Велес

Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Пивото под чадорчињата е за 20 ден поефтино од ноа шо ти го носат у базент.
Зошто ли..
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Свесен сум јас elena е дека живеам у Велес,али барем на форум тука да го ја претставуваат некои луѓе нивната главна занимација и окупација што ја имаат во животот.Животните амбиции нека ги остваруваат со пријателите на кафе низ град

Инаку споменикот е заварен за оградата и неможе да се кутне

не ме прашувајте како знам :nenene::kesa:

Кога се сака се се може. Посебно тие што дремат цело време кај МЕДИТЕРАН, право во бистата можат да целат... Ај на форумов да не ги изнесувам моиве долни планови што ми се вртат низ глава секој ден кога минам откај Бугарскава амбасада...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Малку да ја освежам темева. Денеска бев на Пешти, на реката Бабуна. Прекрасно место, мирно, тишина, зеленило и чиста вода.Место за релаксација после напорен ден.Може е малце далеку, ама заддоволството кога ке се најдеш сред таа природа е неопишливо.Има малку луѓе, можеби само 5 или 10 поминаа, и можеш комплетно да се изнауживаш. Не знам дали има некое друго такво местенце како Пешти???
Знам дека имаше некоја приказна за местото, ама не ја знам точно, потоа за црквите, за орлите...Има некој што знае повеке?:vozbud:
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Проба да го бутнеш? :pos2:
Или одиш таму кај шо Господ ќе те спаси :pos: (на црквата мислам)
Спасен сум јас...немора да одам,ладничко ми е дома.
И пак велешката...реков не прашувате-ти одма да претпоставиш и да си додадеш нешто :baeh:
ПС.Инфо од прва рака...деновиве Министерството за култура ќе почне кривично да го гони бугаринот за споменикот


Иначе....се вратив од одмор и 4 дена во Велесов и паднав во депресија.Ништо нема.Таа па таа.Добро бе луѓе толку ли сме хаос???Нема каде навечер да се отиде.
Дај кажете каде одите навечер.Има ли негде да се оди освен нашите постојани Ноктурно,Гламур и Романтик и базентот преку ден

Ваа не бива,мора да се оди настрана пак.Ќе споулавам.:uvo: Само да ми почне академскава година и да си фаќам патот.Ќе скренам тука,не дај Боже
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Малку да ја освежам темева. Денеска бев на Пешти, на реката Бабуна. Прекрасно место, мирно, тишина, зеленило и чиста вода.Место за релаксација после напорен ден.Може е малце далеку, ама заддоволството кога ке се најдеш сред таа природа е неопишливо.Има малку луѓе, можеби само 5 или 10 поминаа, и можеш комплетно да се изнауживаш. Не знам дали има некое друго такво местенце како Пешти???
Знам дека имаше некоја приказна за местото, ама не ја знам точно, потоа за црквите, за орлите...Има некој што знае повеке?:vozbud:
Внатре во пештерите има иконостаси од времето на Богомилите(така бар се претпоставува).Јасно можеш да ги видиш оти се добро зачувани.Дедо ми кажуваше една приказна за Пешти .. ама не ти ја кажувам.
Имаше и орли едно време...ама Тито умре и ни орли има ни риби има у Бабуна-ги испотепаа.
Освен Пешти ,за релаксирање е и Арапска Пештера(накај Топилница),Златна пештера(на ридот) и секако незаборавното “козарење“ по “Живео Тито“ крепите на Гроот.
Посебно Арапска Пештера.Кога бев осмо одделени бевме со школските таму и влеговме внатре....чиста магија за едно 14 годишно дете.Тунели,шуплини,ходници...чудесија.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Убаво е уште езерово да се среди малце ќе биде супер..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Бев во Велес пред 1 месец и морам да ви ја пофалам скарата, посебно шарската плескавица. Незнам дали е секаде таква убаво како таму што јадев (не ми името), ама важно таму беше прсти да излижеш.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Велешките цури

Abe top bile. A ja zaboraviv. Posle 6 godini ispagjam u Veles, i ludnica. Kakva Bitola, kakva Strumica - Gumica. Porakava ja pishuvam od mobilen od As. A prvo bev Glamour. Ludnica zhenski. I veseli, nasmeani, razigrani, druzheljubivi : )

P.S. Eden drugar vika od topilnicata im bilo. Od olovoto. Od shto i da e, posht ogromen...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Ludnica zhenski. I veseli, nasmeani, razigrani, druzheljubivi : )
А,да ептен се такви. Ама пусто ептен се дигнати бе. Од Охрид сум,само една велешанка знам-фина,невина девојка-ама ептееен дигната.Предпоставувам дека повеќето се такви
 
G

Gray Foxx

Гостин
Abe top bile. A ja zaboraviv. Posle 6 godini ispagjam u Veles, i ludnica. Kakva Bitola, kakva Strumica - Gumica. Porakava ja pishuvam od mobilen od As. A prvo bev Glamour. Ludnica zhenski. I veseli, nasmeani, razigrani, druzheljubivi : )

P.S. Eden drugar vika od topilnicata im bilo. Od olovoto. Od shto i da e, posht ogromen...
Така ти се чини оти после 6 години идеш во Велес, не за друго.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Се запознав со 2 велешанки на одмор, и супер си беа дејчињата. Муабети и свртевме и се`.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Eden drugar vika od topilnicata im bilo.
Топилницата не работи, други генерации се сега.

Туку, Лепа Брена со цицки до колена.. ама не во 5то.. омг :pos:

Фини се велешанки од секој аспект :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom