Виртуелен другар/другарка

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имам и јас виртуелни другарчиња,кој треба конечно да ги запознаам.Некои не се мешаат во врска:pos: и ништо не кажуваат за себе:wink: ,други можат да ти разубават денот,трети се премногу мили,абе срциња.
И една виртуелна другарка,која секогаш е тука да и се исплачам од љубовните проблеми,која ми дава совети и подршка.Фала ти за се досега:back:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Imama virtuelna drugarka,koja so ja zapoznav tocno pred edna godina so tekot na vremeto mi stanuvase se pobliska i pobliska taka da denes ako ne se slusneme eden den mi nedostiga,Taa e edna od retkite licnosti na koi sto im veruvam,sekogas e tuka koga mi e potreben nekoj da me soslusa,posebno mi znacat nekoi raboti so gi ima napraveno za mene.Od pred nekolku meseci se zapoznavme i licno,no bidejki sme od razlicni gradovi prodolzivme da si se slusame na net.
PS:Fala ti za se dosega,navistina mi znacis premnogu.:back:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Imam drugarka koja mi zamina vo stranstvo, i sega postojano se citame na net, se uste mi znaci mnogu kako i togas, i veruvam deka taka ke prodolzime
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Da mi se ima i mene sluceno da imam virtuelno drugarce so koe se druzam eve veke 5 godini iako sega malu poretko za razlika od prethoden period.
Se imavme zapozneno na mirc, razmenivme broevi i potoa pocnavme da se slusame, ama bukvalno sekoj den, se znaev za nego a i on za mene, ako ne se slusnevme eden den odma mi bese podrugo, ednostavno mi bese kako brat, imam celosna doverba vo nego... Se sretnavme posle sest meseci, i pak se bese isto, toa nisto ne smeni, tolku mi bese mil sto fizickiot izgled voopsto ne mi bese vazen, a najmalku negovata materijalna polozba...
Kako i da e mislam deka e ubavo da se ima virtuelno drugarce!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас имам неколку драги виртуелни пријатели кои остануваат виртуелни поради далечината и неможноста да се погодиме на исто место во исто време, инаку, кај и да е верувам ќе се најдеме.

П.С. Хуманоид, поздрав до тебе и НиколаП.
Да не редам, ама Штранга, Мацедалиен, Волксваген, Струмикс, Стојанка (псај), Бацилко, Влад, Мисирков, Нитков, Синиша, Шорт1 ............................................................................................................................................................еден куп!

П.С. Кој не е споменат е во точките споменат, нема лутиш, многу сте,а сите сте ми драги.

П.П.С. Освен Трилчо, он е клисар. :):)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Имам многу такви.Доста луѓе запознав на таков начин и се дружам со нив, идам на кафе, увек кога ми е потребно нешто ми помагале онака.Многу си ги сакам:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
Имам такви повеќе, некои поблиску а некои подалеку (живеалиштата), ама лично јас повеке комуницирам со тие што се подалеку, како од Прилеп, Скопје, Германија...
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
CuCeNcE напиша:
Имам многу такви.Доста луѓе запознав на таков начин и се дружам со нив, идам на кафе, увек кога ми е потребно нешто ми помагале онака.Многу си ги сакам:)
I oni tebe te sakaat!pozz mai4
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Виртуелен другар ми остана уште Серпико!
кај и да ќе останам без ниеден!:vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Imam mnogu virtuelni drugari. Kanada, Francija, Germanija, nekoi stvarno znaat da ti go razubavat denot
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Имам многу виртуелни другарки .... од турска, англија, словенија, литванија и полска :)
И се запознав со многумина од мојот град преку мсн, а можда и се заљубив:wub:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Imam poveke virtuelni drugarcinja no samo eden go cuvstvuvam mnogu blizok. Iako go znam samo 1 godina, i samo ednas go imam videno cuvstvuvam kako da go poznavam cel zivot.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Se dopisuvam so edna devojka okolu 4-5 meseci ama tesko deka nekogas ke se vidime. Posledno vreme retko se dopisuvame
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Interesna tema ahhha a koj nema virtuelen drugar/ka? Ja imam momentalno vo pomal broj , zboruvam za onie pobliski. Interesno e sto gi nemate videno a se cuvstvuvate kako da gi poznavate cel zivot, i mozete da im kazete raboti koi nemozete na najbliskite koi se celo vreme so vas haha.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom