликот ни па кој и што е, не можеме да веруваме на лица кои не ги познаваме, така луѓе многу страдаат. Исто имаше и едно девојче од Битола кое беше силувано од машко кое се допишувала со него три години, не само тој туку и неговите другари, ја начекале во паркот и ја силувале. Во контекст со темата беа случките па сакав да ви ги кажам.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Исти к*рац сме пријателе :smir:
ја па мислев сам сум :helou:
фала на подршката:smir:
Имаше еден случај помнам, пред две три години беше овде во Македонија. Син на една моја познаничка се допишувал со девојче од Прилеп многу време, едно две три години. Не се знаеле на слика ни ништо, кога девојчето дошло тој толку се разочарал оти не е таква како што ја замислувал и се обесил.
Значи сакав да кажам дека премногу дружење со непознати лица преку интернет влијае лошо на луѓето. Некој вели ја знам и сигурно не ме лаже, како може сто посто да веруваш во човек кој не му го ни гледаш ликот ни па кој и што е, не можеме да веруваме на лица кои не ги познаваме, така луѓе многу страдаат. Исто имаше и едно девојче од Битола кое беше силувано од машко кое се допишувала со него три години, не само тој туку и неговите другари, ја начекале во паркот и ја силувале. Во контекст со темата беа случките па сакав да ви ги кажам.
брат ако ова се однесува за мене,тогаш уопште не е така.Од неа имам поише слики шо ми ги има пракано него од сам себе на мојов pc.И напротив коа ја глеам:vozbud::vozbud:уште поише ми е криво шо не е некаде поблиску:nesum:
А за таа девојка имам слушано и ја одамна е случајот:nesvest:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Таман работа да си зборам со аватар 2 години -.-
И на крај да се обесам зашо не изглеала како Red Ranger..


Edit: Уствари, па коа ќе се обесам ако не "на крај" XDDD
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Малце гледање од друга страна на виртуелното дружење.
Имам многу братучеди кои не ги знам баш многу многу, исто другари/ки кои ми се од детство од основно и слично, кои не ги глеав со години и незнаев кај се шо се, али сеа онака полека се наоѓаме и можам да речам сеуште живееме еден со друг, а да не беше нетов којзне:toe:
Имам и некое пријателче онака стекнато преку нет али само ако најдеме заедничка тема нешо стпорт ова она и така
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Имам виртуелни другари кои би сакала да ги запознам.
Можеби со нив не сум блиска колку што си ти и да чувствувам дека ми фали или слично,но сепак има некоја блискост.Во личностите што се подалеку од тебе можеш да имаш поголема доверба бидејќи тие нема на кого да ги кажат твојте тајни и така некогаш кога сме разочарани од реалноста и другарите кои се постојано околу нас мислиме дека 'спасот' е во виртуелните другари во кои потешко можеш да се разочараш.

Лошо е ако работите тргнат во некој љубовен правец.Тешко е и да знаеш дека шансите за да го видиш некогаш се многу мали затоа не треба многу да се приврзуваме:smir:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Имам повеќе виртуелни другари, а со едно дете се имам и видено случајно и сега многу добри другари сме, по цел ден збориме на мсн..штета што е од друг град..се гледаме кога можеме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom