Виртуелен другар/другарка

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Мсн или не, виртуелните другари можат многу да помогнат, ги имам неколку и си ги сакам многу, а најмногу Alexe од Романија и Ray од Карибите... Другите виртуелни другарчиња кога тогаш ќе ги запознаам .. :vozbud::pipi:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
да имам:pipi: и мн си го засакав,се зближив иако не го знам
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да, иам бајаги сајбер пријатели, најчесто се тоа странци, луѓе од далечна америка, египет, луѓе шо сум ги запознал по форуми и онлајн игри.
Со нив си иам најубави муабети, неисрцпни, секогаш имаме тема на разговор, имаат чудни ставови, различен живот..Ми се случило и да заплачам пред пц, ми се случило и да паднам од стол [ буквално ] од смеа :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Имам виртуелна девојка од Штип :pipi:

А и имам и многу сајбер пријатели од цел свет претежно преку Скајп.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Да, иам бајаги сајбер пријатели, најчесто се тоа странци, луѓе од далечна америка, египет, луѓе шо сум ги запознал по форуми и онлајн игри.
Со нив си иам најубави муабети, неисрцпни, секогаш имаме тема на разговор, имаат чудни ставови, различен живот..Ми се случило и да заплачам пред пц, ми се случило и да паднам од стол [ буквално ] од смеа :)
Исто и јас (освен плачењето :) ) а паѓањето од стол ми стана редовна работа, посебно ко ќе зборам на Вентрило со некој шо звучи на Боб Марли.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ретко ги имам..
по мсн прилично ми се само тие шо ги знам така да ретко давам мсн и такви работи:pipi:
 

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
Да,имам и тоа од различни држави и континенти :) И навистина знаат да бидат добри другари..во некои случаи помагаат повеќе од оние што се околу тебе...Чатот со нив никогаш нее досаден :) Секогаш има некоја интересна тема ...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Имам една виртуелна другарка, и ако ви се верува Канаѓанка е родена во Маурициус а живее во Катар.

Па ова нема ни у Малме драги гледачи:pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Имам една виртуелна другарка, и ако ви се верува Канаѓанка е родена во Маурициус а живее во Катар.

Па ова нема ни у Малме драги гледачи:pos2:
Хаха, таратур ја направила работата таа:)
Јас имав неколку сајбер пријатели, сега за жал не комуницирам со нив веќе, се оддалечивме.Имав од Египет, Норвешка, САД, Франција..Имав и еден од Чиле:)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
имам една од Перу Лаура се вика и си збориме цело време и кажувам за Македонија цело време, ја интересира
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мене најзабеган ако се гледам местото ми беше од Гана и се викаше Морис.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
т.н. ,,виртуелна другарка" ми е story of my life...
пишиме веке кузнај колку време... од скопје е...
и се гледаме ко ке одам јас скопје...
и од ко почнавме да се гледаме уште толку ја засакав...
мислам дека најголемата љубов досега ми е... :pos2:
без мајтап... ја сакам премногу... само тешко ни е зошто ретко се гледаме...
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
како и повеќето и јас имам виртуелен другар. Муабетите со него не знам од каде ама само извираат, нема прекин. Си зборуваме ама буквално за се, сум приметила дека имаме слични ставови. Тој е еден од ретките луѓе што знаат буквално да ме натераат да се подмочам од смеење :icon_lol: И да, некогаш кога не е онлајн ми недостига. Се надевам дека набрзо ќе се запознаеме.:smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Имам, да. Машки, женски. Форум, герјмер(к)и. Од државава, надвор. Што се немам на месенџерот.
Сум бил близок со повеќето. Но се губи контакт..
They all suck, big time.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Немам.Имам контакти,но не можам да ги наречам другари или другарки,само тие што ми се во приватниот живот,тие ги имам и за виртуелни пријателчиња...Скептична сум премногу во однос према луѓето,и виртуелно не сум многу комуникативна личност,кога станува збор за нови познанства..Па така си останувам на мојот добар и потесен круг на другари,кои прво ги имам прифатено и запознаено тет а тет,а потоа следува и дружењето,виртуелно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom