Виртуелен другар/другарка

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
imam i virtuelni prijateli imam i mnogu luge so si gi sakam a sum se zapoznala preku net....ama da komuniciram so nekoj a da znam deka nema da go/ja vidam....hmmm whats the point?
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Еве вие сите сте ми виртуелни другари...со никого не се познавам, а сега за сега супер ни иде дружењето:wink:
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Имам виртуелни другари и другарки. Најмногу од бивша ЈУ, од УСА, наши во Австралија и една од Русија.
Инпресионира отвореноста и искреноста во виртуелната комуникација. Зошто е филингот таков? Затоа што е ослободен од надворешни, странични влијанија и затоа што виртуелната комуникација е комуникација на интелекти. Брза комуникација е. Се имаме на дофат во секое време.
Мојата виртуелна дргарка од УСА со која комуницирав 1 година, на пролет ми доаѓа на гости со цела фамилија. Баш ќе биде интересно.
Другарките и другариве од Скопје голем дел ги немам видено. Самото сознание дека може да се видиме во секое време некако не прави троми тоа и да го сториме.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Kleopatra напиша:
Зошто е филингот таков? Затоа што е ослободен од надворешни, странични влијанија и затоа што виртуелната комуникација е комуникација на интелекти. Брза комуникација е. Се имаме на дофат во секое време.
Другарките и другариве од Скопје голем дел ги немам видено. Самото сознание дека може да се видиме во секое време некако не прави троми тоа и да го сториме.
Колку точно.Ја можам да и кажам се што сакам на другарката од USA и не ме оптеретува ни изглед ни фаца ни ништо...шибај 8)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
годесот ми е виртуелна другарка ...ама у последно време пак ме стави на ИГНОР!!!!!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
LouWeed напиша:
годесот ми е виртуелна другарка ...ама у последно време пак ме стави на ИГНОР!!!!!
aбе човеков никако да сфати дека ја у живот никогаш не би го игнорирала :wink:
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Vi se slucila li nekogas internet romansa???

Iiiihhii mene koolku mnoogu..!!!i site bea nekoi poodrasnati cickovci!Aaahhh!!eden bese toolku uporen ke me zimase za zena(aaa ke nakapese),...i duri mi isprati i slika...iii...iii...paaa...hm...eve jas najferski na svet DURI i po slikata mu pisav, atoj...toj nisto!od nego do denes ni traga ni glas...iiij toj moze veke e pokoen...ej aj morbidno e ne se zezam!!!ii ete istoto i istoto prodolzuva da mi se slucuva.....
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Имам неколку пријатели и пријателки кои сум ги запознала на овие канали. Со некои сум контактирала и лично, нормално оние кои можам да ги сретнам (се во мкд), другите се кој каде по бел свет, но знам дека прва прилика ке ги запознам и така. Убави се тие пријателства зашто овде ја запознаваш личноста на соговорникот, неговите доблести и мани, споделуваш многу заеднички моменти, даваш и добиваш поддршка, помош и совети понекогаш за секакви животни ситуации.
Малку повеќе си ги запоставив во последно време поради склоп на околности, но ќе се поправам :coffee:
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Јас имам многу од мсн и некои од мирц. Повекето се од перу, ама имам некои и од македонија и една од шпанија. Супер ми иде комуникацијата со нив, скоро секој ден збориме. :)
 

лили

водолија
Член од
3 февруари 2006
Мислења
33
Поени од реакции
0
Имам некои пријатели од мирц и од скајп. Повекето ми се од скајп , и тие се од англија. Со еден се познавам и лично.
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Jas imam edno drugarce od US i stalno si razgovarame,nemam ni eden nas covek vo messengerite so feel free to add me nick(yahoo i msn):fsreplay
Vecerva ne izleguvam i dobro ke mi dojde da si razgovaram so nekogo.:wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ехееееееееееееј, имам многу virtual другари/ки, од Австралија па се до Америка.

Дури и двајца браќа иам виртуелни, едниот од Америка, а другиот од Штип.

П.С. Женски се... некој ги пипнал, кичма му кршам... си ги сакам братчињата. :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
vodkamixx напиша:
Ехееееееееееееј, имам многу virtual другари/ки, од Австралија па се до Америка.

Дури и двајца браќа иам виртуелни, едниот од Америка, а другиот од Штип.

П.С. Женски се... некој ги пипнал, кичма му кршам... си ги сакам братчињата. :)
ja sum ti toj u amerika :je: :je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom