Велес

А

Адриано

Гостин
Старо е овоа најди нешто посвежо и постирај!
на пример еве еден свеж трач ладе на пазариште што бутка колички(дебелиот) е многу болен и многу бил ослабен изгледа ке умрел-така разбрав некна од едно другарче:nesum:
 
U

UnholY

Гостин
Старо е овоа најди нешто посвежо и постирај!
на пример еве еден свеж трач ладе на пазариште што бутка колички(дебелиот) е многу болен и многу бил ослабен изгледа ке умрел-така разбрав некна од едно другарче:nesum:
Како бе ослабел, ќе умира, шо се врзуе тој?
Од шо е болен?
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Старо е овоа најди нешто посвежо и постирај!
на пример еве еден свеж трач ладе на пазариште што бутка колички(дебелиот) е многу болен и многу бил ослабен изгледа ке умрел-така разбрав некна од едно другарче:nesum:
Господе Боже....па вие сте болни бе...немате што муабет да правите и трачарите за Лазе од пазариште.Стварно неможам да ве разберам,али велешка работа,јебига.

Наместо да правите празни муабети,кажете за тој бугаринот што сега споменикот на Тодор Александров го наличил на тераса и зад него обесил знаме на ВМРО.Тој треба да се убие бе.Тој споменик мора да го снема еднаш засекогаш
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Aj pa ti Madness, kako da ne zivees vo Veles, znaes deka omileno hobi na (poveketo) velesani im e seirot da go mavaat i da tracarat.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Господе Боже....па вие сте болни бе...немате што муабет да правите и трачарите за Лазе од пазариште.Стварно неможам да ве разберам,али велешка работа,јебига.

Наместо да правите празни муабети,кажете за тој бугаринот што сега споменикот на Тодор Александров го наличил на тераса и зад него обесил знаме на ВМРО.Тој треба да се убие бе.Тој споменик мора да го снема еднаш засекогаш
Сеќавам дека ќе биде бутнат како и првиот пат кога го наличи, само сега од тараса :pos2:
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Свесен сум јас elena е дека живеам у Велес,али барем на форум тука да го ја претставуваат некои луѓе нивната главна занимација и окупација што ја имаат во животот.Животните амбиции нека ги остваруваат со пријателите на кафе низ град

Инаку споменикот е заварен за оградата и неможе да се кутне

не ме прашувајте како знам :nenene::kesa:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Свесен сум јас elena е дека живеам у Велес,али барем на форум тука да го ја претставуваат некои луѓе нивната главна занимација и окупација што ја имаат во животот.Животните амбиции нека ги остваруваат со пријателите на кафе низ град

Инаку споменикот е заварен за оградата и неможе да се кутне

не ме прашувајте како знам :nenene::kesa:
Проба да го бутнеш? :pos2:

Или одиш таму кај шо Господ ќе те спаси :pos: (на црквата мислам)
 
А

Адриано

Гостин
Црвени му се очите гледал кога го заварувале :pos2:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Знаете ли кои денови не се за бањање во базенот?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
На духовни празници мислиш или на некакви ограничувања и правила?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
- Колку Велешани се потребни за менување на светилка?
- Не знам.
- Ни јас.
- Мислев ќе кажеш виц.
- Сакав, ама финтата беше да имаат нуклеарна централа не тупава топилница. Ќе кажев дека не им требаат сијалици зашо светат у мрак. Ти текиња?
- Аха.

Добро ти е воа жими се.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Само скара не јадете во Велес.
Едно ќебапче колку прстов,300 грама,пуно олово,го сечеш со нож-искри фрла:pos2::pos2::pos2:

Шала на страна-скарата ви е закон,питите уште да ги пробам и се ќе биде супер
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
еј гледате ли ексклузив??хотел ,,романтик,, покрај езерото младост е права уживанција,плус и базентот им е реновиран-секоја сабота разни пејачи,супер е не зборете за џабе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom