Вашите пијани искуства :)

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.794
Ne pijam do tolku u posledno vreme .....poslednoto pijano iskustvo mi zavrsi fatalno (toksikologija) me izgorea 1500 den za za tri saata
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја кога сум пијана многу сум мирна. Сите ме сакаат поише пијана него трезна :pos: Таква сум, само љубов ми се гледа околу мене :wub: Филозофирам на велико, смирувам тепачки, караници, се запознавам со нови луѓе обавезно, сите ги сакам, на сите им простувам... Тие на кои што сум им љута си знаат што треба да праат: чекаат да се начукам и после 2 збора да ми кажат одма им простувам, што и да ми згрешиле.
Иначе дека не чини девојче пијано до некаде се согласувам. Ама тоа не значи дека не треба женските да пијат уопште! Само да имаат малце усул, да знаат да се контролираат. А не да се влечат по земја, да паѓаат у депресии, да плачат да се дерат... Е тогаш не е ок. Треба да се пие онака мерачки!:pijan: Да се развеселиш, а не да му ја уништиш вечерта на некој зошто цела вечер требал да те влечка наоколу зошто не си можел на нозе да стоиш!
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Пред некоја година во Охрид се договараме да се оставиме првата вечер. Земавме 1л Votka и 1л Gin тројца другари и три цури. Votka-та ја пиевме двајца а Gin-от останатите. Ја испивме Votka-та за некој пола саат (али пиење на екс полни чаши) и им помогнавме малку и од Gin-от. Кога сакав да станам видов дека уствари сум клен пијан и останав. После тоа се наоѓам на кревет карши прозорот (незнам како сум дошол таму) и наеднаш се свестувам како сум на прозор и "бркам кучиња" пошто бев многу гласен. И така бев на прозор наредните саат време додека не успеав да заспијам. Спиев некои два саати па ме разбудија пошто им било досадно и им се јадело на другиве. Јадевме во шест саат посабајлечки мрсен бурек без јогурт и после тоа отидовме на плажа и се возевме на педалинка и чуството не беше баш интересно. Се осеќав катастрофално како мачки да се бркаат во стомаков. После тоа не пиев цели пет дена, па почнав пак по малку за на десетиот ден пак да се направам дрво. Од тогаш кога само ќе помирисам Votka ми се гади и се немам напиено Votka веќе. Али пак сум се начукувал од други пијалаци
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Спиев на клупите кај Млин Балкан, одамна беше тоа у 2 година средно, се напраив летва кај другар на журка и после ај демек до 7-ца ама сум застанал на клупите да одморам . . . се разбудив у 4:30 :pos:

Е од тогаш прекинав да пијам црвено вино.

Трета година средно на екскурзија у Охрид, претерав со водката, сум се заклучил сам у соба, повраќање, а другарчињата немале кај да спијат пошо заклучено и се пикале по други соби ко глувци :pos:

Е од тогаш прекинав да пијам водка.

Кладово 2005-то лето господово, една типка од Љубљана ме начука со ракија. Цимерот Зоки од Нови Сад во 5:30 наутро по локално време ме пронашол како спијам у веце, патентот од фармерките ми бил откопчан, а повраќаници немало :pos:

Е од тогаш прекинав да пијам ракија.

На плажа во Литохоро, октомври лани, голема пијанка со Узо. Ах пак јас жртва паднав, претерав, повраќав, се убацив у море во 2 по полноќ и малку ми помогна :pos:

Е од тогаш прекинав да пијам узо.



Сега пијам само пиво и шприцер, а некогаш и браво сок :)
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
ej znaete sto za streka ne se sekavam i toa me raduva...
:)
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
dobri prikazni ste imale

ednas a kaj eden drugar na zabava ispiv so MAC eden konjak na eks
posle uste cetir konjaki mesani pa dve vodki pa uste dva konjaka
pa uste edna votka
dobroto vo ova prikazna e so se sekevaav na cela zabava
a losoto taman pocnav da se vrakam nakaj doma letva se storiv
od toa pienjeto i najlosoto toj drugarmi so me nosel neznael so da pravi so mene i damla pijan me odnel doma pa normalno od togas si imam problemi so mojte :)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
iiii tema..... nemozu da pisuju zas sam pijana sg "malko"
otreznuju se:pijan:
 
Член од
5 април 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Sum bil pijan edno 4 pati ama gi pamnam kako vcera da se bile(ne oti od vcera pamnam mnogu).Ednas , toa bese pred edno 2 godini , pred da se raspustime , so znaci sum bil osmo oddelenie i e bilo nekade okolu 7 Juni, drugar mi zevee blizu skoloto i otidovme sabajle vo 10 kaj nego da pieme. I jas mu rekov da donese da ja probame visnovkata(rakija od visni za tie sto ne znaat) ,toj donese i pocnavme da pieme...i taka se podnapivme malku , jas se osetiv a toj ne bas...i mu velam jas da ja trgne rakijata toj zema ja nosi a na vrakanje nosi druga rakija,ajde i od taa da se napieme i taka se opivme, i sega so ke praeme u 11 casot sabajle...i otidovme da se vrtime na vrteleskata vo skolskiot dvor i se vrtevme(so edno 5-6 god. po mali deca od nas),a posle otidovme na kafe, ispivme po edno 3-4 kafinja i si otidovme.
A pak drug pat koga bev pijan na sred prometna ulica zedov da pravam sklekovi, a i na tehno muzika sum igral oro.:D
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
подобро да не зборувам! сеа за сеа сум имала две тешки ( ама стварно тешки ) пијанства проследени со мноооооу глупости, лудории и едно полесно пијанство проследено со изневерство :) Можам само да кажам дека кога сум пијана дефинитивно не сум таа што сум, таа што сите мислат дека ја знаат...но затоа пак повеќе ме сакаат така расположена бидејќи обично сум доста повлечена и мирна.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
*vale* напиша:
и едно полесно пијанство проследено со изневерство :)
Ај да се алкохолизираме некој ден заедно, лол :)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Коа сум пијана сум сум чувај боже.Се смеам ко будала, се ми е убаво, играм на песни кои ги мразамм, се понашам баш ко ненормалана,сите ги сакааам,со сите се гушкам и коа сум пијана најсмешно ми е што сум искрена така се имам степано со една што ме нервираше цел живот и си го доби.Последен пат коа беф пијана беф дамла пијана повракаф три дена, тровање имаф али најубаво сум си поминала :zlo: иако се измачиф после :) А едно пијанство го памтам ги зезафме другарките што не беа пијани дека ке се фрлиме од тераса и овие не заклучија у соба.Ова на екскурзија.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
GarDiaN напиша:
dobri prikazni ste imale

ednas a kaj eden drugar na zabava ispiv so MAC eden konjak na eks
posle uste cetir konjaki mesani pa dve vodki pa uste dva konjaka
pa uste edna votka
dobroto vo ova prikazna e so se sekevaav na cela zabava
a losoto taman pocnav da se vrakam nakaj doma letva se storiv
od toa pienjeto i najlosoto toj drugarmi so me nosel neznael so da pravi so mene i damla pijan me odnel doma pa normalno od togas si imam problemi so mojte :)
Да да да...а јас од Соборна ги терав да ме носат до дома(имам куќа кај Веро 2) и на крај им викам ај ја ќе ве испраќам :pos: :pos:
Треба пак да се напраиме летви заедно комедии сме
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Најинтересното пијано искуство ми беше негде при крај на мај,кога бевме на 5-дневна екскурзија во Будва.

Отидовме во една дискотека,и јас се начукав од коњак,и почнав нешто да се занесувам и да играм.

И кога едно време ми доаѓа еден келнер,и 5 саати ме убедуваше да играм за него,ама буквално клекна на коленици и ме молеше.

Не прифатив.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Tonchie напиша:
Ај да се алкохолизираме некој ден заедно, лол :)

окс бе само ти изрази желба нема проблем :)
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
Да да да...а јас од Соборна ги терав да ме носат до дома(имам куќа кај Веро 2) и на крај им викам ај ја ќе ве испраќам :pos: :pos:
Треба пак да се напраиме летви заедно комедии сме
toa bese prviot pat a ja zborev za vtoriot pat toa so konakot :) :) :)

inace budala e Mac stigame do soborna i ni vika aj isprateteme uste sto metri ima a toj vo karpos 4 kaj simpo zivee :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom