Dj_Madness
Поени од реакции
9

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • После го додадов. :) За секој случај.
  Јас сум навикнат да го користам за објаснување, а и од неколку колеги од работа кога ме тераат да фотографирам, барам да ми ја покажат локацијата на Google Earth :)
  Nema na sto, na mojot blog ke najdes mnogu makedonski pesni, markiz.blog.com.mk gledam nekoi clenovi prakaat moi obrabotki, ne se lutam :)
  Am G
  Еј моме еј девојче
  D F
  севдо прва росно кокиче
  Dm G
  кој сокак поминуваш
  F E
  кој конак ноќ минуваш
  Am G
  Дал помниш дал ме сонуваш
  D F
  дал име мое спомнуваш
  Dm G
  ил лјубиш и се даруваш
  F E Am
  за име нит за пари прашуваш


  Бела трага бела прашина
  бела зима бела белина
  бел ат пред порта помина
  ти на него либе замина
  јас по тебе фаќам усвета
  лето осмо зима деветта
  девет песни бел мој галебе
  пратив абер либе по тебе јас

  C G
  Дојди си, дојди ми
  D Am
  подај рака и не зборувај
  C F G
  гушни ме и само одболувај
  C G
  Дојди си, дојди ми
  D Am
  подај рака и не зборувај
  C F E Em Am
  гушни ме и само ти одсонувај


  Бела чума ич не остава
  ниту моли ниту простува
  еј моме еј девојче
  севдо прва росно кокиче
  Еден лек само лекува
  тој што силно силно верува
  тргни и полетај без страв
  all you need is love


  Дојди си, дојди ми
  подај рака и не зборувај
  гушни ме и само одболувај
  Дојди си, дојди ми
  подај рака и не зборувај
  гушни ме и само ти одсонувај
  еј ти тошо си? ако не си јас сум од велес и сакам да одам, дај пиши да се договориме зш малку време имаме за до собиранкава
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom